17 ترین

17 حقیقت بزرگ در مورد ارگاسم زنان!

17 حقیقت بزرگ در مورد ارگاسم زنان!

هنوز که هنوز است، مسئله ی ارگاسم جنسی زنان برای خیلی از مردان مثل یک معما باقی مانده است. اما بهتر است بگوییم که خود زنان نیز اطلاعات چندان زیادی در مورد ساختار بدن خود ندارند و باید آموزش های بیشتری در مورد رابطه ی جنسی با همسرشان به دست آورند. متاسفانه آمارها نشان می دهد که بیشتر مشکلات زناشویی به دلیل عدم رضایت در زندگی جنسی است.

به هرحال همان طور که می دانید از لحاظ بیولوژیکی ارگاسم در زنان ضروری و لازم نیست. برعکس مردان، زنان برای بچه دار شدن نیاز به ارگاسم ندارند. اما زمانی که صحبت از زندگی سالم جنسی می شود، واقعا این قضیه مهم و اساسی خواهد بود.

و درست مثل هر بخش دیگری از سلامت جنسی، هرچقدر که اطلاعات بیشتری در این باره داشته باشید، قدرت بیشتری برای کسب نتیجه ی دلخواهتان خواهید داشت!

در ادامه می توانید مهم ترین حقایق و افسانه هایی که در مورد ارگاسم زنان وجود دارد، مطالعه کنید.

هشدار: این مقاله حاوی اطلاعات زیادی در رابطه با بهترین شکل رابطه ی جنسی است و توصیه می کنیم افراد بزرگسال آن را مطالعه کنند!

کلیتوریس بیش از 8 هزار عصب دارد

خب در حقیقت هیچ کس این عصب ها را نشمرده است اما پزشکان می گویند که بین 6 الی 8 هزار عصب در کلیتوریس وجود دارد. چیزی که شما می بینید در حقیقت فقط نوک کوه یخ است. کلیتوریس در حقیقت نوعی ساختار شبیه به نعل اسب است که در قسمت بالایی واژن قرار گرفته است. با وجود این که این اندام در بیرون از واژن قرار گرفته و به راحتی قابل مشاهده است، باز هم خیلی از زنان و البته اقایان به خوبی با آن آشنا نیستند.

با توجه به این که تعداد نقاط لذت و عصب های حساس روی این اندام خیلی خیلی زیاد است، طبیعی خواهد بود که بیشتر زنان نیز از طریق تحریک کلیتورال به ارگاسم جنسی برسند.تحقیقاتی که اخیرا در مجله ی ازدواج درمانی چاپ شده است، نشان می دهد که تنها 18 درصد از زنان صرفا از طریق دخول به ارگاسم جنسی می رسند. حتی درصد این زنان به 10 درصد هم ممکن است برسد و در بهترین حالت خود 25 الی 30 درصد است. حرف نهایی این است که اکثریت زنان برای ارگاسم فقط به دخول احتیاج ندارند و تحریک کلیتوریس نیز از نیازهای اساسی آن ها خواهد بود.

ارگاسم متعدد حقیقت دارد

تحقیقاتی که روی 800 زن صورت گرفته نشان می دهد که تقریباً 43 درصد آن ها ارگاسم متعدد را تجربه کرده اند. اما ارگاسم متعدد و چندباره به چه معناست؟ بعضی از زنان ارگاسم های طولانی و آبشاری خواهند داشت و دهانه ی رحم شما به مدتی طولانی به انقباضات خود ادامه می دهد. یک نوع دیگر از ارگاسم هم وجود دارد که بعد از احساس ارضای جنسی اولیه ، با تحریک بیشتر، دوباره ارضای دوم نیز اتفاق می افتد.

اما در صورتی که شما از آن دسته زنانی هستید که فقط ارگاسم عادی را تجربه کرده اید، اصلاً نگران آن نباشید. دکتر استریچر می گوید : خیلی از زنان بعد از یک ارگاسم خوب و رضایتبخش به قدری احساس رضایت و تخلیه می کنند که دیگر به ارگاسم بعدی احتیاجی ندارند و این مسئله کاملاً عادی و طبیعی است.

متوسط زمان ارگاسم 2 دقیقه طول می کشد

البته باید بگوییم که زمان مشخصی برای مدت ارگاسم زنان وجود ندارد. در حقیقت کارشناسان تصور می کردند که کل روند ارگاسم در زنان، 3 الی 15 ثانیه خواهد بود. اما بعدها شواهد و مواردی پیدا کردند که ارگاسم از 20 ثانیه الی 2 دقیقه نیز به طول انجامیده بود. در یک مجله ی معروف آمریکایی نتایج یک تحقیق چاپ شد که می گوید، حدود 40 درصد زنان گفته اند که ارگاسم آن ها حدود 30 الی 60 ثانیه به طول انجامیده است و 48 درصد هم گفته اند که مدت زمان ارگاسم آن ها بیشتر بوده است.

خلاصه بگوییم: بعضی از افراد ارگاسم های خیلی کوتاهی دارند و برخی دیگر ممکن است به مدت طولانی تر ارگاسم داشته باشند. هر دوی این افراد کاملاً طبیعی و نرمال هستند و این مسئله نیز به شرایط فیزیکی بدن آن ها بستگی دارد.

رسیدن به ارگاسم برای زنان طولانی تر از مردان است

این مسئله تقریبا به یک گزاره ی رایج میان زوج ها تبدیل شده است اما در حقیقت، واقعیتی علمی پشت این گزاره است. در سال 1960 بود که دو محقق بزرگ به نام های ویلیام مستر و ویرجینیا جانسون متوجه شدند که حدود 10 الی 20 دقیقه طول می کشد تا زنان به ارگاسم جنسی برسند. اما مردان تنها به 4 دقیقه زمان احتیاج دارند.

اختلاف زمانی میان آن ها واقعا زیاد است. تنها چیزی که می دانیم این است که شیوه برانگیخته گی و تحریک جنسی در مردان و زنان کاملاً متفاوت است.

این که چرا زنان به برانگیختگی بیشتری احتیاج دارند و تایپ های تحریک آن ها این قدر متفاوت است، واقعا مشخص نیست! به همین خاطر است که مشاوران توصیه می کنند که آقایان در روند رابطه ی جنسی صبر بیشتری به خرج بدهند تا زنان هم به صورت ذهنی و هم جسمی آماده برقراری رابطه باشند. در غیر این صورت احتمالاً این روند تبدیل به یک عذاب مجسم برای زنان خواهد شد و لذت چندانی نخواهند برد.

ارتباط عجیبی میان ارگاسم و سردرد وجود دارد

از سردرد رنج می برید و هرکاری کرده اید برایتان افاقه نداشته؟! خب توصیه می کنیم که رابطه جنسی با همسرتان را نیز امتحان کنید. تقریباً 60 درصد افرادی که به میگرن شدید یا سردرد مبتلا بوده اند گزارش داده اند که بعد از ارگاسم دردشان بهتر شده است. این تحقیقات مبنای علمی دارد و نتایج آن نیز در انجمن بین المللی سردرد به چاپ رسیده است.

اما باید بدانید که برخی از سردردها هم وجود دارند که به خاطر ارگاسم رخ می دهند. اول از هر چیزی باید بگوییم که این سردرد آزاردهنده است اما خطرناک نیست. در حقیقت نوعی احساس سردردگونه ای است که برخی از مردم در طول رابطه ی جنسی ممکن است به آن مبتلا شوند.

دکتر استریچر می گوید که بیماری داشته اند که دقیقا هربار بعد از ارگاسم به سردردی شدید و فوق العاده دردناک مبتلا می شده است!

اگر به چنین مشکلی مبتلا هستید توصیه می کنیم که فوراً به پزشکتان مراجعه کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید. دکتر استریچر می گوید که احتمال دارد که این نوع از سردرد به دلیل پارگی یکی از رگ های مغز اتفاق افتاده باشد و نیاز به مراقبت ویژه و فوری خواهد داشت.

ارگاسم باعث خاموشی و روشنی بخش هایی از مغزتان می شود

احساس می کنید که هنگام ارگاسم نمی توانید به خوبی فکر کنید؟! خب اشتباه هم نمی کنید و این مسئله صحت دارد. ارگاسم می تواند به گذرگاه های سیگنال های عصبی وارد شده و دیگر عملکردهای مغزتان را مختل کند. در حقیقت نتایج تحقیقاتی که در یکی از معتبرترین دانشگاه های هلند انجام شد نشان می دهد که ارگاسم می تواند منجر به خاموشی موقتی بخشی از مغز شود که مسئولیت احساس ترس و خطر را بر عهده دارد!

نکته ی جالب دیگری که در مورد ارگاسم وجود دارد این است که دقیقا به هنگام ارگاسم و انزال، بخش کنترل خود و کنترل اخلاق نیز به طور موقت خاموش می شود. زمانی که در طول ارگاسم MRI به شما وصل باشد، دانشمندان می توانند دقیقا متوجه شوند که فعالیت کدام بخش از مغز شما بیشتر و کدام بخش کمتر شده است و نتیجه ای که از این آزمایش به دست می آید کاملاً واقعی و قابل اعتناست!

ارگاسم می توانند منجر به کاهش درد در زنان شود

از آن جایی که ارگاسم می تواند عملکرد مغزتان را دچار تغییر می کند، می تواند تحمل دردتان را نیز بالاتر ببرد. یک تحقیقات نشان داده که تحمل درد زنان در طول ارگاسم حدود 75 درصد و عدم توجه به درد در آن ها حدود 107 درصد افزایش یافته است! غافل گیرکننده است اما باید بگوییم که این مسئله به خاطر احساس خوبی است که ترشح اندروفین و اوکسی توسین ها در بدن به وجود می آورند. این دو هورمون به هنگام ارگاسم در بدن ترشح می شوند و احساس عمیقی از رضایت را در فرد به وجود می اورند. اثر این دو هورمون تا حدود 10 الی 20 دقیقه در بدن دوام خواهد داشت.

از طرف دیگر، مغز مردان به هنگام ارگاسم اوکسی توسین ترشح نمی کند و به همین خاطر گرچه لذت زیادی از رابطه ی جنسی می برند اما ارگاسم برایشان حکم مسکن را نخواهد داشت.

توانایی شما برای ارگاسم ممکن است ژنتیکی باشد

DNA شما ممکن است تا یک سوم و برخی مواقع حتی 60 درصد توانایی شما برای رسیدن به ارگاسم باشد. این گزاره ی مهم در مجله ی بیولوژی لتر چاپ  شده است. البته قطعا خیلی از ما اصلاً نمی توانیم در مورد چنین مسائلی با والدین خود صحبت کنیم. بنابراین نمی توان با قطعیت گفت که نتایج این تحقیق درست است و آیا توانایی ما در ارگاسم شبیه به والدینمان است یا خیر!

اگر به توانایی خود در حین رابطه جنسی دقت کنید متوجه می شود که این توانایی مربوط به فاصله ی میان کلیتوریس و مجاری ادرار خواهد بود: بنابراین اگر کلیتوریس شما کمتر از 2.5 سانتی متر از مجاری ادرار فاصله داشته باشد، احتمال ارگاسم شما در حین دخول بیشتر خواهد بود. و این مسئله به سادگی مربوط به این است که تحریک کلیتوریس راحت تر خواهد بود

تقریباً 60 درصد زنان هنگام ارگاسم، انزال خواهند داشت

تحقیقات اخیر نشان داده که تقریبا بیش از 60 درصد زنان به هنگام ارگاسم، انزال بیرونی خواهند داشت. اما تحقیقات دیگری نیز وجود دارد که می گوید 66 درصد زنان به هنگام ارگاسم، خروج ادرار را نیز تجربه کرده اند. بنابراین تشخیص ادرار از انزال کار واقعا دشواری است.

وقتی که صحبت از انزال زنان می شود، چیزی که به آن اشاره می کنیم در حقیقت خروج مایعات از غده های اسکن است. این غده ها، غده های کوچکی در کناره های مجاری ادراری هستند.

همان طور که گفتیم برخی از زنان به هنگام ارگاسم، دچار بی اختیاری در ادرار نیز می شوند اما این ادرار بسیار رقیق است و بوی بدی ندارد و شبیه به ادرار نیست. به همین خاطر معمولاً زوجین متوجه نمی شوند که چنین مسئله ای رخ داده است.

به هرحال بهتر است با این مسئله کنار بیایید چرا که کنترل آن از دست شما خارج است و بدنتان خود به خود این کار را می کند. دکتر اسکریچر می گوید که بیشتر بیماران از او سوال مشخص و رایجی دارند: آیا می شود کاری برای توقف این مسئله انجام داد؟ در پاسخ باید گفت که اگر این مایع انزال است، خیر! کاری نمی شود انجام داد.

اما در صورتی که ادرار باشد، می توان با استفاده از روش های مختلف این معضل را کاهش داد. در کمال تعجب زنان زیادی هستند که می گویند که دلشان می خواهد انزال داشته باشند و برای این کار باید چه اقداماتی انجام دهند؟ در حقیقت هیچ کس راهکار محکم و ثابتی برای این کار وجود ندارد.

پوزیشن رابطه در ارگاسم زنان موثر است

یکی دیگر از حقیقت هایی که درباره ی ارگاسم زنان وجود دارد این است که پوزیشن رابطه نیز در ایجاد آن موثر خواهد بود. همان طور که می دانید پوزیشن ها و حالت های مختلفی برای برقراری رابطه ی همسران وجود دارد اما بعضی از آن ها علاوه بر این که لذت بخش تر هستند، امکان ارگاسم را نیز بیشتر می سازند.

مهم ترین نکته این است که روش رابطه ی جنسی باید به نحوی باشد که نقطه جی (G-spot) را تحریک کند. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل نمایید که ارگاسم اتفاق می افتد.

بهترین پوزیشن رابطه برای انزال و ارگاسم بهتر، پوزیشن DS است. این پوزیشن می تواند به طور هم زمان نقطه ی جی و کلیتوریس را تحریک نماید و تجربه ای بی نظیر را برایتان رقم بزند.

در نهایت این که باید بگوییم تمام زوجین و همسران باید خود را به این دسته از اطلاعات مجهز کنند چرا که می تواند تغییرات بزرگی در زندگی زناشویی آن ها ایجاد کند. یادتان باشد که بزرگترین سلاح ما در برابر تمام مشکلات، اطلاعات است.

پیمایش به بالا