17 ترین

17 تا از برترین فیلم های عاشقانه تاریخ

17 تا از برترین فیلم های عاشقانه تاریخ

فیلم عاشقانه چیه” ساده بگیم : یه نفر عاشق یه نفر دیگه می شه و قصه ماجرای تلاش اون دوتا برای رسیدن به همدیگه ست. هرچقدر هم ما به عنوان یه جامعه، انسانیت یا هر مجموعه دیگه ای تلاش کنیم تا قواعد رمانس رو شناسایی کنیم باز هم نمی تونیم. به همین خاطره که ژانر فیلم های عاشقانه همیشه یکی از قدرتمند ترین و پرتنوع ترین ژانر های سینمایی بوده. فیلم های عاشقانه یا ملودرام از اول تاریخ سینما همراه ما بودن. قصه های عاشقانه برای همه جذابن. از هر قشری باشید، هر ملیت یا قومیتی هم که داشته باشید، داستان عاشقانه براتون جذابه. جادوییه. چون چیزیه که همه مون درکش می کنیم و می تونیم حسش کنیم. فیلم های عاشقانه خود زندگی هستن. با ذات آدما کار دارن و خیلی تأثیر گذارن. حتی فیلم های عاشقانه بد! اما برترین فیلم های عاشقانه همیشه یه تجربه سینمایی ماندگار و به یاد موندنی رو برای تماشاچی هاشون رقم زدن.
اگرچه که فیلم های عاشقانه خیلی خوبی تو طول تاریخ سینما ساخته شدن، اما توی این لیست ما تلاش کردیم تا اونهایی که معروف تر هستن و به قول معروف با سلیقه مردم امروزی بیشتر مطابقت دارن رو براتون جمع کنیم. با ما همراه باشید تا با برترین فیلم های عاشقانه تاریخ رو با معیار های مدنظر ما آشنا بشید.

درخشش ابدی یک ذهن بی نقص 2004

جیم کری و کیت وینسلت تو فیلم درخشش ابدی درگیر یه ماجراجویی متافیزیکی می شن و تلاش می کنن عشق گمشده خودشون رو دوباره پیدا کنن. داستان این فیلم در مورد یه زوجه که از هم جدا شدن و با یه عملیات پزشکی خیالی سعی می کنن خاطره همدیگه رو از ذهنشون پاک کنن. اما همین پروسه این سوال رو براشون ایجاد می کنه که آیا واقعاً باید بی خیال عشقی که یه زمانی زیبا بوده بشن؟ این فیلم یکی از بهترین فیلم های جیم کری و یکی از بهترن کارهای کارنامه سینماییشه. چارلی کافمن بزرگ نویسنده این فیلمه که استعداد خاصی تو نوشتن فیلمنامه های عجیب و غریب داره و این دومین همکاریش با کارگدان بزرگ فیلم “او” یعنی اسپایک جونزه.

پیش از طلوع 1995

اولین فیلم از سه گانه “پیش از…” ریچارد لینکلیتر، فیلم پیش از از طلوع یه فیلم رمانس بسیار خوش حسه که ارتباط بین یه پسر توریست آمریکایی و یه دختر فرانسوی رو بررسی می کنه که تو یه شهر اروپایی تصمیم می گرن یه شب رو با هم بگذرونن. این فیلم مملو از حسه و شما رو به دنیای شیرینی می بره که کمتر فیلمی می تونه این تجربه رو براتون به ارمغان بیاره. عشق این دوتا جوون که تازه در حال شکل گرفتنه انقدر خام و خالصه که بی اختیار هر مخاطبی رو با خودش همراه می کنه. پایان این رابطه یه روزه انقدر جذابه و هیجان انگیزه که منتظر نگهتون می داره تا منتظر ادامه سرنوشت این دوتا عاشق بمونید.

شکسپیر عاشق 1998

همه چیز این فیلم از عنوانش معلومه. چی می تونه رمانتیک تر از یه رابطه عاشقانه بین یه دختر زیبا و ادیب معروف تاریخ هنر باشه؟ این فیلم یه تصویر متفاوت از ویلیام شکسپیر ارائه می ده که اونو در قالب یه عاشق پیشه و دلداده نشون می ده. و محوریت داستان حول اولین اجرای رومئو و ژولیت می چرخه. بهترین فیلم سال 99 با بازی گوینت پالترو بدون شک شما رو جذب خوش می کنه و با اشتیاق پای فیلم نگه می داره.

شکل آب 2017

اگه کمترین اطلاعاتی در مورد گیرمو دل تورو داشته باشید حتماً می دونید که این کارگردان خلاق عاشق سبک فانتزیه. وقتی که تو سال 2017 دل تورو یه فیلم عاشقانه ساخت. همه منتظر همون چیزی بودن که در نهایت هم دیدنش. یه فیلم فانتزی عجیب و غریب با تم عاشقانه. این فیلم بعد از چنتا شکست پشت سر هم دل تورو ساخته شد، به همین خاطر وقتی مردم این فیلم رو تماشا می کردن انتظار نداشتن که با بهترین فیلم سال رو به رو باشن. شکل آب اما در نهایت فیلم شیرین و دوست داشتنی ای از آب دراومد که داستان عشق بین یه خانم لال و تنها و یه موجود عجیب و غریب که اسیر سازمان های مرموز دولتی شده رو روایت می کنه. شکل آب نشون می ده که عشق هیچ محدودیتی نداره و بعضی موقع ها نباید دنبال هیولاها بین موجودات عجیب باشید. بلکه بعضی از آدما هستن که اونا هیولاهای واقعین…

میلیونر زاغه نشین 2009

در مورد بهترین فیلم سال 2010 صحبت می کنیم. میلیونر زاغه نشین یه فیلم هندیه کامله که آمریکایی ها ساختنش. قصه ای این فیلم مثل هر فیلم هندی دیگه ای قطعاً تم عاشقانه داره و یه ملودرام احساسات بر انگیزه. اما ماجرای این فیلم به همین جا ختم نمی شه. بلکه بیشتر روایت زندگی عجیب یه پسر بچه فقیر و یتیم هندیه که از بچه گی عاشق یکی از دوستاش شده و با همه مشکلات از جمله جامعه ش و گروه های مافیایی وارد مبارزه می شه تا با دست خالی عشقش رو از دست اونها نجات بده. ولی تنها راهی که پیش روش باقی می مونه رفتن به یه مسابقه تلویزیونیه. برنامه ای که جایزه شرکت کننده ش یه میلیون روپیه ست.

تایتانیک 1998

کیه که تایتانیک رو ندیده باشه؟ این معروف ترین فیلم عاشقانه تاریخه. شاید پرفروش ترین فیلم عاشقانه تاریخ هم باشه. وقتی جیمز کامرون با اون رزومه پرو پیمونش که پر از فیلم های بفروش بود، طرح تایتانیک رو به استدیو های فیلمسازی می برد هیچکس قبولش نمی کرد. چون می گفتن یه فیلم پر هزینه عاشقانه اصلاً و ابداً نمی تونه اونقدرها پر فروش باشه. اما کاملاً برعکس شد. تایتانیک تونست با اختلاف به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما بدل بشه و ثابت کنه ژانر عاشقانه چقدر قدرتمنده. این فیلم راوی داستان جک و رز از دو طبقه اقتصادی بالا و پایینه که تو ماجرای معروف غرض شدن کشتی تایتانیک با هم آشنا می شن و یه عشق دلسوز کوتاه مدت رو با تمام وجود تجربه می کنن.

مرا با نام خود صدا کن 2017

یه تابستون داغ و یه مهمون ناخونده. مرا با نام خود صدا کن شاید شریف ترین فیلمیه که در مورد رابطه عاشقانه دو نفر ساخته شده. این فیلم هیچ ارتباطی با موضوعات جنسی نداره و بیشتر در مورد خلوص عشقه. حالا هر شکلی که می خواد داشته باشه. این فیلم عاشقانه ثابت می کنه عشق خیلی فراتر از کلیشه های معموله که انتظارشو دارید.

دفترچه نقره ای 2012

دفترچه نقره ای یه فیلم عاشقانه عجیب و غریبه، از کارگردانی که استاد باز ی گرفتن از بازیگراست. دفترچه نقره ای فیلم عجیبیه، چون در مورد رابطه عاشقانه بین دوتا آدم تقریباً دیوونه ست که یکیشون به خاطر خیانت زن سابقش ضربه روحی شدیدی خورده و یکی دیگه به خاطر مرگ همسر سابقش که پلیس بوده دچار مشکلات روحی زیادی شده. این دوتا دیوونه به بهونه رسوندن یه نامه با هم یه ارتباط دوستانه می شن تا مرده تلاش کنه زن سابقشو برگردونه. اما این دوستی به یه عشق منجر می شه که حال هر دوتاشون رو بهتر می کنه.

داستان وست ساید 1961

داستان وست ساید یکی از عاشقانه های کلاسیک سینماست. این فیلم همچنین یکی از موزیکالای کلاسیک هم هست. یکی از اون فیلمهایی که هر سینما دوستی حتما باید ببینه. داستان وست ساید یه اقتباس موزیکال مدرن از نمایشنامه رومئو و ژولیته که تو محله های پایین شهر نیویورک اتفاق میفته. دو جوون از دو قشر جوونای نه چندان قانونمند، عاشق هم می شن، اما عشقشون کل وضعیت همه رو دچار تغییر می کنه. مخصوصاً وقتی که برادر دختر کشته می شه. این فیلم پر از موزیک ها و رقص های خاطره انگیزه. حتماًً از دستش ندید.

روح 1990

همه ما ایرانیا روح رو دیدیم. بار ها و بارها از تلویزیون و بار ها و بار ها با سی دی و ویدئو. این فیلم عاشقانه یه داستان رویایی داره از یه روح سرگردون که نگران زندگی زنشه و می خواد که یه جوری باهاش ارتباط برقرار کنه. اما یه روح چطور می تونه با زنده ارتباط بگیره؟

کازابلانکا 1942

یکی از پدرای فیلم های عاشقانه کازابلانکاست. یکی از معروف ترین ها. با بازی همفری بوگارت جذاب و اینگرید برگمان زیبا. این فیلم ماجرای عشق بین این دو نفر در گیر و دار جنگ جهانی دوم و تو شهر دفریب کازابلانکاست. مردی که از شکست عشقی سرخورده ست و بعد از سالها می بینه عشق قدیمیش با شوهر جدیدش اومده کازابلانکا. ریک(بوگارت) باید بین انتخاب عشق قدیمی ش و کمک به اون و شوهرش برای فرار از کشور یکی رو انتخاب بکنه. که در نهایت تصمیم درست رو هم می گیره.

او 2013

او ( her) یه فیلم عاشقانه متفاوته. کار کارگردان خلاق، اسپایک جونز، فیلم او تو آینده نزدیک می گذره. زمانی که بشریت رو بیشتر از هر خطر دیگه ای انزوا و تنهایی تهدید می کنه. اما تئودور که که ذاتاً یه آدم احساساتی و عاشق پیشه اس، بعد از طلاق از همسرش تو این دنیا چه کاری می تونه انجام بده؟ جر اینکه دوباره عاشق بشه. اما نه یه عشق عادی. بلکه با یه صدای کامپیوتری. فیلم او خیلی عمیق تر از یه فیلم عاشقانه ی خالیه. کلی مفهوم داره، احساسات برانگیزه و خیلی هم ظاهر زیبایی داره. حتی اگه آدم فیلم دوستی نباشید، نمی تونید از دیدن این فیلم لذت نبرید.

نظر شما چیه؟

لیست بالا توسط گروه تحقیقات 17ترین نوشته شده اما دلیل نمیشه که ما نظرمون رو عوض نکنیم ، اگر در مورد لیست بالا نظری دارید و یا فکر می کنید مواردی هستن که بهتره به لیست اضافه بشن، حتما پایین همین مطلب نظرتون رو بذارید .

 خوشحال میشیم که ازتون یاد بگیریم

0 0 votes
به نظر شما چند ستاره؟
عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
عاشق نظرات شماییمx