17 ترین

بهترین راهکارها برای یک شروع دوباره پس از یک گذشته بد

بهترین راهکارها برای یک شروع دوباره پس از یک گذشته بد

آیا شکست عاطفی خورده اید؟ آیا از اعتمادتان سوء استفاده شده است؟ آیا قلب تان به شدت شکسته است؟ آیا عزیزی را از دست داده اید؟ آیا در کارتان شکست خورده اید؟… بله، حق با شماست! اتفاقات تلخ گذشته، هرچه که باشد، پشت سر گذاشتن و فکر کردن به آن می تواند واقعاً ترسناک و دلهره آور باشد؛ اما هنگامی که احساس می کنید درد و رنج مدام به شما فشار می آورد، باید تصمیم بگیرید خود را برای یک شروع دوباره و یک آینده جدید آماده کنید. اگر به دنبال این هستید که حال خوبی داشته باشید و با وجود اتفاقات تلخی که پشت سر گذاشته اید، از نو شروع کنید، ممکن است ندانید که چگونه می توانید بر ترس تغییر غلبه کنید. اما نگران نباشید، ما به کمک شما آمده ایم!

باید بگوییم که خوشبختانه جای درستی آمده اید؛ ما به شما در بهبود حال تان کمک می کنیم تا یک نسخه جدید و بهتر از خودتان بسازید! تکنیک هایی که ما در این مطلب بدان اشاره کرده ایم برای ساخت یک آینده مثبت و شروع دوباره بر روی ویرانه های گذشته است. اگر هنوز هم عمیقا رنج ناشی از اتفاقات گذشته را احساس می کنید، وقت آن است که دوباره شروع کنید و همه چیز را از نو بسازید.

ما در این مطلب از 17ترین به 10 روش خردمندانه برای گذر از گذشته و یک شروع دوباره پرداخته ایم که مطمئنا به کارگیری آنها به شما کمک می کند.

1. به سمت آینده ای روشن تر گام بردارید

آیا آماده تغییر هستید؟ پس هم اکنون بهترین زمان برای تعیین اهدافی است که آینده شما را بهتر می کند.

مهم نیست که چه گذشته ای را ممکن است تجربه کرده باشید، اکنون زمان آن است که اهداف خود را یادداشت کنید و آنچه که می خواهید را کاملاً روشن و واضح بیان کنید.

اطمینان حاصل کنید که اهداف تان واقع بینانه و سنجش پذیر باشد و از شما یک نسخه جدید و بهتر از خودتان می سازد که در هیچ زمان دیگری نبوده اید!

2. داشتن یک سیستم پشتیبانی

در مسیر یک شروع دوباره و بهتر برای خودتان، تأثیر و ترغیب، همه چیز است. بنابراین به افرادی فکر کنید که هوای شما را دارند و تأثیر خوبی بر شما می گذارند و در رسیدن به اهداف تان به شما کمک می کنند.

با دوستان قدیمی ارتباط برقرار کنید، اما فرصت یافتن دوستان جدید را نیز از دست ندهید. جمع خود را پر کنید از دوستان انرژی مثبت که به شما انگیزه و انرژی می دهند.

اگر از همه تأثیرات عالی (خوب و جدید) در زندگی خود استقبال کنید، قادر خواهید بود فصل جدیدی را در زندگی خود بگشایید.

3. از افراد منفی دوری کنید

آیا خواهان یک تغییر جدی هستید؟ پس خود را از دوستان یا اعضای خانواده که تأثیر منفی بر زندگی شما دارند، دور کنید.

این تأثیرات منفی، فقط شما را به سمت عادت ها یا رفتارهای قدیمی تان که شما سعی در دوری از آن دارید، می کشاند. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، در این راه، تاثیر همه چیز است.

واکنش های آنها را در مورد زندگی جدید تان نادیده بگیرید و با تنها تمرکز بر روی بهبودی و شروع دوباره یک زندگی بهتر برای خود، زندگی تان را بهبود بخشید.

4. صبر داشته باشید (قدم به قدم پیش بروید)

گذشته منفی شما احتمالاً مدت زمان طولانی با شما همراه بوده است، بنابراین نمی توان آن را یک شبه تغییر داد. از اینرو مطمئن شوید اهدافی که تعیین کرده اید، برنامه روزانه شما را در بر بگیرد.

در مورد کارهایی که باید انجام شود تأمل کنید. درست مانند برنامه هفتگی، هر کار را برای یک روز معین اختصاص دهید تا بتوانید آن را تکمیل کنید. قدم های تان را کوچک بردارید تا شروع به ایجاد تغییرات دائمی برای خود کنید. برای مثال اگر هدف تان رسیدن به آرامش است، برای خود تعیین کنید که هر روز در یک ساعت مشخصی به مدیتیشن بپردازید.

5. خودتان مسئولیت را بر عهده بگیرید

مهم نیست که چه کسی مسئول حال بد شما بوده، چرا که مربوط به گذشته بوده است. اکنون زمان آن است که مسئولیت بهبود وضعیت امروز (لحظه حال) و آینده خود را خودتان به عهده بگیرید. به بیان ساده تر، اگر مسئول حال بدتان نبوده اید، مسئول خوب شدن حال تان باشید!

به یاد داشته باشید که…

فقط شما می توانید خود و واکنش های خود را کنترل کنید و بر اساس آنها پاسخ مناسبی ارائه دهید؛ بدانید که اقدامات حال حاضر شما تأثیر عمیقی بر آینده تان خواهد گذاشت. هیچکس مسئول خوب شدن حال ما نیست!

6. برای مقابله با ریشه درد و رنج خود به دنبال درمان باشید

درمان تنها مختص کسانی که از نظر سلامت روان با مشکلات روبرو هستند، نیست؛ درمانگران همچنین می توانند در هر موردی، به هر کسی کمک کنند.

یک درمانگر، فضایی محرمانه و بدون پیش داوری و قضاوت را برای شما مهیا می کند تا شما را برای یک شروع دوباره و یک آینده بهتر آماده کند.

این به شما این امکان را می دهد که فضای امنی برای حل مشکلات خود و تعیین اهداف خود در کنار کسی که در مورد وضعیت شما تجربه فراوانی دارد، داشته باشید.

اگر رفتن نزد یک درمانگر یا مشاور چندان برای تان مقدور و خوشایند نیست، سعی کنید در مورد ترس های خود با شخصی که به او اعتماد دارید مشورت کنید، و یا به صورت آنلاین جستجو کنید تا این روند را بهتر درک کنید.

7. با پیامدهای گذشته خود روبرو شوید

سعی کنید بیشترین تلاش خود را برای نشان دادن این که تغییر کرده اید، کنید و اجازه دهید عملکردهای جدید فعلی شما بازتاب دهنده تغییرات درونی تان باشند.

تمامی پیامدهای منفی ای را که شرایط گذشته تان بر روی زندگی تان به دنبال داشته، بپذیرید، اما با خود مهربان باشید و اکنون بیشترین تلاش خود را بر روی تغییر دادن خود به بهترین شکل ممکن بگذارید. این پیامدها می توانند به اشکال مختلف مانند پرداخت بدهی های تان یا تغییر شغل، خود را آشکار کنند.

روبرو شدن با این پیامدها، راهی است که به کائنات نشان می دهد شما مسئولیت تمامی عملکردهای گذشته خود را کاملاً می پذیرید.

8. ایجاد اصلاحات

شاید شما در گذشته با برادر یا خواهر خود یک درگیری بزرگ داشته اید و یا ارتباط خود را با یک دوست از دست داده اید. اکنون زمان خوبی برای آشتی و برقراری ارتباط مجدد است.

تلاش برای برقراری رابطه بهتر با افرادی که برای تان اهمیت دارند، می تواند قدمی بزرگ و ارزشمند باشد و ممکن است وضعیت فعلی شما را بهبود بخشد و به شما آرامش خاطر دهد تا به سمت آینده ای بهتر پیش بروید.

9. خودتان را ببخشید

اشتباه کردن هیچگاه باعث نمی شود ارزش شما کم شود و شما را به یک شخص بد تبدیل نمی کند، زیرا همه مرتکب اشتباه می شوند و انسان ممکن الخطاست. چیزی که مهم است جبران اشتباهات گذشته و عدم تکرار آنها است.

اما هنگامی که ما مسئولیت اشتباهات زندگی خود را به عهده می گیریم، احساس گناه می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

از اینرو سعی کنید با خود مهربان باشید و خود را برای نقشی که در گذشته داشته اید، ببخشید و به سمت یک آغاز فروتنانه حرکت کنید.

10. از گذشته خود عبرت بگیرید اما به گذشته رجوع نکنید

اگر به این درک رسیده اید که علت اتفاقات رخ داده در گذشته چه بوده است، سعی کنید به راه حل هایی فکر کنید که از تکرار تاریخ (گذشته) جلوگیری کند. حتی در این مورد یک مثل وجود دارد که می گوید: “تاریخ را به خاطر بسپار تا تاریخ تکرار نشود!”

درس گرفتن و مواجهه با تاثیراتی که گذشته بر روی زندگی مان داشته است، می تواند به ما کمک کند تا با وجود یک گذشته منفی، آینده ای مثبت بسازیم.

این را به یاد داشته باشید که هیچوقت برای تغییر دیر نیست، زندگی همیشه منتظر شماست تا با یک شروع دوباره از آن لذت ببرید!

نکته های زیادی درباره تغییر رفتارها وجود دارد که به شما در بهبود شرایط کمک می کنند و این موارد تنها تعداد محدودی از آنها به شمار می رود.

تنها در صورتی که مسئولیت اتفاقات رخ داده در زندگی تان را بپذیرید، می توانید از یک گذشته منفی به سمت یک آینده مثبت گام بردارید و تحولی عظیم در زندگی تان ایجاد کنید.

اگر در رابطه با یک شروع دوباره در زندگی سوالی دارید آن را با ما مطرح سازید، خوشحال می شویم که به شما کمک می کنیم!

برگرفته از وبسایت : everythingabode

پیمایش به بالا