17 ترین

بامزه ترین راه ها برای بامزه بودن و استندآپ کمدین شدن!

بامزه ترین راه ها برای بامزه بودن و استندآپ کمدین شدن!

شوخ طبعی، یا توانایی خنداندن دیگران، هم هنر و هم مهارت محسوب می شود. این روزها، توانایی بامزه بودن و به خنده در آوردن یک شخص با یک شوخی هوشمندانه و خلاقانه می تواند نشانگر موفقیت در این زمینه باشد.

بنابراین اگر قبلا در یک جمع دوستانه، مجلس گرم کن شدید و در خندان دیگران موفق بوده اید، احتمالا دفعه بعد انتظار اطرافیان از شوخ طبیعی و بامزه بودن شما بالا می رود و به همین منظور نباید کاری کنید که مخاطبان را خسته کنید. اگر دوست دارید همیشه نمک محافل باشید یا حتی تمایل دارید یک استند آپ کمدین شوید، این 15 روش خلاقانه برای بامزه بودن به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را از خنده روده بر کنید.

1. همیشه آماده باشید!

این بدان معناست که، حاضر باشید این خطر را بپذیرید که مخاطب متوجه شوخی شما نشود. همیشه به یاد داشته باشید که هر تلاشی که در جهت خنداندن انجام می دهید، ممکن است با موفقیت روبرو نشود. مهم اراده محکم شماست.

درست مشابه زندگی یک آدم بامزه است. شوخی ها و جوک های طنزپردازان حرفه ای نیز هر چند وقت یکبار بی معنی و بی مزه می شود. با این حال ، آنها یاد گرفته اند که به موضوع اصلی و لب مطلب بپردازند.

2. استفاده از ماجراهای شخصی خود به عنوان موضوع اصلی

آن روز مصیبت باری که هراسان و تنها با یک حوله به دور کمر خود از اتاق هتل خارج شدید، شاید خیلی بد و خجالت بار باشد، اما می توان طرف خنده دار آن را دید. به خود و دیگران اجازه دهید به پیشامدهای تان بخندند. این راهی مناسب برای تزریق شوخ طبعی و بامزگی به شخصیت شماست.

همچنین، ثابت شده است که مردم تمایل دارند بیشتر به داستان های خنده دار در زندگی های واقعی بخندند.

3. تماشای برنامه های کمدی

همه ما می دانیم که اگر بخواهیم در زمینه خاصی پیشرفت کنیم، نظاره و مشاهده کردن می تواند مهارت های ما را افزایش دهد. این امر در مورد یادگیری نحوه بامزه بودن نیز صادق است.

یک بسته پاپ کورن بگیرید و نمایش هایی که باعث خنده شما می شود را تماشا کنید. سؤالاتی که باید از خودتان بپرسید در حالی که این برنامه ها را “مطالعه می کنید، نه تماشا” این است: چرا این قسمت را دوست دارم؟ در این صحنه بازیگر چه گفت یا چه کاری کرد که من را خنداند؟

4. برو به تماشای یک نمایش کمدی زنده

هیچ چیز مانند مشاهده رفتار های کاراکتر ها در عرصه طبیعی آنها وجود ندارد. برخلاف برنامه های تلویزیونی یا فیلم ها، در تئاتر های کمدی، جوک ها و شوخی ها به صورت کاملا زنده و در لحظه شکل می گیرند. در لحظه حال، هیچ چیز ویرایش نمی شود.

علاوه بر این، شما همچنین شاهد این هستید که چگونه مخاطب نسبت به نوع خاصی از شوخی واکنش نشان می دهد. اگر بخواهید حتی می توانید درمورد تفاوت بامزه بودن کمدین ها با یکدیگر، یادداشت برداری کنید. اطلاعاتی که جمع آوری می کنید برای بهبود هدف تان مفید است.

5. محتوا مهم است

در طنزپردازی، محتوا بسیار اهمیت دارد. یک مطالعه نشان داده است که در واقع یک “نقطه اوج و فرود” در همه حوادث خنده دار و بامزه وجود دارد.

این مطالعه نشان داده است که دوره ای برای یک موضوع منفی وجود دارد که اتفاقاً خنده دار هم است. با این وجود، محققان همچنین خاطرنشان می کنند كه با گذر از این زمان، تکرار این موضوع ممکن است دیگر بامزه تلقی نشود.

این نکته را در هنگام برنامه ریزی برای تعریف کردن یک رویداد بامزه به عنوان نکته مهم در طنزپردازی های خود به خاطر داشته باشید.

6. غرق در فیلم های کمدی شوید

به دقت دنبال کردن فیلم های کمدی، روشی فوق العاده برای پیشرفت در بامزه بودن شما است. یک نقطه شروع خوب در این زمینه، تماشای فیلم هایی است که به نظر شما خنده دار است.

به آنچه باعث می شود شما از فیلم ها لذت ببرید فکر کنید. سپس، سعی کنید فیلم های دیگری را با همین موضوع و درون مایه تماشا کنید. برای به دست آوردن بیشترین مزایا از این تمرین، فیلم هایی با عمق واقعی تماشا کنید.

7. طنزی را آماده کنید که می توانید خوب بازگو کنید

شما باید حداقل یک شوخی آماده کنید که برای همه مخاطبان مناسب باشد. بیاموزید که چگونه آن طنز را بیان کنید که بیشتر باعث خنده شود و بامزه به نظر برسد.

8. به آنچه اطرافیان خنده دار تلقی می کنند، توجه کنید

برای بهبود بامزه بودن خود، باید به آنچه افراد دیگر را به خنده وا می دارد، توجه کنید. هستند افرادی که فرض می کنند می دانند چه چیزی باعث خنده دیگران می شود اما در نهایت به آنها توهین کرده اند. از چنین فردی بودن، خودداری کنید.

9. اصیل ترین در نوع خود باشید

تبدیل شدن به یک شخص خنده دار و بامزه بودن به این معنی نیست که شوخی های شما باید با هزینه سوژه شدن شخص دیگری پرداخت شود. همچنین بدین مفهوم هم نیست که شما به گونه ای احمقانه یا اغراق آمیز رفتار کنید.

به عبارت ساده، فقط دیدن طرف خنده دار یک وضعیت و اشاره به آن به طوری ظریف و هوشمندانه می تواند برای شما کافی باشد که به عنوان یک شخص بامزه و با نمک در نظر گرفته شوید.

10. بیاموزید بدون قضاوت نگاه کنید

بیشتر افراد وضعیتی را بررسی می کنند و قضاوت خود را بر اساس آنچه اتفاق می افتد، شکل می دهند. با این حال، این اغلب منجر به یک چشم انداز منفی می شود.

اهل قضاوت بودن در واقع مانع از بامزه بودن شما می شود. نظرات شما همیشه در گرو دیدن طرف بولد تر و خنده دار تر از یک موقعیت مشخص خواهد بود.

11. زبان خود را بهبود بخشید

شوخی و ساختن طنز از یک شخص خنده دار اغلب باعث خنده دیگران می شود. چنین فردی معمولاً با تکیه کلام هایی که معمولاً دیگران ندارند، موجب خنده می شود.

بنابراین ، بر روی زبان و دایره لغات خود کار کنید. واژگان خود را گسترش داده و دستور زبان خود را بهبود ببخشید.

12. باور داشته باشید که بامزه بودن در خونتان است

یادگیری بامزه بودن می تواند فشار زیادی به شما وارد کند. در نهایت، این کاری است که شما باید در مقابل دیگران انجام دهید.

داشتن یک ذهنیت رشد یافته می تواند به پیشرفت مهارت های شما کمک کند. هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید و هر کاری می توانید انجام دهید به این باور برسید که در خنداندن افراد دیگر موفق عمل می کنید.

13. هر چیز خنده داری را در هر موقعیتی پیدا کنید

طبیعی است که شکست ها و ناامیدی خود از وقایع ناخوشایند مانند نادانسته انداختن جوراب قرمز با لباس های سفید خود در ماشین لباسشویی، یا پا گذاشتن روی مدفوع سگ با کفش های جدید خود را ابراز کنید. با این حال، فایده ای ندارد که این ماجرا ها، کل روز، شما را در وضعیت و حال بد قرار دهد.

سعی کنید تصور کنید که همین اتفاقی برای شخص دیگر افتاده است. به آن شخص بخندید. سپس می توانید به خودتان بخندید.

یافتن یک موضوع مضحک در یک وضعیت غم انگیز، نا امید کننده یا تنش زا به پیشرفت حس شوخ طبعی شما کمک شایانی می کند. با این حال ، به یاد داشته باشید که جوک های خود را به شکل خوبی مطرح کنید.

14. یک دوست شوخ طبعی پیدا کنید

یک دوست بامزه، شریک خوبی برای طنزپردازی های شما به حساب می آید. او می تواند به شما در مهارت های تازه توسعه یافته تان کمک کند.

شما به طور مرتب طنزپردازی های خود را با این شخص تمرین می کنید و اگر حرف های شما خنده دار باشد یا نباشد، او سنگ محک شما خواهد بود.

بنابراین ، این امر به شما کمک می کند تا به هدف خود متعهد باشید.

15. بخندید!

داشتن حس خوب شوخ طبعی همیشه به معنای خنده دیگران نیست. این تعریف همچنین به معنای خندیدن زیاد است.

از همین حالا عادت کنید به طور روزانه حداقل ده بار بخندید.

نتیجه گیری درباره بامزه بودن

بسیار خوب، در اینجا با 15 نکته اساسی در مورد چگونگی بامزه بودن آشنا شدید. امیدواریم نکاتی را در اینجا مطالعه کردید، حس شوخ طبعی شما را بهبود ببخشد.

کدام یک را هر چه زودتر امتحان می کنید؟ در قسمت نظرات زیر، نظرات خود را درمیان بگذارید.

حس خوب بامزه بودن و شوخ طبعی، مهارت فوق العاده ای است و ارزش توسعه آن را دارد.

اگر علاقه مند به یادگیری نکات جالب، عجیب و بامزه هستید، مطالب دیگر سایت 17 ترین را دنبال کنید.

کمدین حرفه ای شوید؟

اگر میخواهید کمدین حرفه ای شوید باید بیش از هرکار دیگری، کمدی را تمرین کنید.

همچنین دوره های آنلاین آموزش کمدی می توانند به شما کنند.

برخی کانال های آموزشی روی یوتیوب هم برای آموزش کمدی وجود دارند که ممکن است برای شما سودمند باشند.

3.9 7 votes
به نظر شما چند ستاره؟
عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پیمایش به بالا