17 ترین

17 تا از بزرگترین دروغ های تاریخی در فیلم رمز داوینچی

17 تا از بزرگترین دروغ های تاریخی در رمان و فیلم رمز داوینچی

 مقبره ی رومیو و ژولیت خالی ست اما زیارتگاه عاشقان شده، جومونگ هم فقط دو خط در تاریخ کره بوده و ما عاشق اینهمه خطوط درهم برهمش شدیم؛ و رمز داوینچی رکورد علاقه گردشگران به مکان های دروغین دان براون در پاریس و فرانسه رو شکسته!

سال 2003، رمانی با عنوان راز داوینچی (رمز یا کد داوینچی) به نویسندگی دان براون منتشر شد و فیلمش هم ساخته شد. این اثر بسیار پرفروش، خلاقانه و البته مسیح ستیز بود. چرا؟ 

در متن زیر، به 17 تا از بزرگترین دروغ های تاریخی رمز داوینچی می پردازیم که صدای مورخان، باستان شناسان و مسیحیان زیادی رو در سراسر جهان در آورد. با ما همراه باشین. 

ماجراجویی در کالج کینگز لندن

فیلم و رمان رمز داوینچی:

رابرت لانگدن به موسسه تحقیقاتی کینگز کالج لندن میره تا یه پایگاه داده بسیار  گشترده درباره ی الهیات سیستماتیک رو بررسی کنه. میخواد یه سری اطلاعات راجع به جام مقدس ( The Holy Grail) پیدا کنه.

اینطور که فیلم میگه، این دیتابیس از نظر بزرگی و جامع بودن در دنیا نظیر نداره و دارای صدها ترابایت داده هست!
کتابدار به رابرت کمک میکنه تا مقبره ی یه سلحشور مسیحی خاص در لندن رو پیدا کنه.

چرا این ماجراجویی در فیلم دروغ هست و واقعیت خارجی نداره؟ 

مشکل اینجاست که همین الان و در دنیای واقعیت، موسسه تحقیقاتی الهیات سیستماتیک کینگز کالج لندن وجود داره؛ اما، اصلا یه دیتابیس تحقیقاتی نیست و حتی کتابخانه مستقلی از خودش نداره!
یه سری الهیات شناس هفته ای یکبار جلسات دورهمی خود رو در این موسسه برگزار می کنن و چند تا کتاب پیشنهادی درباره الهیات رو با هم مطالعه میکنن؛ جالب اینکه اصلا علاقه ای به پیگیری موضوعی به نام جام مقدس ندارن.
از نظر اونها، افسانه جام مقدس ربطی به الهیات نداره و بیشتر یه افسانه تاریخی یا فرهنگی و ساخته و پرداخته  ی ذهن بشر هست!
اساس این افسانه، قصه ی شاه آرتور و 12 سلحشوره که افسانه ای بسیار قدیمی و مربوط به دوران کفر هست.

شما می تونین تاریخ ادبیات انگلیس رو  مطالعه کنین تا بهتر متوجه بزرگترین دروغ های تاریخی راز داوینچی بشین.

ماری مگدلان از قبیله بنیامین؟

رمز داوینچی میگه خانم ماری مگدالن از قبیله بنیامین فرزند یعقوب نبی بوده و اصل و نسبش به اولین شاه بنی اسراییل شاه شائول (طالوت) برمیگرده و بنابراین خون سلطنتی تو رگ هاش بوده.

منظور اینه که جام مقدس همون خون سلطنتی و به عبارتی همون مسیح و ماری مگدالن و فرزندشون سارا هستن؛ فرزندان مسیح برای حفاظت از جانشون تا موقع مناسب نرسه خودشونو نشون نمیدن!

نکته: این حکایت در رمز داوینچی مردم رو منتظر نگه میداره تا در آینده اگه احتمالا افرادی ادعا کردن و گفتن ما فرزندان مسیح هستیم ازشون پیروی کنن! و وای به روزی که این ادعا دروغ از کار در بیاد!

واقعیت ماجرا:

واقعیت اینه که در کل تاریخ هیچ شواهدی مبنی بر اینکه ماری ماگدالن از قبیله بنیامین بوده وجود نداره و تازه در زمان مسیح این قبیله اونقدر شهرت نداشتن که در تاریخ بهشون به طور جدی پرداخته شه! منظور اینه که اعضای خانواده سلطنتی نبودن!

در واقع، قبیله بنیامین در قسمت جنوبی پادشاهی باستانی زندگی می کردن اما ماری ماگدالن که از اسمش پیداست اهل شمال (ماری از ماگدالا) بوده نه جنوب! 

ادعای فیلم از یه کتابی گرفته شده با عنوان Holy Blood Holy Grail (خون سلطنتی، جام مقدس) که در سال 1982 نوشته شده! یعنی از یه کتاب خیلی جدید و البته نظری و بر اساس نظریه پردازی نه بررسی های تاریخی!

جالب اینجاست که فرزندان و جانشینان شاه طالوت مشروعیتی برای تصاحب تاج و تخت بنی اسراییلی نداشتن!

خلاصه: ادعای مگدالن همسر مسیح جزو بزرگترین دروغ های تاریخی راز داوینچی هست! 

ازدواج ماری مگدالن با مسیح درسته؟

 یکی از عجیب ترین ادعاهای فیلم و رمان راز داوینچی اینه که ماری ماگدالن از قبیله بنیامین با مسیح ازدواج کرده و اولین کلیساها ماری رو به عنوان الهه می پرستیدن و عبادت می کردن!

به ادعای فیلم، به خاطر حفظ جان نسل مسیح، این حقیقت از چشم مردم و سیستم های مردسالارانه پنهان نگه داشته شده.

به ادعای رمز داوینچی، نسل های مسیح و ماری هنوز هم زنده هستن ولی تا زمان مناسبش نرسه خودشون رو نشون نمیدن! 

واقعیت ماجرا:

نه شواهد تاریخی و نه عقلانی هیچی مبنی بر ضرورتِ ازدواج ماری با مسیح وجود نداشته و نداره! به علاوه، در هیچکدام از انجیل های معروف و حتی انجیل های فرعی به ازدواج مسیح اشاره نشده! این اناجیل پر از داستان های ارتباط زنان با مردان هست ولی درباره ارتباط مسیح با ماگدالن چیزی عنوان نشده!

حتی اگه باور کنیم که کلیسا این ازدواج رو مخفی نگه داشته، باید عقلانی فکر کنیم: کلیسا ظرف یک قرن و سالها بعد از عروج مسیح به آسمان (یا به صلیب کشیده شدن او) تاسیس شد؛ و قبل از تاسیس کلیسا و در قرن اول ظهور مسیح، در هیچ متنی چیزی درباره این ازدواج نوشته یا گفته نشده! 

جالب اینجاست که رمز داوینچی به شدت بر منابع فلسفی عرفانی تورات-مسیحیت (Gnostic Gospels) تکیه میکنه اما در هیچ کدام از این منابع هم به چیزی راجع به ازدواج ماری و مسیح اشاره نشده!

سال 2012، یعنی 9 سال بعد از اکران رمز داوینچی، قطعه ای از کاغذ پاپیروس پیدا شد که روش نوشته شده بود: ” و مسیح به آنان گفت: همسرم…”؛ اما بعدا معلوم شد این قطعه فیک و جعلی بوده! در عهد جدید هم اگه گفته شده “عروس مسیح،” تفسیرهای جدّی نشون میدن که منظور عبادتگاه بوده نه صرفا ماری ماگدالن از قبیله بنیامین.

برداشت های غلط از متون فلسفی-عرفانی تورات و اناجیل

به نظر میاد قصه ی دان براون درباره ی ازدواج مسیح و ماری یه سری برداشت ها ی شخصی یا سلیقه ای از متون عرفانی-فلسفی و الهیات مسیحی-یهودی و عهد عتیق و جدید بوده.

ایشان و همکارانش سیاستی رو دنبال میکردن، سیاستی به نام مذهب و به کام فراماسون هایی که با فیلم سازی و رسانه ذهن مردم رو کنترل میکنن!

در صحنه ای از فیلم، لی تیبینگ، یه محقق مشهور و نابغه، واژه ی Koinonos رو به معنی معشوقه (ماری مگدالن) برای مسیح تفسیر میکنه اما در واقعیت و در علم کلام شناسی، این واژه به معنی رفیق و همراه و یار همفکر هست نه معشوقه!

لی تیبینگ در رمز داوینچی، این کلمه رو به زبان آرامی برداشت و ترجمه می کنه در حالی که در واقعیت متون Gnostic از یونانی به کپتیک برگردان شده بودن نه به آرامی!

خلاصه: بزرگترین دروغ های تاریخی رو میشه با سفسطه و ترجمه ها و برداشت های شخصی منتشر کرد و به خورد جهانیان داد! مخصوصا در امور کتب مقدس که آدمهای عادی علم کلام برای فهم این متون رو ندارن! 

برداشت های غلط از مسیح

رمز داوینچی داستان خود رو از کلیسا و مسیحیت و فرزندان گمشده اش بر اساس متون Gnostic Gospels روایت میکنه. هر طور هم که دوست داره تفسیر میکنه!

گفته شده که این متون عرفانی اسرارآمیز در سال 1945 در مصر پیدا شده (همزمان با پیدایش اسراییل!)

به ادعای رمز داوینچی، کنستانتین که دستور برپایی اولین کلیسا رو داد (مدت ها بعد از عروج مسیح)، متون Gnostic Gospels واقعی رو سوزونده.
طرفداران کنستانتین میگفتن مسیح یه بشر بوده و به جاش دستور داده چهار تا انجیل ماتیو، مارک، لوک، و جان رو بنویسن و مسیح رو پسر خدا معرفی کنن؛ کنستانتین این کارو کرده تا کفار سریع تر به مسیحیت ایمان بیارن چون ایده ی پسر خدا براشون جذاب تر بوده. 

واقعیت ماجرا:

در هیچ کدام از اناجیل اربعه یا متون عرفانی-فلسفی Gnostic Gospels، از مسیح هرگز به عنوان یک بشر فناپذیر یاد نشده. هر دوی این کتاب ها مسیح رو از حالت مادی و انسان فانی خارج دونسته و وجودی الهی به شمار آوردن.

به عبارتی، مرگ رو برای مسیح قبول نداشتن. این یعنی مسیحیان واقعی منتظر برگشت خود مسیح در آخرالزمان هستن نه اینکه فرزندانی از ماری ماگدالن پیدا بشن و ادعای تاج و تخت دوباره  و حکمرانی بر عالم رو بکنن! 

پناهندگی ماری ماگدالن به فرانسه با سارا؟

رمز داوینچی میگه که همسر مسیح ماری ماگدالن و دخترش سارا به عنوان پناهجو با قایقی به فرانسه رفتن. شاهدش هم اینه که هر سال یه جشنواره در شهر سنت ماری دو لا مر فرانسه برگزار میشه. این جشن به یادبود پناهچویانی از فلسطین شامل زنی به نام ماری با دخترش سارا ( همون جام مقدس یا خون مسیح) هنوز پابرجاست. 

واقعیت ماجرا:

شواهد تاریخی نشون میده که این مراسم یادبود برای یه ماری دیگه هست نه برای ماری ماگدالن! سارای جشن واقعی خدمتکار ماری هست نه دخترش! و تمام فرانسوی های این شهر میدونن که این مراسم بر اساس یه افسانه از قرون وسطی هست. 

بنابراین، ورود ماری همسر مسیح با قایقی به فرانسه حزو بزرگترین دروغ های تاریخی هست! 

ادعای فرزندان سارا برای تصاحب تاج و تخت و دیر صهیون

رمز داوینچی میگه که چون جان سارا و فرزندانش به خطر می افتاده، دیر صهیون  قرن ها ازشون محافظت کرده و وقتش که برسه برای تصاحب حق خود (تاج و تخت) خودشون رو نشون میدن! 

واقعیت ماجرا:

حتی اگه سارا واقعا وجود داشت و از نسل طالوت یا مسیح بود، فرزندان شائول یا همون طالوت یا فرزندان سارا نمی تونن امروزه ادعای تاج و تخت بکنن!
امروزه هیچ تمدن و هیچ کشوری نمیپذیره که چون اجداد یه نفر در گذشته های بسیار دور شاه بودن حتما فرزندش هم بعد از هزاران سال بیاد و بر مردم حکومت کنه!

دیر صهیون فراماسونری به کمک بزرگترین دروغ های تاریخی مانند گارد سلحشوران محافظ سارا میخواد بر کل عالم حکمرانی کنه؛ با ساختن فیلمهایی مانند راز داوینچی دارن ذهن مردم رو آماده پذیرش این ادعا میکنن! 

باور اولین کلیسا به اولوهیت مسیح

لی تیبینگ در رمز داوینچی ادعا می کنه که اولین کلیسا مسیح رو بشری فناپذیر می دونست نه الهی. میگه کلیسا بعد از گذشت دهها سال از مرگ مسیح تصمیم گرفت از مسیح یه شخصیت الهی بسازه.

واقعیت ماجرا:

به باور مسیحیان واقعی، اولین کلیسای برپا شده توسط کنستانتین اونقدرا به مسیح اعتقاد نداشت و حتی عرفای Gnostic هم که به طور جدی از مسیح پیروی نمیکردن همگی شون بر این باور بودن که مسیح یک شخصیت کاملا الهی و فناناپذیر بوده.

به عبارتی، مسیح فقط یه انسان عادی و میرا نبوده. اونها بیشتر به این مسئله می پرداختن که چون مسیح پدری نداشته، باید از جنس خداوند (پدر الهیِ خود) باشه. حتی عقیده ی آرانیسم بر این بوده که مسیح از جنس الهی، هرچند پایین تر از خود خداوند، بوده!

فرقی نمیکنه که رهبران اولیه کلیسا طرفداران جدی مسیح بودن یا نبودن؛ و از نام مسیح برای کنار زدن رقبا استفاده می کردن یا نمیکردن؛ مهم اینه که همگی بر موضوع اولوهیت مسیح توافق داشتن. 

داستان الهه مقدس شکینا و ماری گدالن افسانه یا حقیقت؟

رمز داوینچی ادعا میکنه که اولین کلیساها و یهودیان سابق الهه ای به نام شکینا Shakinah رو می پرستیدن که به مثال همسر خداوند بوده! و این شکینا همون ماری مگدالن بوده! عبادت کردن یک الهه مقدس از مصریان باستان گرفته شده.

واقعیت پشت افسانه شکینا:

 درسته که فرقه هایی از مسیحی ها و یهودی های منحرف بسیاری از خرافات و افسانه های مصریان باستان رو وارد مذهب کردن، این ادعا چه از نظر تاریخی و چه علم الهیات، هیچ پایه و اساس درستی نداره.

در واقع، رمز داوینچی شکینا رو اشتباهی تفسیر و تعبیر کرده. شکینا نمادی از حضور خداوند روی زمین و در میان بندگان بوده و به شکل ستون هایی از ابر و آتش برای راهنمایی قوم یهود و نجات از شر فرعون ظاهر میشده.

شکینا نمادی از حضور خداوند بوده نه یک زن مورد پرستش در کلیساهای اولیه! حتی یهودیهایی که به علت گمراهی موقتی گوساله سامری (و بت ها) رو پرستیدن یکتاپرست بوده اند.

شکینا همون روح القدس، یعنی مظهر حضور خداوند در جسم مسیح و مکمل مسیح بوده. 

کلیسای کوچک رُزلین و داخل ستون اپرنتیس

خارج از ادینبرا اسکاتلند یه کلیسای کوچک قرار داره به اسم رزلین. اغلب داستان بافی های رمز داوینچی از همینجا شروع میشن.

رمز داوینچی میگه این کلیسا خانه اصلی مادربزرگ سوفی از نسل سارا هست که جام مقدس رو در اختیار داشته. 

نمای بیرونی کلیسای رزلین مجسمه داره و تمام دیوارها و ستون ها حکاکی شده و همگی نمادی از مراسم های کفار، عقاید فراماسونری، و محل عبادت سلحشوران بوده!

ادعا میشه که سر جان باپتیست شهید داخل ستون اپرنتیس هست و اسناد مربوط به جام مقدس هم اونجا مدفونه. 

جالبه که گردشگران به این کلیسا میان تا آنچه رمز داوینچی میگه رو از نزدیک لمس کنن.

بهتره بدونیم محققان ابزار تصویربرداری دقیقی آوردن تا داخل ستون ها رو ببینن ولی هیچی پیدا نکردن! یعنی، داخل ستون ها کاملا خالیه و سر جان باپتیست و اسناد جام مقدس قصه ای خیالی بیش نیست!

تعدادی سلحشور زیر زمین دفن شدن اما این سلحشوران ربطی به Knights Templar ندارن. مقبره ی سلحشورانی که رمز داوینچی ادعا میکنه اینجا دفن شدن صد و پنجاه سال قبل از تاسیس کلیسای رزلین کاملا تخریب شده بوده. 

اونچه که گردشگران رو به سمت رزلین جذب میکنه داستان ها و افسانه های مبتنی بر نظریه پردازی در رمز داوینچی هستن نه واقعیات تاریخی.

مِرِوینجیان های فرانسه از نسل ماری مگدالن؟

پس از سقوط امپراطوری روم، اروپای غربی دچار هرج و مرج شد. مروینجیان ها افرادی از نسل شاهان فرانک در فرانسه بودن که تونستن از دل این هرج و مرج در قرون وسطی به قدرت برسن.

 خانواده های زیادی از نسل مروینجیان بر اروپا حکمرانی کردن. به ادعای دان براون در رمز داوینچی، اینها از نسل مسیح و ماری مگدالن بودن!

شما باید تاریخ سلسله ی مروینجیان رو بدونین و ادعای ماری همسر مسیح رو هم بررسی کنین تا بالاخره به واقعیت پشت پرده پی ببرین.

این ادعا بر اساس یه تاریخ دروغین هست: پِیر پلانتارد اواخر دهه ی 50 میلادی (1950) دیر صهیون رو تاسیس کرد. به ذهن همگان القا کرد که اعضای این دیر و خودش از نسل مروینجیان های فرانکی هستن! 

طبق بررسی های مورخان فرانسوی و با تکیه بر شواهد تاریخی، عنوان مروینجیان از جدشون مرویج گرفته شده نه از زنی به نام ماری مگدالن! به علاوه، قبلا گفتیم که قضیه جام مقدس (خون مسیح) افسانه ای بیش نیست و وجود خارجی نداره! 

 

دیر صیون the priory of Sion

به ادعای رمز داوینچی، دیر صهیون یه سازمان مخفی بوده که سال 1099 میلادی تاسیس شده تا ماموریت شاهان مروینجیان، یعنی محافظت از فرزندان مسیح رو اجرا کنه.

سلحشوران معبد Knights Templar هم گارد محافظتی شون بودن. میگن که ویکتور هوگو، اسحاق نیوتن و خود لئوناردو داوینچی از رهبران دیر صهیون بودن. داوینچی هم در نقاشی هاش سرنخ هایی از جام مقدس رو نشون داده!

پشت پرده دیر صهیون:

واقعیت اینه که کل داستان دیر صهیون از افسانه ی رنه دو شاتو در فرانسه گرفته شده. همچنین، فرضیه جام مقدس به عنوان خون مسیح (نسل مسیح حکمرانان آینده جهان) رو هم از همین افسانه یاد گرفتن. 

دیر صهیون ساخته و پرداخته ذهن پیر پلانتارد در سال 1956 میلادی هست و در گذشته واقعا وجود نداشته! پلانتارد ادعا کرده که پادشاهی مطلق جهان از آن دیر صهیون (اسراییل) هست و منظور نوستراداموس از پادشاه مطلق جهان همون دیر صهیون هست!

 پلانتارد انجمن ها  و سازمان های متعددی رو برای القای این عقیده در سراسر جهان تاسیس کرده! 

دفن اسنادی زیر معبد سلیمان

رمز داوینچی میگه که سلحشوران معبد مروینجیان ها جام مقدس و اسناد مربوط به ازدواج مسیح و ماری مگدالن و گنج های دیگری رو زیر معبد سلیمان در اورشلیم (بیت المقدس) دفن کردن (150 فوت زیر معبد).

میگن یه سری طومارها به نام طومارهای دریای مرده  the dead sea  در دهه های 40 و 50 میلادی پیدا شدن که اینو ثابت می کنن.

واقعیت ماجرا:

چنین اسنادی وجود خارجی ندارن. چرا؟

طومارهای دریای مرده 100 سال پیش از میلاد مسیح و در واقع هزاران سال قبل از به قدرت رسیدن سلحشوران معبد دروان صلیبیون نوشته شده بودن. اگه چنین گنجهایی در دستان سلحشوران بوده قبل از رسیدن به اورشلیم ناپدید میشدن.

اگه گنجهای گفته شده  150 فوت زیر زمین معبد دفن شده باشن، بعید به نظر میاد که بشه حفاریش کرد.

باستان شناسان میگن که امکان نداره سلحشوران در اون زمان تونسته باشن اینهمه زیر زمین رو حفاری و گنجها رو اونجا دفن کنن و تازه هیچ شواهد باستانشناسی مبنی بر حفاری زمین در اون ارتفاع زیر زمین (حتی با پیشرفته ترین تجهیزات) وجود نداره! 

به علاوه، خود این ادعا که سلحشوران اسنادی رو اونجا دفن کردن نظریه پردازی منهای شواهد درست تاریخی و علمی هست!

سازمان اُپوس دئی وآیین سادیسمی راست یا دروغ؟

سیلاس یه اسم محبوب و خاص در رمز داوینچیه. اون عضو سازمان کاتولیک های محافظه کار به اسم اوپوس دئی هست. سیلاس به توبه و خون علاقه داره و حتی آدم میکشه و فکر میکنه کارش درسته. 

اوپوس دئی برای کلیسای واتیکان یه تهدیده به خصوص که قدرت، ثروت و دانش مخفی زیادی داره. بعد از اکران فیلم رمز داوینچی، نظر مردم درباره اوپوس دئی به شدت منفی شد و اونو با فراماسون ها یکی میدونستن.

واقعیت سازمان اوپوس دئی: 

این سازمان سال 1926 توسط یه کشیش اسپانیایی تبار به نام ژوزه ماریا اسکریوا تاسیس شد. هدفش این بود که اخلاقیات مسیحی رو گسترش بده و مسیحیت فقط به شرکت در مراسم دعا در روزهای یکشنبه خلاصه نشه.

از نظر واتیکان، اوپوس دئی یه سازمان بینالمللی حساب میشه نه شخصی و محلی. اوپوس دئی روزانه خدماتی رو برای مردم انجام میده و از نظر آموزش های فرهنگی فعالیت میکنه.

در واقع، در اوپوس دئی واقعی، کمربند سیلاس که برای خود تنبیهی  استفاده میکنه نه تنها وجود نداره بلکه پسندیده نیست! حالا شما خودتون قضاوت کنین! 

کدامیک از زیباترین و خیره کننده ترین سنگ های قیمتی جهان نماد ماه تولد شماست؟
اجداد هخامنشی و پارسی ما زیباترین سنگ های قیمتی رو فرستادگانی از آسمان می پنداشتن که با خود شور زندگی، عشق حقیقی، نیکی و راستی، آرامش تن و روان، و رویاهای نورانی و سرسبز رو به ارمغان آوردن.
برای دیدن  17 تا از زیباترین سنگ های گرانبهای جهان، خواص آنها و نماد تولدتان (عنوان نهم) و خواندن قصه های جواهرات سلطنتی-هالیوودی، و یک داستان برای کوچولو موچولوها، لحظاتی ما رو همراهی کنین.  

کاتارها مالک جام مقدس؟

کاتاریسم به یه فرقه ی مسیحی میگن که اواخر قرن 12 در جنوب فرانسه ظاهر شدن. اونها به دو خدای نیک و شر اعتقاد داشتن.

رمز داوینچی بر اساس یه رمان با عنوان The Holy Blood and The Holy Grail در سال 1982 ساخته شده. این رمان درباره ی افسانه جام مقدس و خون مسیح در جنوب فرانسه هست.  علاقه نویسندگان رمان به فرقه مرموز کاتارها جالبه. 

قلعه ی مونتسگور در بالای صخره بلندی بود و توسط سربازان پاپ محاصره شد و خیلی هاشون کشته شدن. طبق رمان، بعضیشون با طناب از صخره پایین اومدن جام مقدس و یه سری اسناد مربوط به ازدواج مسیح با ماری مگدالن رو با خود پایین آوردن. 

و اما واقعیت:

در تاریخ واقعی نبرد مونتسگار، اثری از داستان رمز داوینچی نیست! به علاوه، کاتارها از جهان مادی بیزار بودن و اصلا نیمتونستن مسیح رو در قالب یک جام مادی ببینن! 
از نظر اونها، مادیات مایه ی شر و پلیدی در دنیاست و مسیح از جنس اولوهیت بوده! حتی اونها ازدواج و رابطه جنسی رو شر و پلیدی میدونستن و معتقد بودن که مسیح مجرد بوده!

بنابراین، ایده ی مالکیت کاتارها بر اسنادی دال بر ادامه نسل مسیح دروغی بیش نیست! 

نقاشی شام آخر لئوناردو داوینچی و ماری مگدالن

رمز داوینچی ادعا میکنه که داوینچی در نقاشی مرموز خود شام آخر ماری مگدالن رو به تصویر کشیده. دان براون میگه که تابلوی شام آخر ترسیم مسیح و دوازده تا از حواریون نیست بلکه مسیح در کنار ماری مگدالن همسرش هست.

بررسی های انجام شده درباره ی انواع نقاشی های داوینچی چیز دیگه ای میگن: در تابلوی شام آخر، یکی از حواریون مرد به نام جان کنار مسیح نشسته نه زنی به نام ماری مگدالن.
داوینچی چند تا نقاشی دیگه هم داره که زنان و مردان رو برعکس کشیده.  برای مثال،جان باپتیست مثل زن ترسیم شده و یا مونالیزا که زن هست اما شبیه مردان کشیده شده، یه چیزی شبیه بازی عکاسان دوره قاجار با زنان که سبیل الکی میگذاشتن.

 داوینچی با ذهن بیننده بازی میکرده و حقه میزده! 

خلاصه مطلب: بزرگترین دروغ های تاریخی رمز داوینچی

فیلم و رمان رمز داوینچی در کنفرانس های متعددی در اروپا، آمریکا و هند محکوم شدن، محکوم به تحریف اخلاق مسیحیت، تحریف الهیات و تاریخ مسیحیت و رواج دروغ های ضد مسیح.

کافیست با نمادهای فراماسونری آشنا باشیم تا بدونیم رمز داوینچی به دنبال چه چیزی ست: تغییر و تحریف واقعیت های تاریخی برای متقاعد کردن ذهن ما به اینکه اعضای دیر صهیون حاکمان مطلق بر جهان اند و شاید همه ما برده آنان.

و اما قضاوت نهایی درباره بزرگترین دروغ های تاریخی در رمز داوینچی با خود شماست…

از همراهی شما با 17 ترین خوشحال شدیم.

شادمان و سلامت باشین.

مطلب پیشنهادی ما: 

زیباترین پروانه های جهان و ایران 

پیمایش به بالا