17 ترین

17-3 اشتباه در هنگام پخت همبرگر خانگی که همه مرتکب می شوند

17-3 اشتباه در هنگام پخت همبرگر خانگی که همه مرتکب می شوند

در حالی که همه ما از خوردن یک پیتزا با پنیر درجه یک به سبک ایتالیایی، یک پرس مرغ سوخاری لذیذ و یک بشقاب پاستا با سس قارچ و خامه لذت می بریم، اما هیچ چیز مانند همبرگر هوش از سر ما نمی برد. به ویژه اگر همبرگر خانگی هم باشد!

شاید طرز تهیه این غذا بسیار ساده و راحت به نظر برسد. اما در این سادگی، راز هایی نهفته است: گوشت آبدار، پنیر خوب  طعم عالی و یک سس خوش عطر و طعم برای روی آن. و در حالی که مطمئناً می توانید در طیف گسترده ای از رستوران ها یک همبرگر خوب پیدا کنید، اما گاهی اوقات هوس می کنید که در خانه خود این غذای مورد علاقه تان را تهیه می کنید. همبرگر یک غذای مخصوص و لاکچری، یا حتی دشوار نیست، اما هنوز هم بسیاری از افراد هنگام تهیه یک همبرگر خانگی اشتباهات زیادی را مرتکب می شوند.

برای اینکه بتوانید از اشتباهات متداولی که مردم در هنگام پخت همبرگر خانگی مرتکب می شوند، کمک بگیرید تا در این زمینه استاد شوید، این مطلب 17ترین را از دست ندهید. ما همه نکاتی را که در دستیابی به یک همبرگر خانگی بی عیب و نقص و همچنین لذیذ به شما کمک می کند، در قالب این مطلب در اختیارتان قرار داده ایم.

خرید گوشت بدون چربی گران قیمت

در حالی که فیله‌ مینیون (گوشت پشت مازوی گاو) و بخش های گران قیمت مشابه گوشت گاو، گل سر سبد برای تهیه همبرگر محسوب می شوند، اما برای زمانی که می خواهید یک همبرگر معمولی خانگی ​​درست کنید، ایده آل نیستند. گوشت بدون چربی جایگاه خود را دارد، اما در تهیه همبرگر به گوشت آبدارتری نیاز است – به عبارت دیگر، باید چربی بیشتری در دل گوش تان نهفته باشد. در حالی که گوشت گاو چرخ شده، گزینه مناسبی برای لازانیا، ماکارونی و پای چوپان محسوب می شود، اما گوشت گردن چرخ شده برای تهیه همبرگر مناسب تر است، چرا که چرب و آبدارتر است. برای جلوگیری از خشک شدن همبرگر، گوشتی با تقریبا 15 الی 20 درصد چربی خریداری کنید.

ممکن است در فروشگاه های مواد غذایی محلی خود شاهد همبرگر های از پیش آماده باشید، اما قطعاً بهتر است از خرید آنها صرف نظر کرده و خودتان آن را تهیه کنید. طرز تهیه همبرگر معمولی خانگی بسیار ساده است و انجام این کار به شما این امکان را می دهد که نوع و میزان چاشنی را خودتان تعیین کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از حبوبات، کینوا، سالمون، سبزیجات یا مرغ هم همبرگر درست کنید – اما ما در اینجا فقط درباره گوشت گاو صحبت می کنیم.

استفاده بیش از حد از ادویه جات

سرآشپزهای با تجربه همیشه چاشنی های عالی ترکیب می کنند و اغلب دستور آن را نیز فاش نمی کنند. این امر در مورد تهیه همبرگر نیز صادق است، این به این معنی نیست که شما باید هر چیزی را به مخلوط گوشت خود اضافه کنید و آن را غرق در انواع ادویه و چاشنی کنید. در حالی که آرد سوخاری، تخم مرغ، پیاز، سیر و سایر ادویه جات برای میت لوف ایده آل هستند، اما برای همبرگر مناسب نیستند. در حالی که به نظر می رسد اضافه کردن مواد بیشتر، غذای شما را حرفه ای تر و لذیذتر نشان می دهد، اما سعی کنید مصرف آنها را محدود کنید. مناسب ترین ادویه برای همبرگر، نمک کوشر (نمک حلال) و فلفل سیاه (ترجیحا تازه) می باشد.

گوشت مورد نظر خود را به صورت گرد شکل دهید و با فشار آن را پهن کنید، سپس نمک و فلفل را به صورت سخاوتمندانه روی آنها بریزید. سپس آنها را برگردانید و در سمت دیگر هم ادویه بپاشید.

خیلی خشن رفتار کردن با گوشت

این بسیار معمول است که آشپزهای خانگی با همبرگرهای خود بسیار خشن و بی احتیاط رفتار کنند. اغلب افراد تمایل دارند که مخلوط گوشت را با قاشق چوبی به شدت هم بزنند، سپس به آن مشت بزنند و آن را به بدنه ظرف بکوبند. برگرها ممکن است سخت به نظر برسند، اما آنها هم به عشق نیز نیاز دارند!

برای داشتن یک همبرگر لذیذ که لطیف و آبدار است، از تجربیات ما استفاده کنید. قاشق را کنار بگذارید! دستهای خود را بشویید و آنها را کمی نمدار کنید و حالا گوشت را ورز دهید. حتی برای مخلوط کردن گوشت با ادویه جات نیز از دستان تان استفاده کنید. ممکن است کمی کثیف کاری شود، اما ملایم بودن با گوشت در هنگام پخت و پز باعث ایجاد تفاوت چشمگیری می شود.

خیلی فشرده کردن گوشت

در ارتباط با آخرین نکته در مورد با احتیاط رفتار کردن با گوشت، افزودن این نکته نیز ضروری است که از بیش از حد فشار دادن گوشت جلوگیری کنید.

انجام این کار ممکن است قبل از اینکه آنها را گریل کنید، جلوه زیبایی داشته باشد، اما در نهایت همبرگرهای سفتی به شما می دهد که هیچ کس دوست ندارد. در عوض، با استفاده از دستان خود گوشت را به آرامی جمع کنید تا به اندازه کافی دور هم جمع شوند تا روی گریل یا ماهی تابه پراکنده نشوند – همبرگر همزمان طی فرایند طبخ، کمی سفت و جمع می شود. اگر بتوانید این مرحله را طی کنید، به شما قول می دهیم همبرگرهایی خواهید داشت که همه عاشقش می شوند.

فرورفتگی ایجاد نکردن

این نکته را به یاد داشته باشید که هر کاری انجام دهید، همبرگرهای شما در طول پخت از مرکز پف خواهند کرد. اگر تا کنون همبرگرهای خود را گریل کرده باشید، احتمالا دیده اید که این اتفاق می افتد – آنها از مرکز گسترش می یابند و کمی گنبدی شکل و کروی می شوند. به همین دلیل است که همبرگر های خانگی بیشتر شبیه کوفته می شوند تا همبرگر.

برای جلوگیری از این قضیه، از انگشت شست خود استفاده کنید و قبل از قرار دادن همبرگر روی گریل یا تابه، کمی در مرکز آن فرورفتگی ایجاد کنید. انجام این کار باعث می شود حجم آنها بدون اینکه از مرکز برآمده شود گسترش یابد. این هم نوعی شعبده بازی است!

استفاده از نان های اشتباه

وقتی در فروشگاه مواد غذایی هستید و به برند های مختلف خیره شده اید، باید در انتخاب نان همبرگر خردمندانه تصمیم بگیرید. مطمئناً، وقتی تصمیم می گیرید که محصولات نان گندم کامل یا نان چند غله را انتخاب کنید، احساس خوبی در مورد انتخاب های زندگی خود دارید، اما این انتخاب ها را برای نان صبحانه داشته باشید. همبرگر برای شام است و وقت آن نیست که در مورد نان آن مقدس نمایی کنید.

به دنبال نان های نرم با یا بدون کنجد باشید. در حالی که فکر می کنید کدامیک از نان ها را خریداری کنید، حتماً نان هایی را انتخاب کنید که تقریباً اندازه همبرگر خانگی تان باشد. مقدار متوسط ​​گوشت برای هر همبرگر استاندارد چیزی حدود 170 تا 230 گرم است. گاز زدن قسمتی از نان بدون وجود همبرگر، افتضاح است! پس سعی کنید نان تان کل همبرگر را فرا بگیرد.

توجه نکردن در هنگام پخت

همه ما عاشق این سبک آشپزی هستیم: “بار بذار و برو به کارات برس” که به ما این امکان را می دهد تا هنگام صرف شام، خواندن یک فصل از کتاب خود را تمام کنیم. متأسفانه، همبرگر واقعاً اجازه این کار را نمی دهد. در حالی که لازم نیست هنگام پخت همبرگر خانگی، آنها را مدام جابجا کنید و ده ها بار آن را برگردانید، اما نیاز به توجه دارد.

حتماً یک مرتبه همبرگر را برگردانید. انجام این کار باعث می شود حرارت داغ روی گریل یا اجاق گاز به تمام قسمت های همبرگر برسد. اگر مطمئن نیستید که همبرگرها مغز پخت شده باشند، از دماسنج استفاده کنید. بخاطر داشته باشید که همبرگر خانگی برای پخت و رسیدن به یک بافت لطیف​​، در هر طرف به 4 الی 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

فشار دادن با کفگیر

در حالی که شما ممکن است به طور غریزی بخواهید برگر خود را بر روی گریل یا ماهیتابه با یک کفگیر فشار دهید (زیرا دیده اید که این کار را در تلویزیون انجام می دهند)، اما این کار را انجام ندهید. اگر ایده آل افلاطونی برای همبرگر، آبدار بودنش است، تصور کنید که وقتی آب آن را با کفگیر می گیرید، به معنای واقعی کلمه چقدر از آبدار بودن آن کم می کنید. غم انگیز است، اینطور نیست؟ اگر از نظر شما همبرگر به اندازه کافی صاف نیست، ممکن است فراموش کرده باشید که وسط آن فرورفتگی ایجاد کنید، یا ممکن است دفعه دیگر لازم باشد که برگرهای خود را کمی نازک تر بردارید.

خیلی زود اضافه کردن پنیر

آب شدن پنیر بر روی همبرگر را دوست دارید؟ بسیار خوب. پنیر آب شده روی گریل یا تابه را چطور؟ اه… خیلی بد!

اضافه کردن پنیر به همبرگر خانگی خود دستور العملی برای خوشمزه تر شدن آن است، اما اضافه کردن زود هنگام پنیر به معنای کثیف کاری و هدر رفتن پنیر است. برای جلوگیری از این وضعیت، باید همبرگرهای خود را از یک طرف بپزید، سپس آنها را برگردانید و به آشپزی ادامه دهید. پنیر را هنگامی که تنها حدود 2 دقیقه به پایان پخت مانده، اضافه کنید. با انجام این کار اطمینان حاصل می شود که هنوز هم پنیر روی همبرگر وجود دارد و تا وقتی آماده خوردن می شوید، کاملاً ذوب شده است.

ادویه زدن در زمان نامناسب

آیا واقعاً این که چه زمانی به همبرگرهای خود ادویه بزنید، تفاوتی ایجاد می کند؟ پاسخ یک بله محکم است! از آنجایی که نمک به طور طبیعی رطوبت را از مواد غذایی میگیرد، افزودن زود هنگام آن به همبرگر در نهایت موجب خشک و سفت شدن همبرگر تان می گردد. علاوه بر این، از آنجایی که نمک پروتئین را تجزیه می کند، زود ادویه زدن، تأثیر زیادی بر روی یکپارچگی بافت برگر های شما می گذارد. علاوه بر این، اضافه کردن نمک به گوشت قبل از فرم دادن آن به شکل همبرگر، به این معنی است که شما باید بیشتر گوشت را ورز دهید تا مطمئن شوید به خوبی با گوشت ترکیب شده است. از آنجایی که بیش از حد ورز دادن، همبرگر را سفت می کند، قطعاً باید از انجام این کار خودداری کنید.

زمان مطلوب برای افزودن ادویه به همبرگر، درست زمان قبل از قرار دادن آن روی گریل یا تابه است. این بدان معناست که باید صبر کنید تا گریل یا تابه گرم شود تا به دمای مناسب برای پخت برسد، سپس فورا همبرگرها را بپزید. انجام این کار به گوشت طعم و بافت لطیفی می دهد.

پختن همبرگرها روی حرارت نه چندان زیاد

بگذارید حرارت بالا باشد. این طوری همه چیز هیجان انگیز تر است! اما جدا از شوخی که بگذریم، همبرگر برای داشتن طعم آبدار باید از نمای بیرونی قهوه ای شده باشد. برای رسیدن به چنین نقطه مطلوبی، حرارت را بالا ببرید. در حالی که در عین حال مراقب هستید که همبرگر نسوزد، باید حرارت را نیز به تناسب تنظیم کنید تا به طور کامل مغز پخت شود. حرارت، یار و یاور شما در رسیدن به یک همبرگر خانگی بی نظیر، درست مشابه همبرگر مک دونالد است.

برش همبرگر برای بررسی مغز پخت بودن

اگر برای این که بررسی کنید آیا همبرگرتان مغز پخت شده یا خیر آن را برش می زنید، دیگر باید قید عکس خوش آب و رنگی که برای اینستاگرام تان می خواهید بگیرید را بزنید. جدا از این دلایل سطحی، برش قسمتی از همبرگر همچنین به این معنی است که شما اجازه می دهید تمام آب میان بافتی آن خارج شود و هدر برود. پس اگر نمی خواهید همبرگر خانگی تان به شدت خشک و سفت باشد، این کار را نکنید.

اگر واقعاً نمی توانید حدس بزنید چه زمانی همبرگرهای تان مغز پخت شده است، هر شب آن را درست کنید تا زمانی که مدت پخت و قلق آن دست تان بیاید. یک ترفند هوشمندانه هم این است که می توانید گوشت را با نوک انگشتان خود فشار دهید تا ببینید که آیا به جای اول خود بر می گردد یا خیر.

طبخ برگر روی یک گریل کثیف

در زندگی مسائلی غم انگیز تر از چسبیدن تکه های گوشت همبرگر به گریل وجود دارد. اما اگر این اتفاق برای شما رخ داده است، وقت آن رسیده است که گزینه های زندگی خود را دوباره ارزیابی کنید. خوب، شاید خیلی بد نباشد، اما باید مدت زمانی را برای تمیز کردن گریل خود در نظر بگیرید.

تمیز کردن گریل، کاری مشابه تمیز کردن اجاق گاز یا از آن بدتر، شستن دستشویی است. به نظر می رسد کار باطلی است و اصلاً جالب و سرگرم کننده نیست. اما اگر می خواهید تکه های همبرگر شما خیلی تمیز و مرتب از روی گریل برداشته شود، باید از تکه گوشت هایی که از دفعه قبل بر جای مانده و با گذشت زمان سخت شده، خلاص شوید. خوشبختانه، این روزها محصولات لکه بر قوی ای را می توانید برای انجام این کار بیابید.

با اندکی افزودنی به کارتان پایان دهید

یک مثل قدیمی هست که می گوید: “هر چیزی کمش، خوبه”. شما باید این قاعده را در مورد درسینگ همبرگرهای خود نیز اعمال کنید. البته، ممکن است دوست داشته باشید با اضافه کردن موارد بیشتر، همبرگر خانگی تان را یک دستور پخت ویژه جلوه دهید، اما لطفا این کار را با کمی محدودیت انجام دهید.

با وجودی که شما دوست دارید همبرگر تان شخصیت داشته باشد، اما افزودن دوجین گارنیش مانند کاهو، گوجه فرنگی ، پیاز و ترشی در بالای همبرگر، لزوماً بدان معنی است که شما قادر نخواهید بود بدون یک کثیف کاری بزرگ، همبرگر خود را با دو دست نگه دارید! شما باید تعادلی از طعم و بافت و کمی از سایر مواد را در حالی داشته باشید که در هنگام خوردن هم شکل و قیافه همبرگرتان حفظ شود.

بسیار خوب، با این حساب برای تهیه همبرگر خانگی رویاهای تان آماده هستید؟

mashed