17 ترین

عجیب و غریب ترین هوس های بارداری

عجیب و غریب ترین هوس های بارداری

ویار یا هوس در دوران بارداری طبیعی است. بعضی از افراد از این که میل شدید به ترشی و بستنی پیدا می کنند، جک می سازند و عده ای دیگر سبد سبد میوه می خورند. اما در این بین، تعداد انگشت شماری از هوس های بارداری فراتر از سیب زمینی سرخ شده،  پنیر و کیک شکلاتی است. درصد قابل توجهی از زنان باردار نسبت به مواردی مانند خاک یا گچ هوس بارداری پیدا می کنند. بسیاری از این هوس های به ظاهر عجیب و غریب دلایل بسیار طبیعی دارند،. با این وجود، با صحبت کردن با مامای خود و ایجاد تغییرات کوچکی در رژیم غذایی تان می توانید این هوس های بارداری عجیب را کنترل کنید.

احتمالاً درباره برخی از موارد شایع هوس بارداری مانند تمایل به خوردن گوشت قرمز خام، غذاهای پر ادویه و لیمو شنیده اید یا شاید خودتان آنها را در بارداری تجربه کرده باشید. اما در مطلب امروز 17ترین، می خواهیم در مورد هوس بارداری هایی صحبت کنیم که کمتر از مادران باردار شنیده می شود. آماده شوکه شدن و شگفت زده شدن باشید!

1. یخ

باور کنید یا نه، معدود زنانی وجود دارند که در طی دوران بارداری خود به جویدن تکه های یخ اعتیاد پیدا کرده اند! گفته می شود این هوس بارداری ممکن است مربوط به کمبود آهن باشد.

2. ذغال سنگ

آیا تصور می کنید زمانی فرا برسد که از نظر تان ذغال سنگ خوشمزه باشد؟ دوباره فکر کنید! اما از بسیاری از زنان باردار شنیده می شود که هوس خوردن زغال سنگ کرده اند. هیچ توضیحی منطقی برای این هوس بارداری وجود ندارد، اما این اتفاق می افتد! برای برخی از زنا ، حتی اگر تمایل به “خوردن” زغال سنگ وجد نداشته نباشد، اما بو و بافت آن را دوست دارند.

3. لاستیک

بسیار پیش آمده است که با خانم های بارداری برخورد داشته ایم که تمایل عجیب و غیر قابل کنترلی به جویدن اشیای لاستیکی داشته اند. جولز، همسر جیمی اولیور (سرآشپز معروف)، حتی عادت داشته کیسه آب گرم را گاز بزند!

4. خاک

عجیب است اما واقعیت دارد! بنا بر گزارش ها، در سراسر دنیا زنان در دوران بارداری، از جمله بریتنی اسپیرز، هوس خاک کرده اند!

5. خمیر دندان

در حالی که برخی از زنان باردار نمی توانند حتی بوی خمیر دندان را تحمل کنند، برخی دیگر نمی توانند در مقابل بلعیدن خمیر دندان با آن عطر تازگی نعناع مقاومت کنند!

6. پودر لباسشویی

مارتین مک کاچن، هنرپیشه و خواننده اهل بریتانیا، در طول بارداری خود عادت داشت پودر لباسشویی را بو کند.

7. گچ

چه برای صدای قرچ قرچ آن باشد و چه به خاطر طعمش، بیشتر از آنچه که تصور می کنید زنان در دوران بارداری خود هوس خوردن گچ داشته اند!

8. اسفنج

یک زن در انگلیس در دوران بارداری بیش از 1000 اسفنج ظرفشویی خورد… و همچنان پس از زایمان هم این هوس بارداری عجیب و غریب را داشت!

9. خاکستر سیگار

اثبات شده است که بسیاری از زنان باردار نه تنها استنشاق کردن عطر خاکستر سیگار را دوست دارند، بلکه حتی آن را می خورند! جالب اینجاست که برخی از این زنان قبلاً هرگز در زندگی خود سیگار نکشیده بودند.

10. پیاز خام

پیاز خام به دلیل بوی تند و تیزی که دارد ، اشک چشم را فراوان جاری می سازد، اما برخی از زنان باردار با فکر کردن به مصرف پیاز خام، اشک شوق می ریزند!

11. رنگ

شاید یکی از سمی ترین و خطرناکترین هوس های مادران باردار، رنگ باشد. چه استنشاق بوی آن یا لیسیدن دیواره های رنگ شده، این یکی از هوس بارداری های عجیب و در عین حال خطرناک است.

12. کبریت

برخی از زنان باردار عاشق بوی تخم مرغ فاسد شده هستند، تنها به این علت که بویی مشابه گوگرد سر کبریت را دارد! یک زن حتی برای برآورده کردن این هوس بارداری خود همیشه کبریت همراه خود داشت!

13. سیمان خیس

شاید دیوانه وار به نظر برسد اما برخی از زنان باردار نمی توانند خود را در مقابل میل شدید به بو و بافت سیمان خیس کنترل کنند و حتی تا این هوس بارداری آنها را تا آنجا پیش می برد که ممکن است آن را لیس بزنند!

14. پودر قهوه

شاید یک هوس بارداری منطقی، معقول و مورد قبول در این فهرست عجیب و غریب، پودر قهوه باشد که برخی از خانم های باردار دوست دارند آن را میل یا از رایحه قوی آن استنشاق کنند.

15. صابون

چه برای درست کردن کف باشد و چه لیسیدن یک قالب صابون، تعداد زیادی از خانم های باردار میل شدیدی به انجام این کار پیدا می کنند.

16. پولیش چوب

گاهی با زنی روبرو می شویم که برای اولین بار در حین بارداری نظرشان به بوی پولیش مبلمان جلب شده است. حتی یکی از زنان باردار تعریف می کرد که جهت رفع این هوس بارداری خود، بطری پولیش را 3 بار در روز اسپری می کرده!

17. بنزین

شاید شما هم با هزاران خانمی مواجه شده باشید که در حین بارداری هوس بوی بنزین می کنند! بوی تند و مست کننده و غیرقابل توصیف آن باعث می شود حتی برخی از مادران باردار در صدد خوردن آن برآیند!

18. دستمال توالت

اخیراً شاید در مورد هوس بارداری جید سیلوستر شنیده باشید که هر روز یک رول دستمال توالت می خورد! جید تنها زن بارداری نیست که این هوس عجیب و غریب را دارد. بسیاری از زنان باردار دیگر از بافت و طعم دستمال توالت لذت می برند.

19. خاک اره

در حالی که معمولاً مادران باردار در لیست خرید خود میوه و سبزیجات یادداشت می کنند، خرید خاک اره برای بسیاری از مادرانی که نمی توانند در مقابل عطر و طعم آن مقاومت کنند، بسیار شایع است.

20. پودر تالک

شاید این واقعیت خیلی خنده دار باشد که تعداد معدودی از مادران در هنگام بارداری میل به “پودر بچه” می کنند، اما نه فقط برای رایحه معطر آن. زنان باردار زیادی وجود دارند که همیشه مقداری پودر تالک را در کیف دستی خود قرار می دهند تا هر زمان که هوس کردند، آن را روی زبان خود بپاشند!

آیا در مورد هوس های بارداری عجیب و غریب و شگفت انگیز دیگری چیزی شنیده اید؟ اگر چنین است لطفاً نظر خود را در قسمت پایین صفحه با ما در میان بگذارید تا ما آن را به این فهرست اضافه کنیم.

 

توجه: اگر فکر می کنید ممکن است از یک هوس مضر در ارتباط با پیکا یا هرزه خواری رنج ببرید، لطفاً با پزشک معالج خود در مورد آن مشورت کنید.