17 ترین

عجیب ترین رژیم های غذایی سلبریتی های معروف!

عجیب ترین رژیم های غذایی سلبریتی های معروف!

اگر شما هم دوست دارید بدانید که سلبریتی های محبوب شما چگونه اندام خود را فیت و خوش هیکل نگه می دارند، تنها نیستید. همه ما بدن های خوش تراش سلبریتی را تحسین می کنیم و تصور می کنیم به خاطر داشتن مربی های شخصی و آشپز های خصوصی و غیره است که توانسته اند به این اندام برسند. اگرچه این موضوع تا حدی درست است اما رژیم های مخصوص غذایی ای که هرکدام از آنها رعایت می کنند هم در این امر بی تأثیر نیست. در این مقاله قصد داریم تا راز تعدادی از عجیبترین و البته رایج ترین رژیم های غذایی که سلبریتی ها رعایت می کنند را با شما در میان بگذاریم.

1. رژیم کِتو (keto)

رژیم غذایی کتو که مشابه رژیم های غذایی سنتی آمریکای جنوبی و اتکینز است در واقع رژیمی متشکل از غذای کم چرب، پروتئین و چربی سالم است که هدف اصلی اش رساندن بدن شما به کتون زدگی یا کتوز است. یک رژیم غذایی کتوزنیک سرسخت به جای آنکه به شکر متکی باشد که از کربوهیدارت ها می آید(غلات، حبوبات، سبزیجات و میوه جات)، اساسش را روی تغذیه بدن با چربی های ذخیره شده ای که از کبد تولید شده اند قرار می دهد. هرچند این رژیم از اول برای این طراحی شد که مورد استفاده کودکان مبتلا به صرع قرار بگیرد، اما به سرعت محبوبیت پیدا کرد. البته استفاده از این رژیم غذایی را به شما توصیه نمی کنیم چرا که تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان می دهند که رژیم کتو می تواند خطرات و ریسک زیادی برای بدن شما داشته باشد.

سلبریتی هایی که از رژیم کتو استفاده می کنند:

هالی بری، ونسا هاجنز، وینی گوادانینو، جنا جیمسون و آلیسیا ویکاندر

2. رژیم 20/80

اگر فکر می کنید اسم 20/80 به معنی این است که باید در هشتاد درصد مواقع غذای سوپر سالم مصرف کنید و تنها در بیست درصد مواقع هرآنچه دلتان می خواهد را بخورید، خب راستش کاملا درست فکر می کنید! بسیار مهم است که حتما به این نکته توجه باشید، 20/80 خیلی شبیه یک رژیم غذایی یا روشی برای کاهش وزن نیست، بلکه بیشتر به نوعی سبک زندگی شباهت دارد که عادات غذا خوردن شما را بیشتر از هرچیز دیگر تحت تأثیر قرار می دهد. خیلی ها هستند که از این سبک زندگی استفاده کرده اند و ادعا دارند که 20/80 به زندگی آنها تعادل داده و پتانسیل های درونی شان را آزاد کرده. در حقیقت این امر از نظر پزشکی هم کاملا درست است. هیچکس با خوردن غذاهای سالم و سلامت مشکلی ندارد.

برای هشتاد درصد از مواقع در این روش باید از کربوهیدارت های ساده(مانند آرد، گندم و غیره) و شکر سفید پرهیز کنید. البته در بیست درصد مواقع باقی مانده می توانید هرچه دلتان می خواهد را نوش جان کنید. توصیه حرفه ای ما به شما این است که دو کار دیگر را هم انجام ندهید: مصرف الکل، و ناخنک زدن به غذا!

سلبریتی هایی که از رژیم 20/80 استفاده می کنند:

کریستین کاوالاری، کلی رولند، میراندا کر و جیلیان مایکلز

3. رژیم ایمان و روزه داری!

به واسطه دعا کردن و روزه گرفتن، این رژیم مذهبی ترکیبی از ایمان و تغذیه است. هرچند اطلاعات دقیقی درمورد چگونگی جزئیات این رژیم ها وجود ندارد و هر مذهب و فرقه ای بر اساس باور های خودش معیار های مخصوص خودش را دارد، اما باور بر این است که انرژی مثبت ایمان جاری در این رژیم تأثیر زیادی روی سلامت و اثرگذاری آن دارد. البته ما ایرانی ها هر سال یکبار در ماه رمضان این رژیم را تجربه می کنیم و تا حد زیادی با کلیت آن و نحوه صحیح برگزار کردنش آشنایی داریم. اگر می خواهید روزه را به نوعی رژیم غذایی مفید تبدیل کنید باید توجه داشته باشید که در وقت افطاری هم سعی کنید بدن خود را با غذاهای سالم تغذیه کنید و نوعی از همان 20/80 را در اوقات بین افطار تا سحر رعایت کنید تا بدنتان سموم خودش را به بهترین نحو دفع کند. وگرنه نگه داشتن عادات بد غذایی و اعمال کردن همه آنها در وقت کپسولی بین افطار تا سحر نه تنها هیچ کمکی به سلامت و لاغری تناسب اندام شما نمی کند، بلکه می تواند تعادل بدنتان را هم به هم بزند. نکته مهمی که در مورد روزه گرفتن وجود دارد این است که نباید اجازه بدهید میزان آب بدنتان کمتر از حد استاندارد معمول شود.

سلبریتی های مشهور خارجی که از رژیم با روزه استفاده می کنند:

کریس پرت بازیگر هالیوودی اعلام کرده که از روزه عید روز سوم سنت دنیل استفاده می کند و 21 روز را با دعا و روزه به سر می برد. اشلی گراهام نیز در مصاحبه های خود اظهار کرده که آدم معتقدی است و متبا مناسک دعا و روزه را به جا می آورد.

4. رژیم دوکان

رژیم دوکان که در اصل منشأ فرانسوی دارد از سه فاز مختلف تشکیل می شود. این رژیم با فاز یک که تماما پروتئین است آغاز می شود، در فاز دوم به صرف تعدادی از غذاهای گیاهی مشخص می رسد و در نهایت با فاز سوم که در ان می توانید غذاهایی مانند نان و پنیر را هم به رژیم اضافه کنید به انتها می رسد. وقتی به فاز سوم و نهایی رژیم رسیدید دیگر باید کم و بیش عادت غذایی حاصل شده را نگه داشته و آن را رعایت کنید. مگر آنکه تصمیم بگیرید یک روز از هفته را فقط به فاز اول یعنی تنها مصرف پروتئین اختصاص دهید. فرانسوی ها معمولا جزو اروپایی های خوش اندام هستند. پس استفاده از رژیم غذایی پیشنهادی آنها می تواند خالی از لطف نباشد!

سلبریتی هایی که از رژیم غذایی دوکان استفاده می کنند:

برای اینکه برای عروسی اش وزن خود را کم کند، دوشیزه کمبریج، همسر شاهزاده انگلستان یعنی کیت میدلتون از رژیم غذایی دوکان استفاده کرد و همانطور که خودش می گوید از تصمیمش بسیار راضی است. چون به گفته خودش توانست در مدت چند ماه به وزن و اندان ایده آلش برسد.

5. رژیم پنج عنصر

هم می خواهید وزن کم کنید و هم وعده های غذایی سالی داشته باشید که زود حاضر می شوند؟ این همان خط اصلی و هدف مربی سلبریتی ها یعنی هارلی پاسترناک است که آن را در غالب رژیمی با عنوان رژیم پنج عنصر ارائه داده است. در این رژیم غذایی شما سه وعده کامل غذایی به همراه دو میان وعده روزانه خواهید داشت. دستورالعمل رژیم پنج عنصر وقت زیادی از شما نمی گیرد و هرکدام از وعده های غذایی آن حاوی پروتئین، فیبر، کربوهیدرات، مایعات و کمی از چربی سالم است که به گونه طراحی شده تا شما علاوه بر حفظ سلامتی و کاهش وزن، هرگز احساس گرسنگی نکنید.

هدف اصلی این رژیم کنترل مواد خوراکی است، نه میزان خوراک. یعنی برخلاف خیلی از رژیم های دیگر که معتقدند مصرف غذا باید کمتر باشد، رژیم پنج عنصر تلاش دارد تا به فرد گرسنگی ندهد، بلکه تنها عادت غذایی او را روی ریل سلامت بازگرداند.

سلبریتی هایی که از رژیم پنج عنصر استفاده می کنند:

اوا مندز، آلیسیا کیز، آماندا زیفرید و خیلی از سلبریتی ها و مدل های مشهور دیگر.

6. رژیم آلکالاین یا قلیایی کردن بدن!

هدف اصلی رژیم آلکالاین یا قلیایی این است که  PH بدن شما را بین سطح 7.35 و 7.45 نگه دارد. برای اینکه لِول PH بدن در سطح آلکالاین یا قلیایی باقی بماند، این رژیم توصیه میکند که مصرف سبزیجات زیادتر شود و از طرف دیگر میزان مصرف پروتئین و حبوبات کاهش پیدا کند( میزان این نسبت تقریبا باید هشتاد به بیست باشد).

سلبریتی هایی که از رژیم آلکالاین استفاده می کنند:

ویکتوریا بکهام شاید بزرگترین طرفدار این رژیم غذایی باشد که هر جا فرصتش پیش می آید از ان تعریف می کند.

7. رژیم روزه دو روزه!

نظرتان در مورد رژیمی که به شما اجازه می دهد هرچه دلتان می خواهد را در پنج روز از هفته بخورید چیست؟ در عوض دو روز باقی مانده هفته را روزه بگیرید. این روزه دو روز در هفته به معنی آن نیست که دراین مدت نمی توانید هیچ مایعات یا غذایی مصرف کنید، بلکه باید تلاش کنید روزنه بیشتر 500 کالری مصرف ننمایید. این یعنی می توانید میوه و سبزیجات مورد علاقه تان را برای صبحانه مصرف کنید و مواد پروتئین دار را برای شام بگذارید.

سلبریتی هایی که از این رژیم استفاده می کنند:

میراندا کر و لیو تایلر گفته اند که از این رژیم که نوسط مایکل موزلی طراحی شده استفاده کرده اند.

8. رژیم سوپ کلم

اگر طرفدار رژیمی هستید که از اساس به یک نوع غذا می چسبد و دیگر فکر شما را برای دردسر انتخاب غذای مناسب به زحمت نمی اندازد، رژیم سوپ کلم می تواند اتفاق بسیار خوبی برایتان باشد. مشخصا در این رژیم بیشتر از هرچیز در طول کل هفته از سوپ کلم استفاده می کنید، اما گاه و بی گاه در طول هر هفته می توانید کمی از غذاهای دیگر هم بخورید. مانند میوه و سبزیجات و برخی از روز ها گوشت.

سلبریتی هایی که از رژیم سوپ کلم استفاده می کنند:

این سوپ کم چرب یکی از رژیم های محبوب سارا مایکل است که مدام از آن استفاده می کند.

9. رژیم پاکسازی استادانه

این رژیم که از مواد غذایی محدودی استفاده می کند سال به سال دارد بیشتر اسمش سر زبان ها می افتد. رژیم پاکسازی شامل استفاده از تنها ترکیب فلفل کاین، لیمو و آب است! به نظر رژیم سختی می رسد نه؟ خب به همین خاطر است که اسمش پاکسازی استادانه است. ریشه این رژیم به عرفان ها سرخپوستی برمی گردد و گونه ای از ریاضت است.

سلبریتی هایی که از این رژیم استفاده می کنند:

شنیده ایم که بیانسه با استفاده از این رژیم بود که توانست نقش خودش در فیلم دختران رویایی را به دست بیاورد.

10. رژیم گیاهخواری(وگان)

رژیم گیاهخواری به جی زی و بیانسه کمک زیادی کرد تا به اندام متناسب خود برسند و بتوانند در مراسم گرمی امسال اجرا داشته باشند. رژیم غذایی وگان یا گیاهخواری شامل کنار گذاشتن مصرف هرگونه گوشت و هرگونه محصولات حیوانی است( مانند تخم مرغ، لبنایت و غیره) و هر محصولی که به واسطه ای از حیوانی به دست می آید می شود.

سلبریتی هایی که از رژیم گیاهخواری استفاده می کنند:

بیانسه، جی زی، اولیویا وایلد و آن هاتاوی.

11. رژیم ماکروبیوتیک

این رژیم غذایی بسیار محدود می تواند در لاغر کردن شما در مدتی کوتاه بسیار موثر باشد. رژیم ماکروبیوتیک رژیم غذایی سختی است که در آن باید از مصرف گندم، تخم مرغ، گوشت و لبنیات پرهیز کنید. پس چه می توانید بخورید؟ مقدار زیادی سبزیجات و مخصوصا سبزیجات دریایی. البته این رژم سخت می تواند در مدت کوتاهی اثر خودش را بگذارد و وزن شما را کاهش دهد.

سلبریتی هایی که از رژیم ماکروبیوتیک استفاده می کنند:

ماکروبیوتیک همان رژیمی است که مدونا از آن استفاده می کند تا بدنش را بعد از این سن هنوز روی فرم نگه دارد.

12. رژیم غذای نوزاد

از آشپزی متنفرید؟ پس رژیم غذای نوزاد بهترین گزینه پیش روی شماست. البته اگر تحمل آن را دارید که روزی دوبار غذای نوزاد بخورید. چون خیلی ها حالشان از این موضوع به هم می خورد. در این رژیم غذایی باید روزانه دو شیشه غذای نوزاد گربر مصرف کنید و سپس یک شام سالم از کالری متعادل داشته باشید.

سلبریتی هایی که غذای نوزاد می خورند:

زیاد شنیده می شود که دو بازیگر و خواننده مشهور یعنی لیدی گاگا و جنیفر انیستون از این رژیم غذایی استفاده می کنند.

13. رژیم غذایی باستانی

این رژیم که به نام رژیم غذایی مرد غارنشین هم شناخته می شود بر این اساس طراحی شده که ما باید درست مثل اجدادمان غذا بخوریم تا از بروز بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و بیماری های دیگر در امان بمانیم. این یعنی باید میزان زیادی پروتئین، ماهی، میوه، سبزیجات و چربی سالم مصرف کنید. از طرفی در مورد چیزهایی که باید در رژیمتان از آنها پرهیز کنید باید از مواد غذایی مانند سیب زمینی، شکر فراوری شده، نمک، روغن های گیاهی فراوری شده(مانند کانولا) نام برد. دستور پخت غذاهای این رژیم به گونه ای است که غذا باید کاملا تا عمیق ترین لایه بپزد پس خودتان را آماده کنید که وقت زیادی را در آشپزخانه بگذرانید. همه اینکار ها برای چه؟ خب در عوض بدنی پیدا می کنید که ایده آل خیلی از مردم است.

سلبریتی هایی که از این رژیم استفاده می کنند:

مایلی سایرس، اوما تورمن، جسیکا بیل و مگان فاکس.

پیمایش به بالا