17 ترین

17 بهترین فیلم های ترسناک

17 بهترین فیلم های ترسناک

اگر می خواهید سطح آدرنالین و هیجان خونتان تا جای ممکن بالا برود و حوصله ندارید فعالیت فیزیکی انجام دهید، بهترین کار دیدن فیلم های ترسناک است. البته اگر جرأتش را داشته باشید! در این مقاله 17 تا از بهترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما را برای شما آورده ایم. شجاع باشید و ما را همراهی کنید.

درخشش (1980)

شاهکار استنلی کوبریک که با اقتباس از رمان استفن کینگ ساخته شده، شما را درگیر یک درام ترسناک روانشناختی می کند و نشان می دهد که تنهایی خود به خود ترسناکترین چیزی است که می تواند انسان را تهدید کند. در این فیم با یک خانواده سه نفره همراه خواهید بود که قرار است کل زمستان را به تنهایی در یک هتل خالی و بزرگ بگذرانند. اما همه چیز به همین آسانی نخواهد بود.

کشتار با اره برقی در تگزاس(1972)

این فیلم که یکی از مهمترین و اولین فیلم های ژانر اسلشر در تاریخ سینماست در واقع مثل خیلی از فیلم های ترسناک دیگر با بودجه بسیار کمی ساخته شده است. آنچه این فیلم را ترسناک می کند میزان خشونتی است که به صورت عریان در معرض دید شما قرار می دهد و کاری می کند تا روی همان صندلی که فیلم را می بینید هم احساس خطر کنید.

چیز(1982)

گروهی از محققان آمریکایی حاضر در قطب جنوب درگیر تهاجم یک موجود بیولوژیک فضایی عجیب و غریب به پایگاهشان می شوند که آنها را دانه به دانه تسخیر و شکار می کند. مهمترین نقطه قوت این فیلم حسی است که از عدم اعتماد به همنوع به شما می دهد.

میراث(2018)

خانه آنجایی است که قبل تو در آن قرار دارد. همچنین مکانی برای ترس ها و وحشت های نهانی است که زیر سطح یک خانواده به ظاهر ایده آل پنهان شده اند. میراث یک لحظه هم شما را رها نمی کند و اجازه نفس کشیدن بهتان نمی دهد. هر لحظه فیلم پر از اتفاقات غافلگیر کننده است و شما را میخکوب می کند.

جنگیر(1973)

خیلی ها هستند که جنگیر را ترسناک ترین فیلم تاریخ می دانند. کمتر کسی بوده که این فیلم را دیده باشد و نترسیده باشد. خیلی از مردم در زمان دیدن این فیلم روی پرده سینما سکته قلبی کرده اند. گفته شده که حتی بازیگر دختر این فیلم هم مدتی بعد از فیلمبرداری دچار مشکلات عجیبی شده است.

هالووین(1978)

این هم یک فیلم ترسناک کلاسیک است که خیلی از فیلم ها از روی آن کپی برداری کرده اند. مضمون این نوع از فیلم ها بیشتر از وقایع فراطبیعی روی جنایت های انسانی و قتل های زنجیره ای می چرخد. هالووین ترس را در وجود خیلی از بیننده هایش تزریق کرده.

آرواره ها(1975)

شاید آرواره ها از نظر خیلی ها یک فیلم ترسناک نباشد. اما دفعه بعدی که فیلم آرواره ها دیدید ببینید جرأت پاگذاشتن به آب دریا را دارید یا نه؟ این فیلم در زمان خودش باعث به وجود ترس بسیار زیادی از کوسه ها شد.

بیگانه(1979)

ان فیلم انقدر موفق بود که توانست دنباله های زیادی داشته باشد. ریدلی اسکات به عنوان کارگردان توانسته تلفیق جذابی از فیلم های علمی-تخیلی و ترسناک ایجاد کند. تصورش را بکنید در فضای بیکران با یک موجود فضایی که می خواهد شکارتان کند در یک سفینه گیر بیفتید.

جیغ(1996)

جیغ هم یک اثر ترسناک-جنایی است. خیلی ها هستند که از این فیلم نمی ترسند اما نمی توانند داستان جذاب و دلهره آور آن را رها کنند. این فیلم موفق شد با استفاده از ساده ترین راهکار های موجود ترس زیادی در دل تماشاچیانش ایجاد کند و به یک سری فیلم چنتایی موفق تبدیل شود.

28 روز بعد(2002)

فیلم های زامبی زیادی وجود دارند، اما تعداد زیادی از آنها نیستند که داستانشان در انگلستان رخ بدهد. زامبی مووی ها اینقدر کلیشه ای شده اند که دیگر کسی از آنها نمی ترسد. اما دنی بویل توانست در سال 2002 با تدابیر درست کارگردانیش اثری مهیج و متفاوت را به تماشاچیان خود پیشکش کند.

برو بیرون(2017)

با یکی از متفاوت ترین فیلم های ترسناک رو به رو هستیم. این فیلم ایده ای ناب و دست اول دارد و به خوبی هم در فیلمنامه از آن استفاده می کند. ترسی که این فیلم در شما ایجاد می کند تا عمق ناخودآگاهتان نفوذ خواهد کرد.

مرد حصیری(1973)

مرد حصیری یک فیلم ترسناک محلی انگلیسی است که از مراسمات عجیب و غریب فرقه های خاصی روایتش را وام می گیرد. قربانی که حس نزدیکی زیادی با او خواهید کرد چنان غافلگیر خواهد شد که قلبتان را برای لحظه ای متوقف می کند.

عجوزه(2015)

این فیلم که ریشه در داستان های محلی ترسناک انگلیسی دارد شما را به دل جنگل های تاریک در قرن های گذشته می برد و با داستانی که بی شباهت به داستان های پریان خوفناک نیست شما را در خودش غرق می کند.

پروژه جادوگر بلر(1999)

این یکی از اولین و البته موفق ترین فیلم های مستند نمای تاریخ سینمای ترسناک است. حس مستند گونه فیلم که در مورد گروهی است که دنبال جادوگر افسانه ای محلی می گردند، چاره ای به جز لرزیدن تا عمق وجود را برایتان باقی نمی گذارد.

بچه رزماری(1968)

عجیب تر و ترسناک تر از این فیلم پیدا نمی کنید.  رومن پولانسکی با مهارت تمام چنان داستان خفه کننده و خوف آوری را قطره قطره برایتان تعریف می کند که در آخر به موهایتان چنگ خواهید زد. این فیلم یکی از اولین فیلم هایی است که فرقه های شیطان پرستی را دست مایه اثر خود قرار داده است.

گرگینه آمریکایی در لندن(1981)

کمدی-ترسناک ژانر تلفیقی جدیدی نیست. فیلم های ترسناک جدید باید بتوانند هم ما را بترسانند و هم جیغمان را دربیاورند. این فیلم که از داستان های محلی و قدیمی انگلیسی مایه گرفته در این تجربه بسیار موفق عمل می کند.

او دنبالت می آید(2015)

این فیلم یکی از نمونه های موفق فیلم های ترسناکی است که بیماری های عفونی را دست مایه داستان خود قرار می دهند. ویروسی که اگر آن را از بدن خود به شیوه غیر معمولی خارج نکنی تو را خواهد کشت.

پیمایش به بالا