17 ترین

17 تا حقیقت بامزه درباره یه خواب راحت کنار عشقتون!

17 تا حقیقت بامزه درباره یه خواب راحت کنار عشقتون!

میخوایم بدونیم که وقتی که کنار عشق زندگی تون گرفتین تخت خوابیدین، چه اتفاقایی تو بدنتون میفته؟! تو این مقاله به چند حقیقت بامزه اشاره کردیم.

زمان خوابتون تنظیم میشه

اگر هم زمان با شریکتون بخوابید، احتمالاً هم زمان هم بیدار میشید! در نتیجه ساعت درونی بدنتون با هم تنظیم میشه. این هماهنگی و تعادل باعث میشه که زوج ها رضایت بیشتری از زندگی و رابطه شون داشته باشن! واقعا جواب بعضی چیزها به همین سادگیه، پیچیده ش نکنین!

خوابتون مقوی تر میشه!

اگر کنار کسی باشین که دوست دارید و بهش جذب میشید، احتمالا…خب دیگه ادامه ندیم، بچه اینجا نشسته! به هر حال وقتی که این اتفاق افتاد، سطح استروژن زن بهبود پیدا می کنه و مرد هم اکسی توسین بیشتری ترشح می کنه که خب در نهایت باعث خستگی و کوفتگی هر دو نفر میشه. در حقیقت مثل این میمونه که یک مرغ درسته رو قورت داده باشید بدون این که کالری جذب بدنتون شده باشه! اون وقت راحت و آسوده لش میشین روی تخت و مثل بچه خوابتون میبره!

همه جوره تضمین سلامت میشه!

خوابیدن کنار عشق زندگی تون نه فقط باعث میشه که زندگی عشقولانه ی بهتری داشته باشید، بلکه باعث سلامت بدنتون هم میشه! میتونه فشار خون رو پایین بیاره، التهاب رو کم کنه( به خاطر سطح پایین تر کورتیزول) و حتی سیستم ایمنی بدنتون رو هم تقویت کنه( تو دوره ی کرونا از این مسئله سوءاستفاده نکنین خواهشا). پس دیگه چی می خواین؟ کنار هم بخوابین دیگه!!

باعث خوشبختی بیشتر میشه!

اگر به طور فیزیکی به شخصی که دوستش دارید نزدیک تر باشید و شبا کنارش بخوابید، باعث ترشح دوپامین و سروتونین در بدن میشه. حتما می دونین که این دو تا ماده باعث ایجاد حس خوشحالی و شادی میشن. به این ترتیب حس و حالتون بهتر میشه و اصلاً گور بابای افسردگی، اصن افسردگی نمنه!!

سریع تر خوابتون میبره

وقتی که تنها هستید و می خواین بخوابین، مغزتون دوست داره کلکسیونی از افکار بیهوده، دعوای 5 سال پیش و حرفی که باید به همکارتون توی 2 سال پیش می زدید رو به یادتون بیاره! در حقیقت وقتی که تنهایید، بیشتر فکر می کنید. به قول معروف مغزتون که استارت زد، دیگه کی خاموشش کنه حالا حالاها!! اما وقتی که کسی که دوستش دارید، کنارتونه دیگه این دوشواری ها رو ندارین!

خوابتون ایمن و استوار میشه!

یه چیز آرامش بخش عجیبی در مورد خوابیدن کنار کسی که دوستش دارید، وجود داره! باعث میشه راحت بخوابین. البته این مسئله واسه مردا صدق نمی کنه که روی سنگ هم خوابشون می بره و کلاً بزرگواران عزیز به این مسائل اهمیت نمیدن! خانم ها وقتی که کنار عشقشون می خوابن، کمتر وسط شب از خواب می پرن و اصولاً راحت تر میخوابن!

کدوم ور تخت خوابیدن، فرق میکنه!

یک تحقیق که توی یکی از این دانشگاه های ممالک خارجه انجام شده نشون میده که کدوم سمت تخت خوابیدن هم معنای متفاوتی داره( هزار الله و اکبر) مثلا اگر سمت چپ تخت بخوابید، معنیش اینه که می خواید روز خوبی رو شروع کنین و کارتون رو دوست دارین، کلی رفیق دارید و موقع بیدار شدن هم حالتون خوبه و کلاً نگاه مثبتی به زندگی و از این مزخرفات دارین. اما وای به حال اونایی که سمت راست تخت می خوابن، شما اساساً دوست دارین واسه خودتون کار کنین و هیچم نگاه خوبی به زندگی نکبت بارتون ندارین( همه ی این ها از این که کدوم سمت تخت میخوابین، مشخصه!!!)

هرچه نزدیک تر، بهتر!!

افرادی که به طور میانگین فاصله ی 2.5 سانتی متری بین خودشون و شریکشون به وقت خواب هست، رابطه ی خیلی خوبی با هم دارن! کلاً این دسته آدم ها بغلی ان و حالا حالاها ولتون نمی کنن. از من گفتن!

هیچوقت عصبانی به تخت نرید!

واسه مردان عزیز، همان طور که گفتیم، این چیزا اهمیتی نداره و اصولاً فکر می کنن صبح که از خواب بیدار شدن همه چیز آروم شده. به همین خاطر تو هر حالتی می تونن بگیرن بخوابن، اما برای خانم ها قضیه کاملاً برعکسه! هی توی تخت خودخوری می کنن و همین عذاب رو تا فرداش هم ادامه میدن! بابا بگیرین بخوابین، ارزش نداره بخدا!

گرم و نرم، مثل پر قو!

هرچی جاتون گرم و نرم تر باشه، خوابتون هم عمیق تر میشه! نه وایسا، نگفتم بری دو تا پتو اضافه تر بندازی رو خودت، منظورم اینه که اگه یه بدن گرم دیگه پیشت باشه، خوابت هم عمیق تر و راحت میشه!

بعضیا میگن بابا می پزیم که، شوهرم یا زنم مثل کوره آدم پزی داغه، خب اینجور وقت ها پاهاتون رو از زیر پتو بیرون بیارید. خود بدن دما رو تنظیم می کنه و دوباره راحت می خوابین!

شما را پارتنر بهتری میکنه!

اگر ازدواج کرده باشید و کلاً زیر یه سقف هستید، باید بدونید که یه رابطه ی موفق بر اساس ارتباطات قوی و سازش ساخته میشه. وقتی که نحوه ی خوابیدنتون بد باشه، اساساً روی تمام چیزهای خوب رابطه تون تاثیر منفی میزاره! پس کنار هم بخوابید تا کامروا شوید. بچه و مهمون و…رو هم بهونه نکنید!

استرس کمتر!

خوابیدن کنار هم دیگه، استرستون رو کم می کنه و در نتیجه سطح هورمون کورتیزول که باعث استرس میشه هم کمتر میشه. خلاصه بهتون بگم که خوابیدن کنار هم، باعث میشه از هرچی غم تو دنیا فارغ بشین!

مسئله رابطه جنسی نیست!

اوکسی توسین، که بعضیا بهش میگن هورمون عشق، بعد از رابطه جنسی ترشح میشه و کاری باهاتون میکنه که مثل خرس بیفتین و بخوابین! اما حتما نزدیک شدن به پارتنرتون هم میتونه میزان اوکسی توسین رو زیاد کنه. هرچی هم بعدش اتفاق بیفته به خودتون بستگی داره! اما بلاخره کاری می کنه که راحت تر بخوابید و مغزتون نصف شبی، معمای ریاضی حل نکنه!

تماشای تلویزیون قبل خواب، ممنوع!

مسئله فقط به خاطر کابوس های وحشتناکی نیست که ممکنه بعدش ببینید. مشکل این جاست که نور آبی تلویزیون سطح ملاتونین بدنتون رو درب و داغون میکنه. اگر نمیدونین، بدونین که این هورمونه که باعث خواب راحت میشه!

پر انرژی تر می شوید!

وقتی که راحت تر می خوابید، راحت تر و سرحالتر هم بیدار می شوید. این مسئله برای شما و همه ی اطرافیانتون چیز فوق العادیه! اگرم حرف ما رو باور نمی کنید، برید از همسرتون، بچه تون یا همکارتون بپرسید که رفتارتون صبح هایی که خوب خوابیدید، چطوری بوده!

خب اینم از این! حالا دیگه می دونین رمز یه خواب راحت اینه که کنار عشقتون بخوابین!

پیمایش به بالا