17 ترین

بدترین مضرات ماری جوانا

بدترین مضرات ماری جوانا

خیلیا هستن که اعتقاد دارن ماری جوانا یا همون علف یا گل ضرری برای بدن نداره. طبق همین باورهاست که با وجود غیرقانونی بودن هر روز شاهد افزایش مصرف این ماده مخدر تو دنیا هستیم. توی خیلی از کشورا هم مصرف ماری جوانا قانونی شده! اما هرچقدر هم که ازش دفاع کنید، نمی تونید منکر مضرات ماری جوانا بشید. مقالات و تحقیق های معتبر و البته متعددی صورت گرفتن که نشون می دن برخلاف باور خیلی ها، ماری جوانا هم مثل مواد مخدر دیگه آسیب های زیادی به بدن و روان فرد مصرف کننده وارد می کنه. اگر خدای نکرده شما هم دید منفی نسبت به علف ندارید، بهتره با ما همراه باشید تا با مضرات ماری جوانا بیشتر آشنا بشید.

گیجی و میگرن

مردم معمولاً به صورت طبیعی از یه سطحی از منگی و گیجی رنج می برن، اما مصرف ماری جوانا می تونه سریعاً موجب بروز سردرد های شدید بشه. با این وضعیت بعضی از افراد که بعد از استعمال این ماده پشت فرمون ماشین می شینن می تونن به خاطر منگی و سردرد، دچار حواسپرتی بشن و جون بقیه و خودشون رو به خطر بندازن. گاهی اوقات این گیجی می تونه سطحی باشه، اما بعضی موقع ها اونقدر شدیده که حتی باعث می شه فرد حس جهت یابی خودش رو از دست بده. همچنین مصرف مداوم ماری جوانا و سردرد های مدام می تونه کم کم موجبات بروز میگرن رو هم فراهم بکنه.

ایجاد اخلال در تغذیه فرد

اگر به فیتنس و تناسب اندام خودتون اهمیت می دید، استفاده از ماری جوانا می تونه رژیم سالم غذایی شما رو نابود کنه. چون استعمال ماری جوانا درگاه های مغزی رو باز می کنه و باعث می شه فرد احساس گرسنگی بکنه، در عین اینکه هضمش دچار مشکل می شه. کسانی که مصرف مداوم از علف دارن شاید بتونن رژیم غذایی خودشون رو تنظیم کنن، اما حتی در این صورت هم بعداً دچار مشکلات هضمی جدی می شن.

سوءذن شدید و افسردگی

بسیاری از انواع تحقیاتی که در مورد مصرف علف انجام شده بارها و بارها نشون داده که مصرف ماری جوانا نمی تونه تو کم کردن اثرات افسردگی و نگرانی کمکی بکنه. بلکه اتفاقاً برعکس این حالت ها رو تشدید هم می کنه. افرادی که مشکلات روحی و روانی دارن در اثر استفاده از این ماده معمولاً دچار پارانویا یا سوءذن شدید می شن.

خطر حمله قلبی

اگر دچار هرگونه بیماری و اختلال قلبی هستید با مصرف ماری جوانا جون خودتون رو به خطر می اندازید. حتی اگر در این شرایط بعد از مصرف باز هم دچار پیامد های مشخص نشدید به این معنی نیست که اثرات سوء علف روی بدنتون تأثیری نداشته. مصرف علف ضربان قبل رو به شدت بالا می بره و ریسک بروز حمله قلبی رو تو حدود 5 ساعت اول بعد از مصرف به صورت خطرناکی تشدید می کنه. همین تحقیقات نشون می دن که چرا خیلی از پزشکا و اهل طب ترجیح می دن از مواد مخدر استفاده نکنن.

می تونه مهارت ها تحیلی تون رو سد بکنه

بعضی از تحقیقات و مطالعات انجام شده نشون دادن که مصرف طولانی مدت ماری جوانا می تونه روی توانایی ها و مهارت های تحلیلی و ریاضی فرد اثر منفی داشته باشه. این تحقیقات نشون دادن که مصرف ماری جوانا می تونه به مغز آسیب برسونه و اونو تحلیل ببره. به همین خاطر بهتره از مصرف این ماده خودداری کنید.

مشکلات تنفسی

یکی از مواد فعال موجود در ماری جوانا کارسینوژن هست که می تونه به سیستم تنفسی آسیب برسونه. وقتی که فرد گل می کشه ریه هاشو در معرض حجم زیادی از دود قرار می ده که پر از کارسینوژنه. وقتی که یه مصرف کننده معمولی عوارضی مثل سرفه های سنگین و مشکلات دیگه ی ریوی رو تجربه می کنه، یه مصرف کننده دائمی خودش رو در معرض ابتلا به سرطان ریه و مرض های تنفسی سخت درمان دیگه قرار می ده.

درد مزمن در بدن

اگه مرتباً ماری جوانا مصرف کنید دچار درد های مزمن می شید. مصرف طولانی مدت علف می تونه موجب بروز وضعیت پزشکی خطرناکی به نام  سندروم هیپرکمیس کانابینوئید بشه. این عارضه می تونه موجب بروز حالت تهوع و استفراغ بشه. همچنین افرادی که این ماده رو در دوزهای بالا و به صورت مرتب استعمال می کنن دچار دل درد هم می شن. به همین دلیل هم هست که وقتی مصرف کننده های سنگین ماری جوانا به دکتر مراجعه می کنن اغلب بدن درد دارن.

برای بچه ها خطرناکه

اگر یه مادر ماری جوانا مصرف کنه فقط خودش رو تو مخمصه سلامتی قرار نمی ده، بلکه ممکنه مواد شیمیایی مضر رو از طریق شیر خودش به نوزاد هم منتقل بکنه. یکی از این مواد مضری که ماری جوانا به بدن شما وارد می کنه و می تونه به بدن بچه هم منتقل بشه، ماده توهم زای تترا هیدرو کانا بینول هست. این ماده می تونه سیستم حرکتی بچه های کوچیک رو دچار مشکل بکنه.

وابستگی و اعتیاد داره

این بهونه در مورد کشیدن سیگار هم وجود داره. اکثر کسانی که ماری جوانا مصرف می کنن ادعا دارن که علف اعتیاد نمیاره و ضرری نداره! اگرچه که تحقیقات نشون دادن که اتفاقاً برعکس، ماری جوانا می تونه بعد از یه مدت وابستگی و اعتیاد داشته باشه. این اعتیاد که یه واقعیته باعث می شه فرد نتونه حتی اگر بخواد، ماری جوانا رو به همین راحتی ترک کنه. افرادی که مصرف سنگین علف داشتن و می خوان تو مراحل آخر اون رو ترک کنن در طول مدت ترک ممکنه دچار عوارضی مثل نگرانی، افسردگی، اختلالات تغذیه و عصبانیت های ناگهانی بشن.

پیمایش به بالا