17 ترین

17تا از رستوران هایی که بهترین آش تهران را سرو می کنند

17 تا از رستوران هایی که بهترین آش تهران را سرو می کنند

آش یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانیه که اتفاقاً طرفدارهای زیادی هم داره. درسته که تو کشور های دیگه آش اونقدر طرفدار نداره، اما انواع آش های ایرانی به عنوان یه غذای سنتی تونستن هنوز هوادارهای خودشون رو با قدرت حفظ کنن. اینو می تونید از بعضی از صف هایی که پشت بعضی از آش فروشی ها تشکیل می شه به راحتی متوجه بشید. حتماً شما هم از طرفدارای پر و پا قرص آش به حساب میاین که دارید این مقاله رو می خونید. اما خودتون هم خوب می دونید که هر مغازه یا رستورانی بهترین آش تهران رو براتون سرو نمی کنه. خیلی از آش فروشی ها و رستوران هستن که از آش خوردن در اونها هیچ لذتی نمی برید. فقط به خاطر اینکه آششون خوشمزه نیست. آش پختن مهارت می خواد و هرکسی نمی تونه آش خوب درست کنه، چه برسه به بهترین آش تهران !
حالا اگه شما هم هوس آش کردید و می خواید یه تجربه خوشمزه دیگه از این غذای لذیذ رو بیرون از خونه تجربه کنید، یا اینکه سفارش بدید براتون بیارن، توی این مقاله قصد داریم تا با هم سراغ بهترین رستوران های تهران که بهترین آش تهران رو سرو می کنن بریم و اونها رو به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

آش سید مهدی

دور میدون تجریش، یکی از قدیمی ترین آش فروشی های تهران خودنمایی می کنه. اگه تو میدون تجریش یا هرجای دیگه ی تهران سراغ آش سید مهدی رو بگیرید، قطعاً آدرس دقیقش رو بهتون می دن. چون آش سید مهدی تو کل تهران خیلی معروفه. اما این معروفیت به خاطر تجمل یا فضای فوق العاده ش نیست. اتفاقاً خیلی فضای ساده ای داره و معمولاً هم خیلی شلوغه. اما کیفیت آشی که تو این آش فروشی قدیمی مزه ش رو می چشید اونقدر خوب هست که ارزش تا تجریش رفتن و تو صف واستادن رو داشته باشه.

نیکو صفت

تو سمت مرکز شهر پایتخت، پادشاه بلامنازع آش فروشی های تهران فقط و فقط آش نیکو صفته. این آش فروشی باحال یکی از قدیمی های تهرونه و آش های درجه یکی به شما می ده. بهتر اینکه اصلاً هم قیمت های بالایی از شما طلب نمی کنه. بلکه همون مرام لوطی گری و انصاف گذشته رو حفظ کرده و تلاش داره با حفظ کیفیت بالای آش هاش، هوای جیب مشتری هاش رو هم داشته باشه. سر زدن به آش فروشی نیکو صفت یکی از عادت های تفریحی خیلی از مردم تهران شده. اصولاً هرکس سری به انقلاب می زنه، معمولاً یه سر هم تا آش نیکو صفت می ره و یه کاسه آش خوشمزه می خوره.

خانه آش صحرا

آش صحرا تازگی ها تو حوالی میدون تجریش تأسیس شده، اما تو همین مدت تونسته به یه رقیب نسبتاً جدی برای آش سید مهدی تبدیل بشه. واقعیت اینه که شلوغی آش سید مهدی خیلی ها رو به سمت آش فروشی صحرا روونه می کنه. و کیفیت خوبی هم که آش های اونجا داره، معمولاً مشتری هاش رو ناراضی بیرون نمی فرسته. یکی دیگه از مزیت های این آش فروشی هم اینه که به نسبت همسایه معروفش قیمتاش نسبتاً پایین تره.

آش دایی

دور و بر بازار بزرگ و خیابون لاله زار، تو خیابون باغ سپهسالار یه آش فروشی ناب وجود داره، مخصوص شکمو های آش دوست. شاید این آش فروشی به اندازه سید مهدی و نیکو صفت معروف نباشه، اما تو حوالی بازار طرفدارهای زیادی داره. مخصوصاً تو ماه رمضان که دیگه غلغله ست. آش دایی طرفدارهای ثابت خودشو پیدا کرده و همیشه هم با آش های خوشمزه ش مشتری های گذری رو غافلگیر می کنه.

آش فروشی کریمخان

زیر پل کریمخان، رو به روی کلیسا، پلاک 192. این یه آدرس دیگه از یکی از جاهایی که می تونید بهترین آش تهران رو توش پیدا کنید. سفره خانه کریمخان معروفه که یکی از بهترین آش های شله قلمکار رو به دست مشتری می ده تا طعم واقعی آش رو بچشن. علاوه بر کیفیت و مزه خوب غذاهاش، فضای سنتی و سرو آش تو ظروف سفالی هم حال خوبی به آش خوردن تو این سفره خونه داده.

آشکده دارچین

نمیشه که سمت غرب آش فروشی درجه یک وجود نداشته باشه! محدوده ستارخان به نور آشکده دارچین مزینه. همه ساکنان این منطقه خوب می دونن که چیزی که تو خیابان ستارخان پره، غذاخوریه. اما با همه ویترین ها، شکل ها ، رنگ ها، طعم ها و بوهای مختلف، هنوز هم یکی از شلوغ ترین غذاخوری های این خیابان آشفروشی داریچنه. این به خاطر کیفیت و مزه فوق العاده آش هاشه. اگه هوس آش کردید و مسیرتون به ستارخان خورده، کافیه نرسیده به باقرخان، یه سر به کوچه آفرند بزنید.

غذاکده شیراز

خب، آش که فقط شله قلمکار و رشته و دوغ نمیشه. اگه دنبال یه آش متفاوت، اما فوق العاده خوش طعم دیگه می گردید، توصیه می کنیم آش سبزی شیرازی رو حتماً تو گزینه هاتون بذارید. مزه این آش لذیذ رو می تونید تو غذاکده شیراز، تو خیابان علامه جنوبی بچشید. یه غذاخوری حسابی که با سبزی های تازه بهترین آش سبزی شیرازی تو تهران رو در اختیارتون قرار می ده.

رستوران سنتی برج میلاد

نصف پولی که بابت غذاخوردن تو رستوران سنتی برج میلاد می پردازید به خاطر فضای زیبا و موسیقی زنده ش هست. اما این چیزی از ارزش های آش های خوشمزه این رستوران کم نمی کنه. بله، آش به برج میلاد هم نفوذ کرده و تونسته یکی از پرطرفدار ترین غذاهای منوی این رستوران سنتی باشه!

آشکده اسفندیار

درسته که آش همیشه یه غذای ارزون بوده، اما خب می تونید خرج های هنگفتی هم براش بکنید. اگرچه وقتی کسی به رستوران بین المللی اسفندیار می ره الزاماً هوس آش خوردن نکرده، اما خب اگه توی این رستوران شیک و گرون قیمت سفارش آش بدید پشیمون نمی شید. چون واقعاً آش های خیلی خوبی داره. ولی خب شاید به قیمتش نیارزه! به هر حال اگه می خواید پول خوبی خرج یه کاسه آش تر و تازه بکنید، می تونید تو خیابون ولیعصر، نرسیده به بلوار اسفندیار ماشینتون رو پارک کنید.

آشکده روکا

خیابان دربند رو که به سمت سربند برید، یه کافه رستوران مجلل و شیک رو می بیندید، به نام رستوران بین المللی روکا. این رستوران جایی قرار گرفته که باعث می شه توی یه هوای صاف و تمیز از هر غذایی که سفارش می دید لذت کافی ببرید. معلومه که وقتی یه چنین رستوران گرون قیمیتی رو انتخاب می کنید، که دوست داره فرهنگ خوشمزه ایرانی رو به خارجیا معرفی کنه، با آش بد رو به رو نمی شید. شاید یه کم گرون براتون تموم بشه، اما تجربه خوردن یکی از بهترین آش های تهران، تو یکی از بهترین رستوران های تهران قطعاً لذت بخشه.

نظر شما چیه؟

لیست بالا توسط گروه تحقیقات 17ترین نوشته شده اما دلیل نمیشه که ما نظرمون رو عوض نکنیم ، اگر در مورد لیست بالا نظری دارید و یا فکر می کنید مواردی هستن که بهتره به لیست اضافه بشن، حتما پایین همین مطلب نظرتون رو بذارید .

 خوشحال میشیم که ازتون یاد بگیریم

پیمایش به بالا