17 ترین

17-4 استایل فشن رایج

17-4 استایل فشن رایج

 فشن واژه ایه که خیلی ها فکر می کنند با مد گره خورده. این حرف تا حدی درسته اما قرار نیست همه تابع مد باشن. تو این دوره و زمونه چنتا استایل رایج فشن وجود داره که خیلی ها طرفدارشونن. استایل فشن اصولاً یه امر مناسبتیه. یعنی هرکس می تونه به فراخور محیطی که توش قرار داره استایل فشن مورد نظر خودش رو انتخاب بکنه. ولی خب سلیقه هم هست. استایل فشنی که انتخاب می کنید می تونه نمودی از شخصیتتون باشه. با ما همراه باشید تا با رایجترین استایل های فشن آشنا بشید. شاید نظرتون در مورد لباس پوشیدنتون عوض شد!

1. کژوال

استایل کژوال یعنی راحت. یعنی پوشیدن لباس هایی که خیلی باب سلیقه استایلیست های افراطی نیستن و بیشتر از هرچیز اندازه تن آدمن و راحتن. استایل کژوال خیلی به استایل خیابونی نزدیکه.

2. اداری

تقریباً همه کسایی که کار می کنن علاوه بر استایل شخصیشون، یه استایل اداری هم دارن. درسته که خیلی از ادارات لباس فرم مخصوص خودشون رو دارن، اما اگه اینطور نیست شما می تونید با یه انتخاب مناسب، یه استایل زیبای اداری رو انتخاب کنید. توی این استایل همه چیز باید تمام شده و کامل به نظر برسه. لباسایی که روشون چاپ عکس، جمله و غیره دارن خیلی به درد استیال اداری نمی خورن. توی ادارات معمولاً لباس رسمی خانوم ها و آقایون کت شلوار و مانتوئه. البته برای خانوم ها تو خارج از کشور کت و دامنه.

3. ورزشی

خب معلومه که هیچکس با کت و شلوار نمی ره ورزش کنه! برای اوقات ورزش کردن پوشیدن لباس های مخصوص ورزشی که بهترین هاش از برند های معروفی مثل آدیداس و پوما و غیره هستن، منطقی تره. اما خیلی ها هستن که ترجیح می دن استایل ورزشی، استایل هر روزه شون باشه. مثلاً خیلی از پسرا با تیشرت فوتبالی اینور و اونور می رن.

4. کلاسیک

استایل کلاسیک حسی از ثبات و راحتی به شما می ده. لباسای مناسب این استایل دوخت خیلی خوبی دارن و خیلی شق و رق هستن. کلاسیک یه استایل بی زمانه که برای همه دوره ها مناسبه. معمولاً آدمای با اعتماد به نفسی که دوست دارن شیک و جذاب به نظر بیان این استایل رو انتخاب می کنن. کلاسیک خاص نیست، بلکه شما رو خاص می کنه.

5. عجیب و غریب(اگزاتیک)

استایل اگزاتیک روی لباسایی تمرکز می کنه که معمولاً بین مردم رایج نیستن و متفاوتن. این استایل معمولاً رمزآلوده و سرها رو به سمتتون بر می گردونه. اصل این سبک شامل  استفاده از پارچه هایی با رنگ های غلیظ و متفاوت، طرح های عجیب و جالب، لباسایی که چاپ دارن و پارچه های چارخونه می شه.

6. خیابونی

خیابونی یه استایله که از دل خیابون درست شده و کسی طراحی ویژه ای براش نکرده. این استایل تو هرجای دنیا فرق می کنه و بسته به فرهنگ خیابونی اون مردمه. حتی از شهر به شهر هم می تونه متفاوت باشه و تو طول زمان تغییر کنه.

7. قدیمی

همونطور که از اسمش برمیاد این استایل مال دوره های گذشته ست. به عبارت دقیق تر هر استایل متعلق به قبل از دهه نود میلادی رو استایل قدیمی یا وینتج می گن. هنوز هستن خیلی ها که ترجیح می دن سبک لباس پوشیدن قدیمی تر رو انتخاب کنن یا با سبکای جدیدی ترکیبشون کنن. مثل جانی دپ.

8. شیک

شیک بیشتر از هرچیز مترادف استایل مد روزه. شیک تعریف ویژه ای نداره و در اصل به آدمی اشاره داره که سلیقه خوبی تو لباس پوشیدن داره. برای شیک بودن لازم نیست حتماً آخرین لباس های مد رو تهیه کنید، بلکه فقط کافیه یه مقدار به خودتون برسید و سلیقه داشته باشید. آدمای شیک همیشه باهوش به نظر می رسن.

9. هنری

این استایل تو ایران هم خیلی باب شده. اما مثل استایل خیابونی ممکنه تو هر کشوری متفاوت باشه. استایل هنری مختص آدمای خوش فکر و خلاقه. دخترای هنری معمولاً لباسایی با طرح ها و تم های هنری می پوشن. استیال هنری معمولاً خاص و ویژه ست. البته تو ایران امروز لباس های هنری یه جور سبک کولی وار دارن. یعنی از پارچه های رنگی غلیظ و آویزه های مختلف استفاده می کنن. معمولاً هم لباساشون گشاد و راحته و یه حس سنتی داره.

10. دانش آموزی

استایل داشن آموزی (که تو ایران رایج نیست) از سبک لباس پوشیدن بچه مدرسه ای ها الهام گرفته شده و بیشتر مختص خانم هاست. این استایل بیشتر از هرجای دیگه تو ژاپن، کره و شمال شرقی آمریکا رواج داره.

11. کولی

استایل کولی بیشتر تو دهه 60 و 70 آمریکا بود که خیلی رایج شد. اما به خیلی قبل تر بر می گرده. این استایل یه سبک لباس پوشیدن خیلی راحته که از لباس های رنگی رنگی کولیا الهام گرفته شده. این استایل رو لباس هایی با طرح های عجیب و غریب و با بافت های ویژه تمرکز می کنه. شکل ظاهری این استایل معمولاً راحت و ارزونه، اما شیکه.

12. پانک

پانک در وهله اول یه جور سبک موسیقیه. استایل پانک استایلی با سبک ضد ماتریالیستی با لبه های برجسته ست. یعنی باف و دوخت پارچه باید محکم باشه و تو قسمت دور شونه ها معمولاً زاویه زیادی داره. استایل پانک رنگ های روشن داره، از چرم زیاد استفاده می کنه و طرح هایی مثل صورت پلنگ یا حیوونات وحشی می تونه روش چاپ بشه. پانک استایل وحشیه.

13. پسرونه

همه دخترا دامن های دایره ای نمی پوشن یا کفشای پاشنه بلند پا نمی کنند. این استایل که مخصوص دختراست یعنی به طور خلاصه استفاده از لباس های پسرونه اسپورت. مثل تیشرت و سویشرت و شلوار جین گشاد.