17 ترین

17-6 تا از عجیب ترین جاهای دنیا!

17-6 تا از عجیب ترین جاهای دنیا!

در دنیایی که ما درآن زندگی می کنیم، یعنی در کره زمین جاها و مکان های اسرارآمیز و بسیار عجیبی وجود دارند که هنوز هم راز آنها برای بشر کشف نشده است. در این مقاله درمورد 11 تا از عجیب ترین جاهای دنیا با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

منطقه 51

در میان تمام عجیبترین جاهای دنیا، منطقه 51 یکی از اسرار آمیز ترین هاست. اما آیا واقعا اینطور است؟ منطقه 51 در واقع زمینی به مساحت 80 کیلومتر در شمال شرقی لاس وگاس است که به یک پایگاه نظامی تعلق دارد. شایعات زیادی پیرامون این مسئله وجود دارد که این منطقه در واقع یکی از مناطق محرمانه ارتش آمریکا برای نگهداری از اجساد، تسلیحات و تکنولوژی فضایی هایی است که در سال 1947 در نیو مکزیکو به زمین آمده اند. گفته می شود که هرکس تا به حال به این منطقه نزدیک شده دچار جنون مغزی شده است.

مثلث برمودا

گفته می شود این مثلث جغرافیایی عجیب که بین سه رأس برمودا، سن خوان و پورتو ریکو وجود دارد هرکشتی یا هواپیمایی که از نزدیکی آن عبور کند را در خود می بلعد و از بین می برد. این یک افسانه قدیمی است. اما مشکل کوچکی که در مورد این افسانه وجود دارد  این است که بیشتر این غیب شدن های اسرار آمیز توسط کسانی گزارش شده اند که اصلاً آنها را عجیب نمی دانستند! خیلی از این غرق شدن ها به گزارش شاهدان به خاطر طوفان های سهمگینی بوده که در نزدیکی این ناحیه معمولاً به وقوع می پیوندند.

شهر گمشده آتلانتیس

آیا عجیب تر از جایی که کسی نمی داند واقعاً هست یا فقط یک افسانه است وجود دارد؟ بیایید تصور کنیم که آتلانتیس واقعاً وجود داشته. به هر حال خیلی از مردم هستند که اعتقاد دارند یک آرمانشهر بشری وجود داشته که توسط اقیانوس بلیعیده شده است. این افراد همه جا و در هر نقطه ای به دنبال مدرک قابل اعتنایی برای اثبات وجود این شهر رویایی می گردند. حتی گوگل مپ یک بار نشان داد که در نقطه ای از یکی از اقیانوس ها، سطحی در نزدیکی روی آب وجود دارد که همین واقعه شک و گمانه زنی ها در مورد وجود آتلانتیس را تشدید کرد. مردم می گفتند این ممکن است بخشی از خیابان های شهر گمشده در زیر آب آتلانتیس باشد!

اهرام بزرگ جیزه

اهرام ثلاثه جیزه آنقدر در بین مردم دنیا معروف شده اند که فراموش کردن میزان اسرارآمیز بودن آنها آسان شده. هرم بزرگ خوفو در بین سال های 2589 قبل از میلاد و 2504 قبل از میلاد ساخته شده و ارتفاعی به اندازه 146 متر دارد. حالا به این نکته توجه کنید: هرم خوفو تا قرن چهاردهم میلادی بزرگترین و بلند ترین بنای ساخته شده توسط بشر بود. تا اینکه در آن زمان کلیسای جامع لینکلن در انگلستان توانست رکورد آن را بشکند.

هنوز اسرار زیادی در مورد سازندگان باستانی این اهرام بزرگ وجود دارد. این هرم ها از قطعه سنگ های یک تکه دو تنی به عنوان مصالح استفاده کرده اند و هنوز دقیقاً مشخص نیست انسان ها با تکنولوژی آن دوره چطور توانسته اند این قطعات بسیار بزرگ را از کیلومتر ها آنطرف تر بریده و به جیزه بیاورند! خیلی ها هنوز معتقدند که ساخت این اهرام نمی توانسته بدون کمک فضایی ها انجام شده باشد!!

خطوط نازکا

شاید شهر گمشده آتلانتیس یک افسانه باشد، اما اسرار مربوط به خطوط نازکا واقعی هستند. این ژئوگلیف های مرموز و بزرگ در خطوط سواحل پرو اشکالی شبیه عنکبوت، میمون، گیاهان و طرح های دیگر دارند. تاریخ ساخت آنها به سال 500 قبل از میلاد برمی گردد و بهترین راه دیدن آنها از طریق آسمان است. هرچند از روی زمین هم می توان آنها را دید. هیچکس نمی داند که چرا تمدن کهن نازکا این ژئوگلیف ها را ساخته اند! هرچند خیلی ها هستند که عقاید مذهبی را عامل ساخت آنها می دانند و خیلی های دیگر باور دارن که فقط فضایی ها می توانسته اند در آن زمان چنین نقوش منظم و بزرگی را ایجاد کنند!

هیولای لخ نس

دریاچه لخ نس در اسکاتلند می توانست بدون شایعات مبنی بر حضور هیولای مشهورش، فقط به واسطه زیبایی خاصش هم جالب توجه و مشهور باشد. این دریاچه بزرگترین دریاچه اسکاتلند است که در منطق مرتفع شمالی آن واقع شده. عمق آن 230 متر است و مساحت آن 56.4 کیلومتر.

شاید این ابعاد بسیار وسیع است که باعث شده تا شایعاتی مبنی بر حضور یک هیولای غول آسا در این دریاچه به گوش برسند! هیولای لخ نس اولین بار در سال 1933 بود که از تیتر خبرها سردرآورد. خبر چاپ شده حاکی از این بود اخلال به وجود آمده در آرامش سطحی دریاچه احتمالا به خاطر درگیری گروهی از اردک ها بوده، اما همین کافی بود تا شایعات محلی شروع شوند. مخصوصاً وقتی که بعدها در سال 1934 عکسی از این دریاچه منتشر شد که موجودی با گردنی دراز و هیولا مانند را نشان می داد.

استون هنج

هدف ساخته شدن این سازه باستانی سنگی چه بوده است؟ یک گورستان بوده؟ یادواره ای از یک انقلاب بوده؟ محل فرود فضایی ها بوده؟

خب شاید این آخرین حدس چندان هم درستی نباشد. اما هرچه هست، هنوز هم هدف از ساخته شدن استون هنج در بریتانیا یک راز است. کشاورزان و چوپانانی که این سازه را در 5000 هزار سال قبل ساخته اند تا 700 سال مدام کم کم به آن می افزودند. آنها هیچ مدرک نوشتاری از خود به جای نگذاشته اند و تنها چیز موجود قطعه سنگ های ستونی با طاق های ساده است که در یک محیط دایره ای دور هم قرار گرفته اند.

جزیره ایستر

سنگ تراش های عظیمی که در جزیره ایستر قرار دارند تا ارتفاع حدود 20 متر هم می رسند. تقریباً هزارتا از این سنگتراشه ها و سردیس ها در جزیره ایستر پیدا شده. جالب اینجاست که بدن این سنگتراشه های انسان نما زیر خاک مدفون شده و فقط سر آنها از خاک بیرون است. هنوز هم یک راز است که چطور مجسمه های سنگی به این عظمت را به این نقطه آورده اند؟! اما یک تئوری وجود دارد که می گوید آنها با دست از معادن سنگ به آنجا برده شده اند.

تئوتیئواکان

شهر پر از اهرام تئوکیئواکان حدود 1400 سال پیش سقوط کرد و آنقدر متروکه باقی مانده که دیگر کسی نمی داند سازنده های آن چه کسانی یا چه قومی هستند و به آن چه می گفتند. قبیله آزتک که بعدها برای سفرهای زیارتی به آنجا می رفتند اسم جدید آن را انتخاب کردند که به معنی “جایی که خدایان خلق شدند” است.

تئوتیئواکان یک منطقه محلی بزرگ بود. و حدود 20 کیلومتر مربع مساحت داشته و تقریباً صدهزار نفر را در خود جای و اسکان می داده است. خیلی از افراد در ساختمان هایی که بی شبات به آپارتمان های امروزی نیستند در قالب خانواده زندگی می کرده اند. اما مهمترین چیزی که این شهر اسرار آمیز به آن معروف است خیابان مردگان آن است که مکانی وسیع از اهرام پیچیده و غریب است.

معبد انگکور وات

در میان تمام یادبود های مذهبی که تا به حال ساخته شده، معبد انگکور وات به عنوان یکی از شاخص ترین ها شناخته می شود. این معبد عجیب و غریب برج های بسیار باشکوه و زیبایی دارد که هرکدام یک اثرهنری فوق العاده به حساب می آیند. این شهر معبدی در کامبوج امروزی قرار گرفته و بین سال های 1113 بعد از میلاد و 1150 ساخته شده است. برج های بلند آن برای این ساخته شده بودند که به باغ های اسطوره ای کوه هندو برسند و خود معبد به احترام هندو، خدای ویشنو ساخته شده. صدها سال بعد انگکور وات به یک منطقه بودیستی تبدیل شد.

کاهوکیا

 

مخازن آبی رودخانه میسیسیپی در غرب میانه فقط به خاطر شهرهای تراز اول پیرامون آن نیست که معروف شده اند. اما در بین سال های 1050 میلادی و 1200 میلادی شهری آنسوی سنت لوییس امروزی وجود داشت که مساحتی بزرگتر از لندن داشت. 

مساحت کاهوکیا 16 کیلومتر مربع بود و بیست هزار نفر را در خود جای می داد. پیشرفت های امروزی بخش های زیادی از آن را پوشانده اند اما باستان شناسان کشف کرده اند که ساکنان کاهوکیا نوشیدنی های کافئینی مختلفی مصرف می کردند و بازی به نام چانکی انجام می دادند. به نظر می رسد این شهر در گذشته های دور دارای معابد چوبی بوده و سازه های مانند استون هنج چوبی در آن وجود داشته اند.