17 ترین

مهمترین چیزایی که جذابیت شما رو نابود میکنه!

مهمترین چیزایی که جذابیت شما رو نابود میکنه!

جذابیت فقط به قیافه و صورت مربوط نمیشه بلکه رفتارهای ما هم میتونه بخشی از جذابیت ما محسوب بشه! بریم ببینیم چه کارایی باعث میشن که جذابیت خودمون رو از دست بدیم! و در واقع راز جذابیت چیه؟!

عدم استراحت و خواب کافی!

همه مون میدونیم که خوابیدن به اندازه، برای سلامت بدن و ذهن واقعا مهمه! تازه خوابیدن که خدایی خیلی حال میده! اما به هرحال اگه از اون دسته آدمایی هستین که همیشه ی خدا واسه خوابیدن مشکل دارن، احتمالاً کم کم جذابیت خودتون رو برای جنس مخالف از دست میدین( از ما گفتن) . تحقیقات نشون داده که کمبود خواب میتونه شما رو پژمرده کنه!

بدجنس بودن!

هیچکی از آدمای عوضی خوشش نمیاد و تازگیا، علم هم این مسئله رو اثبات کرده! یکی از قطعی ترین راه هایی که برای جذاب نبودن می تونین انتخاب کنین، اینه که بدجنس باشین! البته باید بگیم که بعضی ها حالت صورتشون یه جوریه که انگار آدمای بدجنسی نیستن اما یه تحقیق ثابت کرده که وقتی عکس این دسته از آدما رو به شرکت کننده ها نشون دادن، کنارشون واژه ی بدجنس رو نوشتن!
نتیجه گیری می کنیم که شما نه تنها نباید آدم عوضی ای باشین، بلکه حتی نباید قیافه تون هم شبیه به اونا باشه! اینم یک راز جذابیت دیگه!

شوخ طبع نبودن!

شوخ طبع بودن واقعا جذابه! اگر حس شوخ طبعی ندارین، باید بگیم که شانستون برای گیر آوردن یه شریک خوب واقعا کمه( در واقع اصلاً شانسی ندارین) تحقیقات نشون داده که افراد شوخ طبع از نظر جنس مخالف، جذاب تر هستند! تازه یه تحقیق دیگه هم میگه که آدمای جذاب تر، احساس شوخ طبعی بیشتری دارن! بنابراین یه رابطه ی دو طرفه س!
پس یاد بگیرین چطوری بخندین، چطوری جوک بگین، و چطوری بقیه رو به سمت خودتون جذب کنین( تو رو خدا از اون دسته آدمایی نباشین که خودشون به جوکای بی مزه شون میخندن و ما هم مجبوریم لبخند مصنوعی بزنیم)

زبان بدن نامناسب!

وقتی که زبان بدن یه آدمی قوی و با اعتماد به نفس باشه، به طور اتوماتیک برای دیگران جذاب تر میشن! برعکس این هم صادقه! وقتی که یه نفر زبان بدن افتاده و شُلی داره، اصلاً رغبت نمی کنی بهش نگاه کنی، چه برسه اینکه عاشقش هم بشی!
به جای این که دست به سینه باشین و کاری کنین که حال آدم از دیدنتون بد بشه، دستتاتون رو باز کنین و آغوش بازی برای پذیرش دیگران داشته باشین تا همه عاشقتون بشن! اینم یه راز دیگه برای جذاب تر بودن! دیگه چی می خواین از ما؟!!

الکی خوب بودن!

شما هم تا حالا دیدین که سرکار یه عده الکی خوبن و هی پاچه خواری روسا رو می کنن و حال شما رو به هم میزنن؟! خب جالبه بدونین که این دسته از آدما جذابیت زیادی ندارن و مصنوعی بودنشون معلومه( البته این مسئله تو کشور ما صدق نمی کنه و شما هر چقدر پاچه خوارتر، موفق تر) .به هرحال دانشمندا که خیلی هم بیکارن، نشستن تحقیق کردن و گفتن که این جور الکی خوب بودنا، زودی لو میره!

عدم توانایی برای مقابله با استرس!

استرس یه بخش عادی از زندگی توی قرن 21( به خصوص اگه ایرانی هم باشی) و در کمال تاسف باید بگیم که می تونه روی جذابیت و روابط شما هم تاثیر بزاره. مردان و زنان گفتن که آدم هایی که نمی تونن با استرسشون کنار بیان رو دوست ندارن. شاید واستون جالب باشه که بدونین آدما می تونن سطح کورتیزول و استرس رو توی آدمای دیگه تشخیص بدن!
تازه تا یادمون نرفته بگیم که استرس بالا می تونه سیستم ایمنی بدنتون رو هم ضعیف کنه و کلی مریضی و بیماری عجیب و غریب واستون درست کنه!

عدم توجه به خوشبویی!

خوشبو بودن واقعا برای جذابیت مهمه! شاید براتون جالب باشه که آدما به طور بیولوژیکی دنبال افرادی می گردن که بوشون با بوی طبیعی بدن اونها زیاد تفاوت نداشته باشه! آدما دنبال بویی هستن که جذاب و خوشبو باشه اما اونقدری هم متفاوت نباشه که آدم احساس ناراحتی و ناخوشایندی بهش دست بده!
آمریکایی یه چیز خیلی بامزه در این باره میگن: , the nose knows یعنی بینی خودش میدونه!!
( قابل توجه ایرانی های عزیز در مترو و اتوبوس که صبح به صبح ادوکلن سیگار بهمن و عرق میکس میکنن! دوستان تابستونه، رعایت بفرمایید!!)

تنبل بودن

اگه یه آدم تنبل ببینی، ناخودآگاه تو هم شور و شوقت پایین میاد! به عبارت دیگه، تنبل بودن اصلاً چیز خوشایند و جذابی نیست. توی یه تحقیقات بررسی شد که میزان تنبلی تا چه حد در جذابیت موثره و آخرش فهمیدن که اونایی که توی دوره ی تحقیق، تنبل تر بودن، کمتر جذابن( کووید 19 داره فوج فوج آدم میکشه، اونوقت اینا به فکر چه قرتی بازیایی هستن! دست بجنبونین دیگه!!)

دروغ گفتن!

لازم نیست روانشناس باشی تا بدونی که دروغ گفتن اصلا چیز جذابی نیست! شاید بد نباشه بگیم که دروغگویی، حتی به صورت فیزیکی هم شما رو زشت تر میکنه! یه تحقیق انجام دادن که توش عکس یه سری آدم رو به شرکت کننده ها نشون دادن و گفتن با نوشتن دو کلمه ی ” صادق” و ” دروغگو” اون عکسا رو توصیف کنن! بدون استثناء همه ی عکس هایی که زشت بودن، لقب دروغگو گرفتن! ( قابل توجه اون دسته از آدمایی که فکر میکنن لاف زدن جذابترشون میکنه)

زیادی خوشحال بودن برای مرد!

تحقیقات نشون داده که زنا اصولاً از مردایی که زیادی خوشحالن و انگار که بهشون تی تاب داده باشن، زیاد خوششون نمیاد. در حقیقت زن ها خوشحالی روی یکی از آخرین فاکتورهای جذابیت مردانه دونستن( اینا توقعاتشون زیاده، شما تا جون داری بخند، کاری هم به کار این دیوونه ها نداشته باش)

بیش از حد صحبت کردن درباره ی خود!

هیچکسی از آدمای پر مدعا و نارسیست خوشش نمیاد. به خصوص اگه مدام هم از خودشون حرف بزنن و ما رو مجبور کنن که به چرت و پرتاشون گوش بدیم! اصولاً یکی از اصلی ترین فاکتورهای جذابیت اینه که کمتر حرف بزنیم و بیشتر گوش بدیم!
پس لطفاً استوری های پیج اینستاگرامتون رو پر از جزئیات ملال آور از زندگی کسالت بارتون نکنین و بزارین که برای ما جذاب بمونین!

پیمایش به بالا