17 ترین

بهترین مزیتی که ورزش صبحگاهی برای بدنتان دارد

بهترین مزیتی که ورزش صبحگاهی برای بدنتان دارد

همه برای این ساخته نشده اند که صبح ها ورزش کنند. خب مشکلی خاصی هم ندارد. اما اگر بتوانید به خودتان انگیزه بدهید که در ساعات اولیه روز کمی ورزش کنید یا حتی به باشگاه بروید، از مزیت هایی بهره مند می شوید که می توانند زندگی شما را عوض کنند. در این مقاله به تعدادی از بهترین مزیت های ورزش صبحگاهی اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

احساس موفقیت

ورزش صبحگاهی یعنی اینکه شما یکی از مهمترین کارهای روزانه تان را قبل از اینکه خیلی ها از خواب بیدار بشوند انجام داده اید. این به خودی خود یک موفقیت است که می تواند جریانی از انرژی مثبت را به زندگی آن روز شما وارد کند. حسی از پیروزی و انجام دادن یکی از کارهای مهم روزانه.

باهاش کنار خواهید آمد

هر نوع ورزشی موجب نمی شود که انرژی زیادی در شما ایجاد شود. گاهی اوقات حتی تصور بلند شدن و پوشیدن لباس ورزشی هم ما را خسته و بی حال می کند. اما اگر برنامه ورزش روزانه را برای صبح بگذارید می توانید راحت تر به این حس تنبلی غلبه کنید. با اینکار باقی روز را حسرت نمی خورید که کاش مجبور نبودید با این همه خستگی تازه به باشگاه بروید.

بیدارتان می کند

چه چیزی بهتر است یک شات اسپرسو دبل برای شروع یک صبح دل انگیز است؟ ورزش صبحگاهی. ورزش کردن در ساعات اولیه روز خواب را از چشمان شما می پراند و سطح انرژی شما را به قدری بالا می برد که در تمام روز فول شارژ باشید.

باشگاه ها اول صبح خلوت ترند

بعدازظهر ها، وقتی مردم دارند از سر کار به خانه بر می گردند معمولا شلوغ ترین ساعت باشگاه های ورزشی است. به همین خاطر اگر صبح به باشگاه بروید دیگر لازم نیست برای استفاده از هرکدام از دستگاه ها در صف انتظار بایستید.

میل شما برای خوردن یک صبحانه سلامت بیشتر می شود

ورزش صبحگاهی یعنی اینکه بدن شما به سوخت بیشتری برای تولید انرژی مورد نیاز، احتیاج دارد. این یعنی احتمال اینکه میل بیشتری برای برای خوردن یک صبحانه کامل و سالم داشته باشید بیشتر خواهد بود.

در طول روز تصمیمات سالمتری می گیرید

اغلب وقتی روزمان را با یک تصمیم سالم مثل ورزش کردن شروع می کنیم احتمال اینکه در باقی روز هم در همین مسیر بمانیم بیشتر است. اگر صبح ها ورزش کنید خواهید دید که در ادامه روز تصمیم های سالمتری هم می گیرید. مثلا به جای استفاده از آسانسور از پله ها بالا می روید و غذاهای سالمتری را برای وعده های آینده انتخاب می کنید.

در تصمیم گیری قاطع تر خواهید بود

ورزش صبحگاهی تصمیمی است که باید قاطعانه گرفته شود و با دقت رعایت شود. به همین دلیل اینکار باعث می شود در طول روز و ادامه زندگی هم به آدم قاطع تری تبدیل شوید و کمتر دنبال بهانه بگردید.

ذهنتان را خالی می کند

روزتان را با ذهنی خالی از افکار شروع کنید. با ورزش کردن. چه یک دو پنج ک باشد، چه یوگا یا بدنسازی، ورزش کردن سر صبح به شما ذهنی خالی می بخشد که می تواند در ادامه روز باعث کاهش دو به شکی و نگرانی ها در تصمیم گیری شود.

در طول روز کمتر دچار استرس می شوید

ورزش صبحگاهی یک راهکار دفاعی فوق العاده برای مقابله با استرس است. با ورزش کردن سر صبح تضمین می کنید که در طول روز دچار استرس نخواهید شد. ورزش اول صبح به شما کمک می کند در شرایط حاد عملکرد بهتری داشته باشید و راحت تر مشکلاتتان را حل کنید.

متابولیسم(هضم) شما را بهبود می بخشد

ورزش صبحگاهی متابولیسم شما را تنظیم می کند. باعث می شود در ادامه روز کمتر دچار مشکلات هاضمه شوید و تغذیه بهتری داشته باشید.

اعتماد به نفستان را بالا می برد

ورش صبحگاهی باعث می شود حس اعتماد به نفس بیشتری از خودتان داشته باشید. در ضمن همه مردم از دیدن کسی که سر صبح با روحیه و کفش های ورزشی وارد می شود لذت می برند.

حالتان را بهتر می کند

ورزش کردن باعث ترشح اندورفین در مغز می شود. اندورفین به ماده ” خوب کن” معروف است که به شما انرژی می دهد تا شاداب باشید و لبخند بزنید. شروع کردن روز با یک حال خوب یعنی اینکه عملکرد بهتری سرکار و در میان سایرین خواهید داشت و حال آنها را هم بهتر می کنید. حال خوبی که انرژی مثبت خالص است.

باعث می شود پوستتان به طور طبیعی درخشان تر شود

در حین ورزش کردن گردش خون بهتر می شود و همین امر باعث می شود تا به صورت طبیعی پوست شما وضعیت بهتری پیدا کند و درخشان تر شود.

تحریکتان می کند آب بیشتری بنوشید

هرچه بیشتر تحرک داشته باشید تعریق بدنتان بیشتر می شود. پس ورزش کردن در اول وقت موجب می شود بیشتر تشنه تان شود و آب بیشتری مصرف کنید. و همه ما از مزیت این کار آگاهیم.

حس بهتری نسبت به بدن خود خواهید داشت

ورزش کردن باعث می شود بدن ورزیده تر و در نتیجه زیباتری داشته باشید. این خود باعث می شود اعتماد به نفش شما نسبت به فیزیکتان بالاتر برود و کمتر در طول روز روی مسائلی در این مورد تمرکز داشته باشید.

پیمایش به بالا