17 ترین

17 نژاد محبوب سگ ها!

17 نژاد محبوب سگ ها!

سگ ها محبوب ترین حیوانات خونگی تو سراسر دنیا هستن. سگ ها موجودات وفاداری هستن که بر خلاف گربه ها فقط حضور ندارن. کمتر خانواده ایه که صاحب سگ باشه، اما بهش وابسته نشه. این موجودات که همیشه تو طول تاریخ روابط دوستانه ای با نسل بشر داشتن هنوز هم دوستای نزدیک آدما به حساب میان. اما این روزها نژادهای خیلی زیادی از سگ تو سراسر دنیا وجود داره. چقدر با نژاد های محبوب سگ ها آشنایی دارید؟ تو این مقاله با ما همراه باشید تا 17 نژاد محبوب سگ تو دنیا رو باهم بررسی کنیم.

17. روتوایلر

روتوایلر یک سگ آلمانیه که اصولاً به عنوان سگ گله ازش استفاده می شده. در سراسر جهان از نژاد روتوایلر برای اموری مثل جستجو و نجات، سگ پلیس و مخصوصاً سگ نگهبان استفاده می شه.

16. بیگل

بیگل سگیه که شباهت زیادی با با نژاد بزرگ ترش یعنی سگ شکاری داره، اما در واقع سگ آرومیه که مناسب یه سگ خانواده است. کوچولو و کم آزاره و خیلی کم عصبانی می شه. بیگل ها همچنین حس بویایی بسیار قوی ای دارن که بیشتر مناسب تشخیص بوهای روی زمینه. نه بوهایی که تو هوا جریان داره. هرچی نباشه نژادش به سگ های شکاری می رسه.

15. پیتبول

پیتبول سگیه که داشتنش تو خیلی از کشورا ممنوعه! انرژی و قدرت بدنی پیتبول اونقدر زیاده که به راحتی می تونه تو زمینه قدرت بدنی از تمام سگ ها پیشی بگیره. پیتبول ها همچنین سگ هایی هستن که سخت آموزش می بینن و به طور ذاتی خطرناک و عصبانی هستن. قدرت بدنی بالا و فک قویشون هم اونا رو بیش از پیش خطرناک می کنه.

14. شیتزو

شیتزو کوچکترین سگیه که تو دنیا وجود داره. یه پاپی داگ بامزه که اصل نژادش چینیه و کاری جز بامزه بودن و لوس کردن خودش ازش بر نمیاد. این سگای کوچولو خیلی به محبت صاحبشون نیاز دارن و اگه زیاد نازشون کنی زود می خوابن. بهترین سگ برای خانواده.

13. داکسهوند

داکسهوند همون سگ حنا دختری در مزرعه ست. دو نوع از این سگ دراز تنه وجود داره. یکی داکسهوند استاندارده و اون یکی داکسهوند مینیاتوری. این نژاد از سگ شخصیت بازیگوشی داره و عاشق صاحبشه اگرچه که خیلی پارس کردن رو دوست داره.

12. یورکشایر تریر

این نژاد از سگ تو صده 1800 میلادی توی یوکشایر انگلستان پرورش پیدا کرد. یورکشایر تریر ها خیلی فعالن و خیلی هم تو زمینه محافظت بی پروا هستن. این نژاد از سگ می تونه سگ نگهبان فوق العاده ای باشه چون خیلی تمایل به پارس کردن داره. اگرچه که این عادتش می تونه با آموزش های مناسب برطرف بشه.

11. باکسر

با اون کله خاصشون، باکسرها طبیعت خوبی دارن، سگ های بازیگوشی هستن و صورتشون خیلی برونگراست. باکسرها حتی وقتی پیر می شن هم هنوز با انرژی باقی می مونن. این سگ ها روی خوشی به غریبه ها نشون نمی دن و می تونن کنار سگ های دیگه رفتار های تهاجمی از خودشون نشون بدن.

10. پامرانین

اندازه کوچیکشون با شخصیت پرقدرتشون ترکیب می شه تا یه سگ هوشیار و باهوش درست کنه. نژاد پامرانین. پامرانین ها سگ های خانواده خوبی هستن که با بچه ها هم رفتار خوبی دارن، اما دور و بر سگ های دیگه یکم احساساتی می شن زود دعواشون می گیره. همچنین با غریبه ها هم خیلی مهبرون نیستن. این نژاد از سگ به عنوان سگ های آپارتمانی خیلی خوبن و به فضای زیادی برای حرکت کردن و بازیگوشی نیاز ندارن. برای اینکه بهتر بدونید، ملکه انگلستان هم همیشه یه جفت از این سگ داره.

9. بولداگ فرانسوی

با اون گوش های خفاشی بامزه ش و شخصیت بازیگوشی که داره، بولداگ فرانسوی یه سگ عالی برای خانواده است. این سگ خیلی آروم و ساکته، و با سگای دیگه و غریبه ها مهربونه. البته خیلی باید بهش توجه نشون بدید. سگ های کوچولو خیلی نیازی به بیرون بردن ندارن و هوای گرم می تونه براشون عذاب آور باشه.

8. شیواوا

این سگ عروسکی نژادش به ایالت های شمالی مکزیکو برمی گرده و سمبل این کشور هم هست. اگرچه که شیواوا تو آمریکای مرکزی و خیلی از کشورا سگ محبوبیه اما می تونه تو خونه زیاد خرابکاری کنه. به همین خاطر باید تو آموزشش دقت داشته باشید. همچنین از اونجایی که این سگ خیلی زود می ترسه و حسودیش میاد می تونه برای افرادی که بچه کوچیک دارن مناسب نباشه.

7. پودل

بعد از جنگ جهانی دوم پودل ها محبوبت ترین نژاد سگ تو آمریکا بودن. این سگ فوق العاده باهوش تو سه تا اندازه مختلف وجود داره( استاندارد، مینیاتوری و عروسکی). پودل ها معمولاً با حیوونای دیگه خوب کنار میان و مقابل غریبه ها یکم خجالتی ان. معولاً سگای اجتماعی هستن اگرچه که به تمرین و آموزش هم نیاز دارن.

6. گلدن رتریوِر

گلدن رتریور خیلی وقته که یکی از محبوب ترین نژادهای سگ تو آمریکاست. این سگای کاری می تونن برای فعالیت های متنوعی مفید باشن و عاشق بازی کردن بیرون خونه هستن. گلدن رتریور خیلی چابک و باهوشه و یه سگ خانواده ایده آله. آرومه و شخصیت خوشحال و برونگرایی داره.

5. پاگ

این سگ موذی کله بزرگی داره و به خاطر میمیک های انسانیش مشهوره. به خاطر شکل سرشون پاگ ها وقتی دارن فعالیت فیزیکی می کنن زیاد خرخر و خس خس می کنن. شخصیت برونگرای پاگ باعث می شه تا سگ همراه خوبی باشه و به خاطر طبیعت آرومش می تونه سگ خانواده خوبی هم باشه.

4. هاسکی

هاسکی ها بیشتر از هرچیز به خاطر کشیدن سورتمه تو سرزمین های یخی مشهورن. این سگای زیبای کاری معمولاً چشمای آبی یا قهره ای دارن. طبیعتشون خیلی خوبه و بازیگوش هم هستن. به خاطر انرژی زیادشون و جثه بزرگشون به فضای زیادی برای نگهداری نیاز دارن. وگرنه خیلی راحت می تونن خونه تون رو داغون کنند. همچنین خیلی کم پارس می کنن و آروم هستن. به همین خاطر هم سگای نگهبان خوبی نیستن. ضمناً تمایل زیادی هم به فرار کردن دارن.

3. لابرادور ریتریور

از سال 1991 لابرادور ریتریور یکی از محبوبترین سگ های جهان و مخصوصاً آمریکا بوده. این سگ معمولاً تو سه رنگ مشکی، شکلاتی و زرد وجود داره. شخصیت صمیمی و دوستانه ای داره و عاشق بیرون رفتن و بازیگوشیه. لابرادور سگ آرومیه و زیاد عصبانی نمی شه. به همین خاطر یه سگ خانواده خوبه که تمام اعضای خانواده رو دوست داره. علاوه بر این به خاطر هوش زیادش معمولاً ازش به عنوان سگ راهنما برای نابینایان هم زیاد استفاده می شه.

2. ژرمن شپرد

ژرمن شپرد محبوب یه سگ با اندازه متوسط و بزرگه که صورت تهاجمی و گرگ مانندی هم داره. این نژادِ کاری همیشه یکی از محبوب ترین، با هوش ترین و کارآمد ترین سگ های دنیا بوده و همه جا هم پیدا می شه. از ژرمن شپرد تو هر زمینه ای می شه استفاده کرد. از سگ خانواده گرفته، تا نگهبان، محافظ، راهنما، سگ پلیس، جستجو و نجات و غیره.

1. بولداگ

بر اساس نتایج گوگل ترند، بولداگ محبوب ترین سگ دنیاست. چون اسمش ماهانه بیشتر از 1.5 میلیون بار تو گوگل سرچ می شه! بولداگ ها صورت خاصی دارن و بدنشون عضلانیه. این سگ معمولاً رفتار دوستانه داره و در عین حال خیلی هم شجاعه. اگرچه زود وزن اضافه می کنه و به تمرین و آموزش نیاز داره. هرچند خیلی ها هستن که از قیافه آویزون بولداگ خوششون نمیاد.