17 ترین

17-5 تا از قدرتمندترین ابرقهرمان ها

17-5 تا از قدرتمندترین ابرقهرمان ها

بذارید همین اول تکلیف قوی ترین ابرقهرمانی که تا به حال وجود داشته رو روشن کنیم. مرد تک مشتی یا همون وان پانچ من، کسی که می تونه هرچیزی رو با فقط یه مشت نابود کنه، مسلماً قوی ترین ابرقهرمان یا سوپرهیرویی هست که تا به حال وجود داشته. اما خب مرد تک مشتی بیشتر یه جور کمدی به حساب میاد تا داستان ابرقهرمانی. پس همین الان از لیست ما خط می خوره. چون عادلانه نیست که با بقیه مقایسه ش کنیم.

از اون طرف خیلی ها هم هستند که طرفدارهای دو آتیشه ابرقهرمان محبوبشون هستن(شاید این چیزا به درد شمایی که داری این مقاله رو می خونی نخوره، ولی بچه تون قطعاً اشتیاق زیادی خواهد داشت). به همین خاطر توی این فهرست قرار نیست هیچ ترتیبی از قدرت ابرقهرمان ها رو رعایت کنیم. یعنی اول یا آخر بودن هر کدوم از قهرمان ها به معنی اون نیست که از بقیه قوی تر یا ضعیفتر باشه. پس با ما همراه باشید تا قدرتمندترین ابرقهرمان ها رو بشناسید.

ولوورین

اگه قرار بود لیست باحال ترین ابرقهرمان ها ور بررسی کنیم، ولوورین قطعاً اول می شد. ولی خب شاید تو بحث قدرت بدنی اونقدرا هم تاپ نباشه. این سوپرهیرو خفن که چنگال های درازی از لای انگشتای دستش بیرون میان، یه اسکلت فولادی داره و می تونه تو سریعترین زمان زخمای خودشو درمان کنه. اینا باعث می شن ولوورین یه ماشین کشنده فوق العاده باشه که هیچی جلودارش نیست.

مرد آهنی

اگرچه خود شخص تونی استارک هیچ قدرت ابرقهرمانی نداره، اما لباس آهنی خارق العاده ش این قدرت رو بهش داده تا بتونه دربرابر ابرقهرمان های قدرتمندی مثل ثور و هالک و غیره قد علم کنه و حتی شکستشون هم بده. علاوه بر اینکه لباسش اونو به یه ابرقهرمان قدرتمند تبدیل می کنه، خود تونی استارک هم یکی از باهوش ترین و نابغه ترین آدامی دنیای کمیک به حساب میاد. تازه اون انواع و اقسام لباس های مختلفی داره که باعث میشه برای مقابله با هرکسی، حتی تانوس آماده باشه.

کاپتان مارول

کارول دنورز قبلاً یه خلبان نیرو هوایی بود، و سابقه مسئولیت تیم حفاظتی ناسا رو هم به عهده داشت. یه روز در برخرود با یه موجود فضایی، اون موجود قدرت های ابرقهرمانی مانند قدرت بدنی فرا انسانی، قدرت پرواز و قدرت تولید اشعه های انرژی رو به کارول داد. کاپتان مارول که جدیدترین ابرقهرمان دنیای سینمایی مارول هم هست به تازگی فیلم خودشو داشت و قراره به زودی توی فیلمای این سری نقش مهمی رو داشته باشه.

ددپول

شاید قرار دادن ددپول تو لیست قوی ترین ها اونقدرا هم درست به نظر نیاد، اما در واقع ددپول ویژگی هایی داره که باعث میشن کاملاً مناسب لیگ قوی ترین ها باشه. وید ویلسون، یه مأمور آموزش دیده و حرفه ای نظامی، که بعد از یه آزمایش علمی قدرت های ماورایی پیدا کرده، اصولاً نمی میره! قدرت خود درمانگری اون از ولوورین هم بالاتره و حتی اگه فقط سرش باقی بمونه، بازم می تونه زنده بمونه. از طرفی اعتماد به نفس فوق العاده ش باعث میشه بتونه جلوی هرکسی خودی نشون بده. کم چیزی نیست که معشوقه ش خود مرگه!

آکوامن

همون ابرقهرمانی که می تونه با ماهیا صحبت کنه. بله از نظر فیزیکی آکوامن ممکنه به اندازه سوپرمن یا حتی فانوس سبز قدرتمند نباشه، اما واقعیت اینه که آکوامن پادشاه دریاها و فرمانده بزرگترین ارتش روی زمینه. یعنی اینکه به طور رسمی ایشون پادشان 71% از کره زمین هستن.

پروفسور ایکس

وقتی از قدرت تلپاتی صحبت می کنیم، واقعاً هیچ ذهنی قدرتمند تر از ذهن پروفسور ایکس یا همون دکتر چارلز اگزاویر نیست. علاوه بر هوش بسیار بالایی که داره، پروفسور ایکس می تونه به طور همزمان ذهن چند صد نفر یا حتی بیشتر رو تسخیر کنه و مجبورشون کنه کاری رو که اون می خواد انجام بدن. پس ابرقهرمانا شانس آوردن که پروفسور ایکس یکی از آدم خوباست. واقعیت اینه که پروفسور ایکس تقریباً تمام عمرشو صرف حمایت و مراقبت از جهش یافته ها کرده.

واندر وومن

ترکیب قدرت خالص سوپرمن و توان مبارزه بتمن، واندروومن رو به شما میده. واندر وومن که یکی از اولین ابرقهرمان های زن به حساب میاد یکی از قدرتمند ترین و حرفه ای ترین قهرمان های لیگ عدالته. البته یکی از چیزایی که باعث میشه واندر وومن به یکی از سوپر قدرتمندها تبدیل نشه اینه که توانایی خود درمانی سریعی نداره. به همین خاطر میتونه با ضربه شمشیر یا اصابت گلوله بمیره.

هالک

با قدرتی که تقریباً نامحدوده، بافت های بدنی که در سریعترین زمان ممکن خودشون رو ترمیم می کنن و مقاومت فوق العاده در برابر هرچیزی، مبارزه کردن با هالک برای هیچکس خوشآیند نیست. یه بار توی کمیک ها هالک اونقدر عصبانی بود و زور داشت که تونست یک کوه رو بلند کنه! یا اینکه انقدر محکم دستاشو بهم بزنه که موجشون هرچی دورش بود رو خراب کرد! ولی نقطه ضعف هالک اینه که قدرت خالصه و هوش چندان بالایی تو زمانی که هالک شده نداره.

فانوس سبز

محدودیت اون فقط قدرت تصورشه. انگشتر فانوس سبز به هال جردن از زمین این اجازه رو می ده که هرچیزی رو اراده می کنه بتونه بسازه. واقعا هرچیزی. از یه چاقو کوچیک گرفته تا یه سفینه فضایی بزرگ. اونم توی یه چشم به هم زدن! انگشتر فانوس سبز به هال قدرت فیزیکی بالا، قدرت پرواز و نفس کشیدن تو هر فضا و اتمسفری رو می ده. نقظه ضعفی که داره اینه که باید انگشترشو مدام شارژ کنه.

دکتر استرنج

دکتر استرنج که قدرتی مثال قدرت خدایان داره، جادوگر ارشد و قدرتمند کل دنیای کمیکی مارول به حساب میاد. فقط با تکون دادن دستاش، دکتر استرنج می تونه انرژی ساطع کنه، از هیچ اشیاء به وجود بیاره و حتی زمان رو هم کنترل کنه. با همه توانایی هایی که به عنوان یه جادوگر داره و ذهن فوق العاده باهوشش به عنوان یه انسان، باز هم از نظر قدرت فیزیکی دکتر استرنج دچار ضعفه.

ثور

چه کسی می تونه در برابر خدای رعد و برق، پادشاه ازگارد ایستادگی و مقاومت کنه؟ در حقیقت ثور یکی از معدود ابرقهرمان هاییه که می تونه جلوی هالک بایسته و شکستش بده. اون که ذاتاً یک خدا محسوب میشه قدرت فوق العاده زیادی داره که حتی خود تانوس هم ازش می ترسه.

سوپرمن

بزرگترین مشکل سوپرمن اینه که هیچ نقطه ضعفی نداره! اون میتونه سریعتر از همه پرواز کنه، به سرعت فلش بدوه، اندازه هالک و ثور قوی باشه، از چشماش لیزر بیرون بیاد، تو فضا آزادانه حرکت کنه، یک قاره رو بلند کنه، با نفس سردش یخ درست کنه و غیره و غیره. تازه اصولاً هیچ آسیبی هم نمی تونه بهش وارد بشه. البته تنها نقطه ضعفش سنگ کریپتونیم هست که قدرتاشو ازش می گیره و اونو به یه انسان معمولی تبدیل می کنه.

  البته که خیلی های دیگه هم لایقِ بودن توی این لیست هستن. به نظر شما جای کدوم ابرقهرمان ها توی این لیست خالیه؟

پیمایش به بالا