17 ترین

رایج ترین معیارهای زیبایی در کشورهای مختلف دنیا!

رایج ترین معیارهای زیبایی در کشورهای مختلف دنیا!

تو کشور ما ملاک زیبایی اینه که زن سفید و تپل باشه، آفریقایی ها فکر میکنن هرچی گردن زن درازتر، قشنگ تر! هندیا بدون اون خال وسط پیشونی اصلاً زیبا محسوب نمیشن! کلاً تو تمام دنیا هرکی یه جور به زیبایی نگاه میکنه. بزارین ببینیم بقیه ی دنیا معیارهای زیبایی رو در چی می بینن!

ملاک زیبایی غربی

در غرب، رایج ترین آرکی تایپ زیبایی رو مجله ی ووگ می سازه. این معیارها بهتون میگه که یک زیبایی زن خلاصه میشه در قد بلند، باریک اما توپُر و البته ویژگی های ظریف زنانه! کلا بخوایم بهتون بگیم باید کمرتون باریک باشه، سینه هاتون به قاعده و درشت باشه و کلا قانون 90/60/90 رو داشته باشین. دیگه چی؟ خجالتم نمی کشن: ((

گرچه این دیدگاه بلاهای زیادی سر زنای غربی آورده و اصلاً واقع گرایانه نیست. اما به هرحال فرهنگ غربی میگه باید شبیه اسکارلت جوهانسن باشی تا زیبا حسابت کنن. انگار که کسی از اونا نظرشونو خواست!! گرچه خیلی از فعالین حقوق زنان، دارن حسابی تلاش می کنن که این تصویر کلی رو از بین ببرن و بگن که مهم سلامتی بدنه، اما باز هم کلی زن آمریکایی و اروپایی خودشون رو تا حد مرگ گشنگی میدن تا به اون اندام مورد نظر غربی برسن. تازه از عمل های زیبایی و …هم می گذریم!

استایل طبیعی فرانسوی

در فرانسه، معنی زیبایی اینجوریه که هرچه ساده تر، زیباتر! کلاً فرانسه بهشت زناست. چون دقیقا اون چیزایی که توی غرب خودتون رو میکشین تا قایمش کنین و عیب و ایراد به حساب میان، توی فرانسه ملاک زیبایی هستن. اصلاً از اول هم این فرانسویا متمدن و با فرهنگ بودن! زن باید یه پاره گوشت به تنش باشه : ((

توی فرانسه میتونین در جعبه آرایشتون رو غلاف کنین و به کرم پودرتون یه استراحتی بدین. در واقع توی فرانسه می تونین با خیال راحت دست و رو نشسته و بدون آرایش بزنین بیرون و تازه خوشگل هم محسوب بشین!

پوست صاف و بدون لک کره ای ها

یکی از رایج ترین معیارهای زیبایی در کره جنوبی داشتن پوست صاف و بدون لکه ست. از اون جایی که زنای کره ای سال هاست که روش های مراقبت از پوست رو به خوبی یاد گرفتن و واسه همینه که پیرزن 80 ساله شون، نهایت 40 ساله به نظر میاد، اروپایی ها و غربی ها هم تصمیم گرفتن از قافله عقب نمونن و بگن ما چیمون از این کره ای ها کمتره؟! به خاطر همینه که محصولات ضد پیری کره ای انقدر محبوبیت پیدا کرده تو کل دنیا! البته اینم بگیم که برای یک زن کره ای، نزدیک شدن به معیارهای زیبایی کار سختیه. چون که مدام باید تغذیه سالم و مراقبت های پوستی رو انجام بدن.

زیبایی شرقی هندی ها

البته اینو بگیم که امروزه معیارهای زیبایی در هند داره به معیارهای غربی نزدیک تر میشه. به همین خاطره که زنای بیچاره ی هندی مجبورن رنگ پوستشون رو روشن تر کنن تا شبیه به آنجلینا جولی و نیکول کیدمن بشن. اما خب نمیشه دیگه! به هرحال تمام این مشکلات و مسائل به خاطر یک جهانی شدنه. زن بیچاره ای که ته روستاهای بمبئی زندگی میکنه، عکس نیکول کیدمن رو می بینه و فکر میکنه که باید اون شکلی بشه. خب پیشنهادی که ما براشون داریم اینه که یه نگاهی به آینه بندازن و ببینن خودشون به اندازه ی کافی زیبان( پاچه خواری تا این حد!!!)

تاتو کردن زنان نیوزیلند

برای زنان مائوری نیوزیلند هیچ چیزی به اندازه ی تاتو به عنوان معیار زیبایی شناخته نمیشه. قدیما برای تاتو کردن از قلم ظریف اسکنه استفاده می کردن اما در حال حاضر از دستگاه ها و ماشین های جدید تاتو استفاده می کنن و دیگه درد و مشکلات قبلی رو هم ندارن. بنابراین اگر یه توک پا رفتین نیوزیلند و دیدین زنای محلی صورتاشون رو تاتو کردن، هیچ تعجب نکنین. چون سر همین زنا دعواس! زیباترین زنان در نیوزیلند هم اونایی هستن که تمام چک و چونه و لب هاشون رو تاتو کردن! ( به حق چیزای ندیده)

معیارهای زیبایی در برزیل و آمریکای جنوبی

در برزیل مسئله زیبایی سر داشتن پایین تنه ی بزرگه. برعکس کشورهای غربی، برزیلی ها براشون مهمه که یک زن باسن بزرگی داشته باشه و حتی اگر سینه هاش هم کوچیک باشن، قابل اغماضه! زنای برزیلی دلشون میخواد که پاهای باریک تر و عضلانی تری داشته باشن و البته که باسن بزرگ رو هم نباید فراموش کرد. حتی اگر با تغذیه و ورزش هم نتونن به سایزی که مد نظرشونه برسن، ترجیح میدن برن زیر تیغ جراحی و پروتز باسن بکارن تا این که زشت محسوب بشن!

آرایش زیاد در روسیه!

برخلاف اون چیزی که فکرشو می کنید، زنان روس آرایش زیادی می کنن. در حقیقت کاملا برعکس فرانسوی ها عمل می کنن و میگن هرچی آرایش بیشتر، بهتر! ایرنا شایک، دوست دختر کریستیانو رونالدو که اصالتاً روسه، میگه که: زنای روسیه تایم زیادی از روزشون رو صرف آرایش، پوشیدن لباس های خوشگل و فشن میکنن!

بنابراین فکر نکنین که فقط ما ایرانی ها هستیم که زیاد آرایش می کنیم. همه جای دنیا از این مسخره بازیا و معیارهای زیبایی دارن و زنا و مردا رو مجبور میکنن که خودشون رو به این معیارها نزدیک کنن! والسلام!!