17 ترین

17 تا از گرونترین ماشین های دنیا

17 تا از گرونترین ماشین های دنیا

گرونترین ماشین های دنیا که تا به حال فروخته شدن کدوما هستن؟

معمولاً آدمای معمولی نیستن که می تونن ماشینای گرون قیمت و لوکس بخرن. اشتباه نکنید منظورمون ماشین های گرون معمولی نیست. قراره توی این مقاله 17 تا از گرونترین ماشین های دنیا رو با هم بررسی کنیم. ماشین هایی که هرکسی توان خریدنشون رو نداره. اگر یه بار سوار یکی از این پسرای بد بشید، خیلی سرا دنبالتون می چرخن!

بین این ماشینا، شما کدومو انتخاب می کنید؟

رولز رویس دم جارویی(Rolls Royce Sweptail)

قیمت : 13 میلیون دلار

این اولین و گرونترین ماشین این لیسته. این ماشین فوق العاده زیبا تماماً با دست ساخته شده و واقعاً یه اثر هنری و جادویی تمام عیاره. این ماشین برای اولین بار توی سال 2017 رونمایی شد و لقب لوکس ترین ماشین دنیا رو یدک می کشه. این رولز رویس گرون ترین ماشینیه که توی دنیا وجود داره.

مرسدس بنز مایباخ اکسلرو(Mercedes Benz Maybach Exelero)

قیمت : 8 میلیون دلار

مدتی میشه که شرکت بنز سهام شرکت مایباخ رو خریده و رسماً صاحب امتیاز ماشین های سوپر لوکس این کمپانی محسوب میشه. مرسدس بنز مایباخ اکسلرو تو جایگاه دومین ماشین گرون قیمت دنیا ایستاده و با زیبایی فوق العاده ش فقط دلبری می کنه. این ماشین 4 صندلی داره و می تونه تا سرعت شگفت انگیز 213 مایل بر ساعت برسه.

بوگاتی دیوو(Bugatti Divo)

قیمت 5.8 میلیون دلار

بوگاتی دیوو یه ماشین اسپرته که موتورش در وسط خودرو قرار داره و مجهز به سیستم اسکن جاده است. اسم این مدل از بوگاتی به خاطر احترام به راننده مشهور فرانسوی یعنی آلبرت دیوو انتخاب شده. به گفته خود بوگاتی، دیوو تا امروز چابکترین و داینامیک ترین ماشینیه که ساختن. این سوپر اسپورت خفن می تونه تا سرعت 236 مایل بر ساعت حرکت کنه.

کوئنیگزگ سی سی ایکس آر ترویتا(Koenigsegg CCXR Trevita)

قیمت : 4.8 میلیون دلار

در حالی که قرار بود  فقط سه تا از این ماشین تولید بشه، به خاطر اینکه هزینه تولید ترویتا خیلی گرونه شرکت تصمیم گرفته فقط دوتا از اون رو تولید کنه.  بعضی از ویژگی های مورد توجه در مورد ترویتا بافت الماسی از جنس فیبر کربن، بال های عقبی فیبر کربنی، ترمز های کربن سرامیک با ای بی اس و سیستم مانیتورینگ تایراشه. 

لامبورگینی وننو رهنورد(Lamborghini Veneno Roadster)

قیمت : 4.5 میلیون دلار

معلومه که لامبورگینی یه ماشین توی لیست 5 تایی گرونترین ماشین های دنیا داره. وننو تو زبان اسپانیایی یعنی سم و این ماشین هم واقعاً یه حضور مسموم کننده داره. این ماشین که به مناسب جشن پنجاه سالگی لامبورگینی ساخته شده تو سال 2013 رونمایی شد. شتاب اولیه اون 100 کیلومتر بر ساعت تو 2.9 ثانیه است و قیمتش هم به اندازه کیفیتش بالاست. 

مک لارن پی 1 ال ام(McLaren P1 LM)

قیمت : 3.6 میلیون دلار

مدل ال ام تقریباً یکی از ماشیناییه که نسبت به مدل جی تی آر مجوز ورود به خیابون رو داره. در کل تا به حال 6 تا از این ماشین تولید شده که پنج تای اونها به خریداران شخصی فروخته شدن. اما ششمی همین الان داره برای هدفهای تحقیقاتی مورد آزمایش قرار می گیره. محدودیت سرعت این مک لارن زیبا تا 214 مایل بر ساعت می رسه و ششمین ماشین گرون دنیاست.

لایکان هایپراسپورت(Lykan Hypersport)

قیمت : 3.4 میلیون دلار

فقط بهش نگاه کنید! کلمات واقعاً نمی تونن زیبایی این ماشینو توصیف کنن. موتور این ماشین رو یه شرکت لبنانی طراحی کرده و از ترکیبی از طراحای لبنانی و ایتالیایی استفاده برده. هایپراسپورت اولین ماشین دنیاست که توی چراغای جلوش الماس کار گذاشته شده! تازه خریداراش می تونن هنگام خرید انتخاب کنن که دوست دارن چه جور جواهری توی چراغ ماشینشون کار گذاشته بشه!! سرعت این ماشین شگفت انگیز تا 240 مایل بر ساعت می رسه. 

بوگاتی ویرون

قیمت : 3.3 میلیون دلار

چقدر زیباست. این ماشین با تولید محدودش واقعاً جذاب و چشمگیره. بوگاتی ویرون یکی از سریعترین ماشین های جهانه و مدل اورجینالش به عنوان سریعترین ماشین بین سالهای 2000 تا 2009 لقب گرفت. این زیبای گرون قیمت می تونه تا سرعت 253 مایل بر ساعت سرعت داشته باشه و هشتمین ماشین گرون دنیاست.  احتمالاً این ماشین رو زیر پای کریستسانو رونالدو هم دیدید.

استون مارتین والکری(Aston Martin Valkyrie)

قیمت : 3.2 میلیون دلار

این اولین ماشین توی این لیسته که حاصل همکاری دوتا سازنده متفاوته. کمپانی خودرو سازی انگلیسی یعنی استون مارتین با تیم مسابقه ردبول همکاری کردن تا این هیولا رو طراحی کنن. تا حالا فقط 150 نمونه از این ماشین ساخته شده که اجازه ورود به جاده رو دارن.

فراری پینینفارینا سرجیو(Ferrari Pininfarina Sergio)

قیمت : 3 میلیون دلار

بالاخره به گرونترین فراری دنیا می رسیم. این ماشین سال 2013 رونمایی شد. طراحی اون بر اساس فراری عنکبوتی 458 انجام شده و تا به حال فقط شش نمونه از اون تولید شده که همه هم به فروش رسیدن.

پاگانی هوایرا بی سی(Pagani Huayra BC)

قیمت : 2.8 میلیون دلار

پاگانی هوایرا حقیقتاً یکی از حماسی ترین ماشین هاییه که تا به حال ساخته شده. با الهام از طراحی مدل زوندا، هوایرا هم درهایی داره که مثل بال پرنده از بغل رو به بالا باز می شن. این ماشین به گیربکس هفت دنده مجهزه و با موتور 6 لیتریش می تونه تا سرعت 261 مایل بر ساعت هم برسه!

بوگاتی شیرون(Bugatti Chiron)

قیمت : 2.7 میلیون دلار

بوگاتی شیرون یه سوپرماشین اسپورت و لوکس دیگه از این کمپانیه که تو سال 2016 رونمایی شد. دویست نمونه تولید شده اول قبل از بیرون اومدن از خط تولید فروخته شده بودن! سرعت مجاز این ماشین تا 261 مایل بر ساعته اما بدون محدودیت های سرعت می تونه تا 281 مایل بر ساعت هم برسه!

فراری FXX K

قیمت : 2.7 میلیون دلار

FXX K با الهام از نمونه ماشین های مجاز شهری فراری ساخته شده و بین سالهای 2015 تا 2017 رونمایی شد. این اولین ماشینی بود که به دارنده اش سویچ قابل ردیابی می داد. سرعش چقدره؟ 217 مایل بر ساعت.

مرسدس ای ام جی یک(Mercedes-AMG One)

قیمت : 2.5 میلیون دلار

برای جشن گرفتن پنجاهمین سالگرد تأسیس خودشون، بر و بچه های مرسدس بنز تصمیم گرفتن یه ماشین هایبرید اسپورت خفن بسازن. این ماشین سال 2017 رونمایی شد و موفق شد سریع تمام 275 نمونه تولید شده رو بفروشه. سرعت این مرسدس دوست داشتنی تا 217 مایل بر ساعته.

فراری لافراری آپرتا(Ferrari LaFerrari Aperta)

قیمت : 2.4 میلیون دلار

عجیب نیست که یه فراری دیگه تو لیست گرونترینا باشه. آپرتا در حقیقت به مناسب جشن هفتاد سالگی کمپانی فراری طراحی و تولید شد. این یه ماشین سوپر اسپورت تمام عیاره. تمام نمونه هاش هم قبل از تولید پیش فروش شدن.

لامبورگینی سستو المنتو(Lamborghini Sesto Elemento)

قیمت : 2.2 میلیون دلار

این یکی خیلی زیباست. لامبورگینی اعلام کرده که این ماشین آینده خودروهای سوپر اسپورت رو تغییر می ده. این ماشین سبُک تو سال 2010 رونمای شد و از گیربکس نیمه اتوماتیک 6 دنده با نهایت سرعت 210 مایل بر ساعت بهره می بره. 

کوئنیگزگ یک(Koenigsegg One)

قیمت : 2 میلیون دلار

این ماشین که اسم اولین مگا ماشین تاریخ رو با خودش یدک می کشه، دارای یه موتور وی 8 با ظرفیت 5 لیتر و توان 940 اسب بخاره. این مدل اولین بار تو سال 2014 رونمایی شد. 

پیمایش به بالا