17 ترین

17 تا از کتابهای بزرگ تاریخ که حتما باید بخونید!

17 تا از کتابهای بزرگ تاریخ که حتما باید بخونید!

شما هم عاشق کتاب و مطالعه اید؟! پس اصلاً نباید خواندن این کتاب ها رو از دست بدین!

کشتن مرغ مقلد | هارپر لی

این کتاب که در سال 1960 منتشر شده، کتابی کلاسیک و فوق العاده است که در مورد رفتارهای انسانی و به خصوص ساکنین جنوب آمریکا در اوایل قرن 20 کنکاش می کند. ترکیبی از شوخ طبعی، ریاکاری، نفرت، معصومیت و عشق، یکی از بهترین رمان های تاریخ را به وجود می آورد.

1984| جرج اورول

گرچه سال 1984 گذشته است اما دنیای آخرالزمانی و توتالیته ای که جرج اورول در کتاب خود می سازد، همواره با ترس و دروغی که اکنون در آن زندگی می کنیم، تطابق خواهد داشت. شخصیت اصلی کتاب، وینستون اسمیت است که تلاش می کند در دنیایی که فردیت، آزادی اراده و عشق ممنوع است، هویت انسانی خود را شکل دهد.

هری پاتر و سنگ کیمیا| جی. کی رولینگ

واقعا انتظار داریم که در مورد هری پاتر شنیده باشید. به هرحال اگر این کتاب را نخوانده اید یا مجموعه فیلم های آن را ندیده اید، باید بگوییم در مورد پسری نوجوان به نام هری پاتر است که به دنیای جادویی کشیده می شود و متوجه می شود به عنوان پسری که زنده ماند، بسیار مشهور است. هری هاگوارتز را می بیند و ماجراهای زیادی را پشت سر می گذارد( الان احساس حماقت بهم دست داده، چون مطمئنم همتون این چیزا رو می دونید)

ارباب حلقه ها| جی.آر.آر تالکین

سرزمین میانه، دنیایی جادویی است که پر از قهرمانان، هابیت ها، الف ها و در نهایت معصومیت و اهریمن است. گرچه قهرمان داستان ما، یعنی فرودو بگینز، ماجرایی را در پیش می گیرد که به نظر هرگز موفق به اتمام آن نمی شود اما این سه گانه ی بی نظیر داستان یکی از بزرگترین جنگ های میان خیر و شر است( تالکین رو به عنوان پدر ادبیات فانتزی می شناسن)

گتسبی بزرگ | اسکات فیتزجرالد

این کتاب که در سال 1925 منتشر شده، انحطاط دوره ی جز آمریکا را به تصویر می کشد و مردی را به دنیا معرفی می کند که با وجودی که همه چیز دارد، اما هرگز نمی تواند عشق را به دست آورد.

غرور و تعصب | جین آستین

غرور و تعصب یکی از معروف ترین رمان های تمام ادوار تاریخ است و دو شخصیت وسواسی را به تصویر می کشد که هرکدام مشکلاتی دارند. یکی به غرور فراوان مبتلاست و دیگری پیش داوری می کند! چه چیز هیجان انگیزتر عشقی که میان این دو رخ می دهد؟!

خاطرات یک دختر جوان| آن فرانک

این کتاب که خاطرات یک دختر را در دوران جنگ جهانی دوم و مخفی شدنش از نازی را روایت می کند، یکی از عمیق ترین و تاثیرگذارترین کتاب های ادبی می باشد. برخلاف شرایطی که در آن قرار گرفته، آنی تصور می کند که مردم قلباً خوب هستند و دنیا پر از زیبایی های بزرگ است و در نهایت زندگی خود را تغییر می دهد.

دزد کتاب | مارکوس زوساک

این کتاب که آلمان سال 1939 را روایت می کند، داستان دختری به نام لیسل است که کتاب هایی را می دزدد تا از دست قوانین مخرب نازی ها در امان باشند. در همین زمان، خانواده اش نیز یک جنگجوی یهودی را در زیرزمین خانه شان پنهان کرده اند. لیسل یکی از شجاعانه ترین تجربه های زندگی اش را پشت سر می گذارد و در بدترین شرایط ممکن، معنای دوستی را می فهمد.

هابیت |جی.آر.آر تالکین

گرچه مجموعه فیلم های هابیت به طرز کش دهنده ای، طولانی هستند اما کتاب هابیت در حقیقت یک داستان کوتاه برای بچه ها بود. در این کتاب، با شخصیت بیلبو بگینز آشنا می شویم و ماجراهای او و یک اژدهای خبیث را می خوانیم!

زنان کوچک | لوئیزا می آلکات

این کتاب داستان 4 خواهر است که هرکدام شخصیت و آرزوهای مختلفی دارند . با ورود لوری به همسایگی آن ها زندگی شان تغییر می کند و هرکدام از دخترانی کوچک به زنانی قوی و بزرگ تبدیل می شوند.

فارنهایت 451 | ری بردبری

کتاب ها ممنوع شده اند و شغل کاراکتر اصلی کتاب، یعنی گای مونتاژ این است که هرکتابی که سر راهش پیدا کرد را بسوزاند. این کتاب که معمولاً با کتاب 1984 جرج اورول مقایسه می شود، دنیایی آخرالزمانی را به تصویر می کشد که جوامع غربی به مدیا و رسانه اعتیاد پیدا کرده اند و تمام کتاب ها را از بین برده اند.

جین ایر| شارلوت برونته

این کتاب یکی از تاثیرگذارترین کتاب های کل تاریخ است و راجع به دختری می باشد که تمام دوران کودکی اش را در یتیم خانه ای سرد و سختگیر گذرانده است و حالا به عنوان معلم سرخانه در خانه ای اربابی روزگار می گذراند. اما عشقی نامتجانس به ارباب، او را سرگشته و آواره می کند. ( حتما فیلم هاشو دیدین دیگه!)

مزرعه حیوانات | جرج اورول

این ساتیر( کتاب هایی که شخصیت های اصلی آن حیوانات هستند) مشهور در سال 1945 نوشته است و داستان تعدادی از حیوانات مزرعه را بیان می کند که علیه ارباب خود قیام می کنند اما مشکلات و خطرات زیادی برای آن ها رخ می دهد.

بر باد رفته | مارگارت میچل

این کتاب که در جنوب آمریکا و در میانه ی جنگ داخلی می گذرد، داستان دختری به نام اسکارلت است که تلاش می کند زندگی اش را با تمام سختی ها سپری کند. اما هم جنوب آمریکا و هم اسکارلت محکوم به شکست هستند…( راستی تازگی خبرش دراومده که HBO فیلم بر باد رفته رو از شبکه ش حذف کرده به خاطر مسائل نژادپرستی، می دونستین؟)

ناطور دشت

کتاب ناطور دشت که چالش ها و مشکلات بلوغ را روایت می کند، یکی از شاهکاری ادبی آمریکاست. قهرمان داستان، پسری 16 ساله به نام هولدن کالفیلد است که از مدرسه خارج می شود و درگیر ماجراهای مختلفی می شود. این رمان، دهه هاست که در قلب و روح خوانندگان نفوذ کرده و با ترجمه ی مشهور نجف دریابندری برای ایرانیان شناخته شده است.

شیر، جادوگر و کمد لباس | سی.اس لوئیس

یکی دیگر از دنیاهای فانتزی، نارنیا است که سکونتگاه هزاران موجود جادویی است که هرکدام ریشه ها، اخلاقیات و اهداف خود را دارند. در این کتاب، قهرمانان داستان با ورود به یک کمد لباس، وارد دنیای نارنیا می شوند و با معروف ترین شخصیت های افسانه ای تاریخ مواجه می شوند.

پیمایش به بالا