17 ترین

17-6 تا از مخوف ترین قاتلین سریالی +18

17-6 تا از مخوف ترین قاتلین سریالی +18

قاتلین سریالی یکی از ترسناک ترین پدیده هایی هستن که هر جامعه ای ممکنه با اونها رو به رو بشه. این افرد اغلب مریض های روانی هستند که دست به قتل های زنجیره ای می زنن. وحشی هایی که همیشه نماد شر مطلق بودن. هر کدوم هم دلایل مختلف خودشون رو برای آدم کشی داشتن. اما خب ماجرای قاتلین سریالی همیشه دراماتیک بوده و مایه داستان پردازی های زیادی توی تاریخ شده. توی این مقاله قراره 17 تا از معروف ترین هاشون رو با هم بشناسیم. توصیه می کنیم فقط افراد بالای 18 سال این مقاله رو بخونن.

با ما همراه باشید.

اچ.اچ. هولمز

یکی از اولین قاتلین سریالی شناخته شده تاریخ، اچ.اچ. هولمزه که تو سال 1893 دستگیر شد. این آقا توی شهر شیکاگو یه هتل داشته که به صورت خاص برای صورت دادن قتل های وحشیانه طرحی شده بوده. مردم محلی به این هتل مخوف که پر از اتاق های شکنجه بوده، قصر می گفتن. این اسم به خاطر ظاهر پاک و منزه نمای هتل روش گذاشته شده بوده. بعد از دستگیری مشخص شد که هولمز تو طول زندگیش حدود 200 نفر رو توی هتلش به قتل رسونده. البته این آمار به واسطه شمارش افرادی که گم شدنشون گزارش شده بوده به دست اومده و ممکنه تعداد بیشتری قربانی اون بوده باشن! هولمز تو سال 1896 اعدام شد.

ارل نلسون

فقط بین سال های 1926 تا 1927، ارل نلسون تونسته بود در سرتاسر آمریکا 22 نفر رو به قتل برسونه. بیشتر قربانی های نلسون خانم های مسن خانه دار و البته تنهایی بودن که نلسون با وعده اجاره کردن اتاق وارد خونه شون می شد. نلسون تو سال 1927 در کشور کانادا دستگیر شد، در حالی که دوتا قربانی آخرش رو هم توی این کشور گرفته بود.همسر آخرین قربانی نلسون جنازه زنشو زیر تخت پیدا کرده و سریعاً به پلیس گزارش داده تا پیگردها شروع بشه.  بعد از دستگیری، ارل نلسون در کوتاه ترین زمان ممکن اعدام شد.

قاتل تخته شطرنج

پوشکین که چیزی بین 49 تا 60 قربانی گرفته، مخوف ترین قاتل سریالی روسیه است. اون با وعده مشروب مجانی مردم رو به خونه ش دعوت می کرده و همونجا کارشون رو یکسره می کرده. پوشکین آخرین قربانیشو تو سال 2006، داخل ایستگاه مترو گرفت که پلیس با بررسی ویدئو محل تونست پیدا و دستگیرش کنه. ایشون هنوز زنده هستن و در زندان به سر می برن!!

دلقک قاتل

جان وین گِیسی به عنوان دلقک لباس می پوشید و تو مراسمات و رویداد های اجتماعی و تولد ها شرکت می کرد. بین سالهای 72 تا 78 گیسی مسئول قتل 33 فقره قتل پسران نوجوان بود. اون جنازه قربانی هاش رو داخل دیوار و زیر زمین خونه ش پنهان می کرده. بعد از چهارده سال زندانی، بالاخره گیسی تو سال 94 اعدام شد.

قاتل اسیدی

اوایل دهه 40 میلادی بود که جان جورج هِی یه سالن ساده رو تو شهر سوسکس انگلیس اجاره کرد. در حالی که هدفش پول بود، آدمای پولدار رو در قالب دعوت برای پرتره به ورکشاپ خودش می آورد و با تفنگ کوچیی که داشت به سرشون شلیک می کرد. هِی بقایای مقتولین خودش رو توی اسید حل می کرد و همین امر باعث شد تو دوران خودش در انگلستان به عنوان قاتل اسیدی شناخته بشه. بعد از دستگیری هِی اعتراف کرد که گاهی اوقات خون قربانی هاشو هم می خورده!

خفاش شب

این اسم خفاش شب از همون پرونده ریچار رامیرز در دهه 80 میلادی بود که باب شد. رامیرز تو شهر لس آنجلس آمریکا فعالیت می کرد و مقتول هاش رو از تو خیابون انتخاب می کرد. رامیرز تونست تو مدت کمی بیشتر از یک سال سیزده نفر رو به قتل برسونه و البته خلاف های کوچیکتری هم انجام داده بود. رامیرز برای هر سیزده تا قتلش مجرم شناخته شد، و بالاخره تو سال 2013 اعدامش کردن.

اوتیس تول

اگرچه اوتیس تول برای شش فقره قتل مجرم شناخته شد، اما هیچوقت معلوم نشد که آیا تول واقعاً یه قاتل سریالی بوده یا نه! او که با معشوقه ش همدست بود، اعتراف کرده بین دهه 70 و 80 چندین فقره قتل مرتکب شده. در آخر هم پلیس تونست فقط یه فقره قتل رو ثابت کنه که در مورد یه قربانی 6 ساله، یعنی آدام والش بود. در سال 96 تول توی زندان به خاطر بیماری کبد مُرد.

تد باندی

شاید یکی از معروف ترین قاتلین سریالی دوران ما تد باندی باشه که موفق شد در دهه هفتاد میلادی قربانیان زیادی رو از سراسر آمریکا بگیره. از جمله واشنگتن، آیداهو، و یوتا. باندی با استفاده از ظاهر جذابی که داشت زن ها رو فریب می داد، اونها رو به جای خلوت می برد و سرشون رو می برید. و بعد بر می گشت و با جسد اونها آمیزش می کرد!! یکبار در سال 1975 باندی در فلوریدا لو رفت اما پلیس ها موفق نشدند تا سال 78 اون رو دستگیر کنن. بعد از دستگیری باندی به سه بار اعدام محکوم شد و در نهایت هم با صندلی برقی اعدامش کردن.

قاتل رودخانه سبز

نشانه های سرگرمی فاجعه بار گری ریگوی در آینده، از همون دوران نوجوانی درش مشخص بود. وقتی تو سن 16 سالگی با چاقو مرتکب قتل یه پسربچه 6 ساله شد. اون انقدر زنان فراری و فاحشه های خیابانی رو کشته بود که شمارشون از دستش در رفته بود! اون هنوز زنده است و توی زندانی در فلورانسِ کلورادو محبوسه.

گرگینه ویستریا/ دیوانه ماه

آلبرت فیش لقب های زیادی داشت ولی هچکدومشون نمی تونستن وحشت جرایم و جنایت هاش رو به خوبی نشون بدن. تو دهه 20 و 30 میلادی فیش دخترای کوچولو رو می دزدید و به اونها می گفت که به مهمونی می بردشون. بعد برای والدینشون نامه می نوشت که دخترشون رو کشته و اونو خورده!! فیش تو سال 1935 دستگیر شد و با اینکه پلیس می دونست نه نفر رو کشته، اما فقط به سه تاشون اعتراف کرد. بعد هم با صندلی برقی اعدامش کردن.

قاتل بوستون

اسم آلبرت دی سالوو اولین بار تو دهه 60 میلادی بود که تیتر روزنامه ها شد. اون هم به خاطر تجاوز ها و قتل های سریالی که انجام داده بود. این تیترها اونو به یکی از معروف ترین قاتلین سریالی تبدیل کردن. دی سالوو سال 64 دستگیر شد و اعتراف کرد که 13 زن رو به قتل رسونده. بعدها در طول مدت حبسش، یعنی سال 73 توسط یه فرد ناشناس با چاقو تو زندان کشته شد.

پیمایش به بالا