17 ترین

17 رفتاری که آدم های پولدار دارند و فقرا ندارند!

17 رفتاری که آدم های پولدار دارند و فقرا ندارند!

فکر کنم که همه ی آدم هایی که روزانه حتی ده دقیقه هم فکر می کنند، به خوبی می دونن که تقریبا! 90 درصد کارهایی که تو طول روز انجام میدیم در حقیقت از سر عادت هستند و اصلا انتخاب آگاهانه محسوب نمیشن. به همین خاطره که اساساً می گیم عادت های ما هستند که میزان و درجه ی موفقیت ما رو مشخص می کنن. به محضی که متوجه میشیم قضیه از چه قراره، یه سوال بزرگ برامون پیش می یاد!! چیه که آدم های فقیر رو از پولدارا متمایز می کنه؟ فقرا کمتر کار می کنن یا جور دیگه ای به مشکلات نگاه می کنن؟!

همه ی ما دلمون می خواد پولدار باشیم، به وزن دلخواهمون برسیم یا این که عادت های بدی که داریم رو بتونیم کنار بزاریم( خود من بارها و بارها توی سال نو هزارتا تصمیم می گیرم و بعدم راحت کنارشون میزارم). بزارین یه فکت جالب بگم: زنان خانه دار آمریکایی به طور میانگین در دهه 70 میلادی حدود 12 درصد از درآمد خودشون رو پس انداز می کردن اما در حالا حاضر این رقم به 5 درصد رسیده و حتی بیشتر از 40 درصد افراد زیر 1 درصد پس انداز می کنن و بقیه هم که تکلیفشون مشخصه! نه تنها ذخیره و پس انداز ندارن، بلکه کلی بدهی و قرض و قوله هم بالا میارن!

یکی از بزرگ ترین دلایلی که باعث شده امروزه میزان پس انداز ماها کمتر بشه به خاطر رفتارها و عادت های بدیه که داریم . ماها عادت کردیم به رضایت های سطحی و لحظه ای! بیشتر از این که چیزایی که واقعا نیاز داریم رو بخریم، میریم سراغ خرید چیزایی که عشقمون میکشه بخریم.

اما یادمون نره که عادت های خوبی که ما رو به جایی می رسونه اول از همه اینه که به آینده نگاه داشته باشیم نه گذشته( دیدین بعضیا هی غر می زنن که چی بودن و چکارا کردن؟! الان چی هستی خب؟) یاد گرفتن مهارت هایی که باعث میشه مدیریت مالی داشته باشید، کمتر از چیزی که درمیارین، خرج کنین و سرمایه گذاری درست، چیزی نیست که همه بتونن انجام بدن و به همین خاطره که یه عده موفق میشن و یه عده ( مثل من!!!) همیشه غر می زنن و هیچی تو دست و بالشون ندارن!!

حالا ما می خوایم تو این مقاله به یه نکته ی مهم و علمی بپردازیم و بگیم که آدم های پولدار چکار میکنن که فقرا انجام نمی دن و کدوم عادت ها را باید  برای کسب موفقیت دور بریزن و کدوم ها رو تقویت کنن. با ما همراه باشید تا این اطلاعات جالب رو با شما در میون بگذاریم. یادتون نره که آخر همین مقاله برامون بنویسید که کدوم عادت ها رو شما دارید و کدوما رو ندارین!

1

70 درصد آدم های پولدار کمتر از 300 کیلو کالری غذای ناسالم در روز میل می کنند. در حالی که 97 درصد افراد فقیر بیش از 300 کیلو کاری در غذای ناسالم در طول روز مصرف می کنند. میزان قمار کردن افراد ثروتمند نسبت به افراد فقیر حدود 23 درصد به 53 درصد است.

2

80 درصد افراد پولدار در یک زمان تنها روی رسیدن به یک هدف فوکوس می کنند اما تنها 12 درصد افراد فقیر می تونن این کار رو انجام بدن

3

76 درصد افراد ثروتمند و موفق 4 روز در هفته ورزش و تمرین می کنند در حالی که تنها 23 درصد فقرا این کار را انجام میدن( اینکه بیشتر فقرا وقت برای این قرتی بازیا ندارن هم در این درصد بی تاثیر نیست)

4

63 درصد افراد پولدار در حین انجام کار به موسیقی گوش میدن در حالی که این درصد در افراد فقیر، فقط 5 درصد است.

5

81 درصد افراد موفق به لیست کارهای روزانه ی خود پایبند می مونن در حالی که فقط 19 درصد از افراد فقیر به چک لیست روزانه شون عمل می کنن!

6

63 درصد والدین ثروتمند بچه های خودشون رو وادار می کنن که ماهی دو تا کتاب غیر داستانی هم بخونن در حالیکه فقط 3 درصد والدین فقیر این کارو انجام میدن( تا حالا شنیدین که نون بخور که خربزه آبه؟!)

7

70 درصد والدین ثروتمند بچه هاشون رو وادار می کنند که ماهی 10 ساعت در کارهای خانه و بیرون از منزل داوطلب کمک بشن، این درصد توی فقرا فقط 3 درصده ( زندگی ما فقرا که فقط به کار خلاصه میشه)

8

80 درصد آدم های موفق و پولدار برای تبریک گفتن تولد دوستان و خونواده شون تماس می گیرن اما 11 درصد از افراد فقیر این کارو می کنن! ( این کار تو ایران بی معنیه و بیشتر با استوری هاشون ما رو دیوونه می کنن)

9

67 درصد آدم های پولدار اهداف خودشون رو می نویسن اما فقط 17 درصد آدم های فقیر این کارو انجام می دن چون اصلاً به این چیزا عقیده ندارن و این کارا مال توی فیلما و قصه هاست!!

10

88 درصد آدم های موفق حدود 30 دقیقه در طول روز مطالعه دارن در حالیکه آدم های فقیر از کتاب خوندن فراری هستن و فقط 2 درصد کتاب می خونن( البته طبقه ی روشنفکر فقیر از این مسئله کاملاً مبری هستن)

11

6 درصد آدم های پولدار درباره ی افکارشون حرف می زنن در حالیکه 69 درصد آدم های ناموفق و فقیر بیست و چهار ساعته در مورد فکراشون حرف می زنن اما دریغ از عمل!!

12

79 درصد آدم های پولدار فقط 5 ساعت از ماهشون رو صرف شبکه های مجازی می کنن در حالیکه این زمان برای آدم های فقیر تقریبا بیشتر روزشونه! ( البته این جا کافیه چند تا مسخره بازی تو فضای مجازی دربیاری تا کلاً گند بزنی به تمام آمارهایی که ما دادیم و حسابی پولدار و موفق باشی)

13

67 درصد آدم موفق فقط یک ساعت توی روز تلویزیون نگاه می کنن اما 23 درصد از فقرا تنها سرگرمیشون اینه که بشینن پای تلویزیون و مغز خودشون رو خسته کنن! ( هی می گیم به جای تلویزیون دیدن کتاب بخونین، گوش نمیدین که)

14

6 درصد از آدم های موفق و پولدار برنامه های تلویزیونی و شوهای مختلف می بینن در حالیکه 78 درصد از فقرا مخاطب های اصلی این برنامه های بی محتوا هستن!

15

44 درصد از آدم های پولدار سه ساعت قبل از شروع کارشون بیدار میشن در حالیکه این درصد توی آدم های ناموفق و فقیر فقط 3 درصده ( البته این که ساعت کاریشون 5 صبحه هم توی این روند بی تاثیر نیست!!)

16

74 درصد آدم های پولدار رازهای موفقیت و عادت های خوب رو به بچه هاشون یاد میدن در حالیکه فقط 1 درصد از والدین کم درآمد این کارو انجام میدن( چون اساساً وقتشو ندارن و خلاصه اگر خودشون موفق نباشن، چی به بچه یاد بدن؟!هن؟!)

17

84 درصد از آدم های پولدار باور دارن که عادت های خوب می تونه شانس رو به وجود بیاره اما فقط 4 درصد از فقرا به یه همچین چیزی باور دارن!

18

76 درصد از پولدارا اعتقاد دارن که عادت های بد می تونه بدشانسی و شکست به همراه بیاره در حالیکه فقط 9 درصد از فقرا به این مسئله باور دارن

19

86 درصد از پولدارا به ز گهواره تا گور دانش و علم و اینا بجوی، باور دارن اما فقط 5 درصد از فقرا حتی به این چیزا فکر می کنن.

20

86 درصد از آدم های موفق عاشق مطالعه هستن اما این درصد توی آدم های کم درآمد تقریبا 26 درصده!